Opłaty za wędkowanie w 2016 r.


Informuję, że w zakładce „ Składki” na naszej  stronie www.goleniow.wedkuje.pl podane są wielkości opłat i inne istotne dane  związane z wędkowaniem w 2016 roku. Opłacenie składek i nabycie zezwoleń wędkarskich na 2016 rok będzie możliwe od najbliższej środy, tj. 09.12.2015 r.w naszym biurze w Goleniowie przy ul. Pocztowej 15/18 i później w każdą środę i piątek w godzinach 1600 –1800 (z wyjątkiem świąt) . Zarówno  składki członkowskie jak i składki okręgowe tj. nizinna i górska pozostały bez  zmian w porównaniu do 2015 roku. 

Wprowadzono jednak kilka niezbędnych korekt wynikających  z braku stosowania w praktyce niektórych uprawnień bądź ich nadużywania. Składka  okręgowa dla uczestnika do 16 lat wynosząca 20 zł. zawiera opłatę za wędkowanie  na 2 wędki lub spinning plus łódź lecz bez trollingu.  Opłata za wędkowanie z łodzi wzrosła do wysokości 55 zł.   Składka  za trolling wynosi 100 zł. i jest uzupełnieniem do składki na wędkowanie z łodzi.  Zniesiono ulgę dla  tzw. bezrobotnych.

Nie uległy zmianie opłaty za wpisowe, legitymacje oraz  egzamin na kartę wędkarską. Dość istotnym zmianom uległy opłaty okresowe, które  wzrosły szczególnie w okresach jednego i trzech miesięcy dla niezrzeszonych. 

W  2016 roku nastąpią pewne zmiany w zasadach wędkowania dotyczące niektórych wód, dlatego warto dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w zezwoleniach  zawierających jednocześnie rejestr połowu ryb. Nowością jest również dodatkowa rubryka  „wypuszczone” w rejestrze połowu ryb.

Zapraszam do lektury i pozdrawiam.
 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Opłaty za wędkowanie w 2016 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł