Opłaty za wędkowanie w 2018 roku.


Informuję, że w zakładce „Składki” na naszej  stronie www.goleniow.wedkuje.pl podane są wielkości opłat i inne istotne dane związane z wędkowaniem w 2018 roku. Opłacenie składek i nabycie zezwoleń wędkarskich na 2018 rok będzie możliwe od 13.12.2017 roku w naszym biurze w Goleniowie przy ul. Pocztowej 15/18 i później w każdą środę i piątek w godzinach 16 00 –18 00 (z wyjątkiem świąt).    Dodatkowo w sytuacjach uzasadnionych taką koniecznością można opłacić składkę dzwoniąc pod telefon 604080308 . Opłaty nie muszą być wnoszone osobiście. Można we własnym imieniu przysłać kogoś bliskiego zaopatrując go w kartę wędkarską, legitymację, zezwolenie za poprzedni rok i pieniążki. Składka członkowska i okręgowa tj. nizinna i górska pozostały bez  zmian w porównaniu do 2017 roku. Wprowadzono jedynie zmianę w opłacie składek członkowskich dla emerytów ( 60 lat kobiety i 65 lat mężczyźni ). Zniżka składki członkowskiej przysługuje jeżeli emeryt przed osiągnięciem wymaganego wieku emerytalnego był członkiem PZW przez co najmniej 10 lat łącznie. Wymóg ten nie dotyczy składki okręgowej. Nie uległy zmianie opłaty za wpisowe, legitymacje, egzamin na kartę wędkarską oraz opłaty okresowe. 

W  2018 roku nastąpią niewielkie zmiany w zasadach wędkowania dotyczące niektórych wód, dlatego warto dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w zezwoleniach zawierających jednocześnie rejestr połowu ryb.

Przy okazji informuję również, że wielu wędkarzy zwodzi nazwa sklepiku wędkarskiego szumnie nazwanego Centrum Wędkarskie Okoń, co niektórym sugeruje jego związek z Kołem „Okoń”. W rzeczywistości miejsce to jest związane ze Smoltem, który w tym przypadku udaje Okonia i nie informuje o tym wędkarzy przy zakupie znaczków. Warto wiedzieć, że owe Centrum Wędkarskie Okoń w Goleniowie poza użytą nazwą Okoń nie ma nic wspólnego z "Kołem PZW Nr 14 "Okoń . Kupując w tym sklepie znaczki zapisujesz się do innego koła, a nie do Okonia nie zawsze o tym wiedząc. Nasze Koło "Okoń" mieści się przy ul. Pocztowej 15/18 ( budynek przedszkola) i chociażby tym różnimy się od sklepikowego Koła Smolt. W najbliższym czasie nasze Koło będzie obchodziło 65 lecie istnienia. Mamy swoje tradycje, historię i szacunek dla wszystkich wędkarzy i nazwy naszego Koła. Z naszego Koła „Okoń” wywodzi się kilku mistrzów klasy okręgowej i krajowej. Zależy nam na naszych członkach i staramy się wychodzić naprzeciw ich potrzebom czego widocznym przykładem jest chociażby różnorodność zawodów organizowanych w ciągu roku i dbałość o wody będące pod naszą opieką. Dbamy również o to, żeby wszelkie informacje związane z naszym Kołem „Okoń” docierały do zainteresowanych bez zniekształceń i pod nikogo się nie podszywamy. Warto również przypomnieć, że każdy nasz członek jest mile widziany w naszym miejscu urzędowania. W przeciwieństwie do „sklepikowego koła” jest gdzie usiąść, wypić kawę lub herbatę, wymienić doświadczenia z dyżurującymi w Kole doświadczonymi wędkarzami. Można również na miejscu poczytać prasę wędkarską, a nawet pochwalić się posiadanym sprzętem, metodą łowienia i skutecznością. Wszystkie nasze działania oraz sposób ich realizacji uzgadniamy z członkami Koła na corocznych zebraniach sprawozdawczych.   Zebranie za 2017 rok odbędzie się na początku 2018 roku o czym powiadomię odrębnym komunikatem z podaniem szczegółów.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Opłaty za wędkowanie w 2018 roku. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł