Zaloguj się do konta

Ostatnie zawody VIII Rejonu Okręgu PZW Poznań w 2016r.

                Rejon VIII Okręgu PZW Poznań w sobotnie popołudnie zakończył cykl tegorocznych rozgrywek wędkarskich. Tegoroczne zawody organizowało koło  nr 14 z Grodziska Wlkp. nad jeziorem Strykowskim w Januszewicach. W tych zawodach mogło wziąć udział po 4 zawodników z każdego z 10 kół VIII Rejonu, a przygotowane zostały specjalnie z myślą o aktywie kół.
                 9 lipca 2016r. swą gotowość potwierdziło 7 drużyn z: Bolewic, Buku, Granowa, Grodziska Wlkp., Lwówka Wlkp., Rakoniewic i Rostarzewa. Zabrakło drużyn z Opalenicy, Nowego Tomyśla i Wielichowa.
                 Zbiórka zaplanowana została na 14.00. Podczas witania Prezes koła z Grodziska Wlkp. omówił zasady i przebieg rywalizacji, a następnie drużyny przystąpiły do losowania miejsc. Członkowie drużyn po przydzieleniu im miejsc w 4 sektorach ruszyli na przypisane im miejsca by przygotować sprzęt i zanęty, a o 15.15 usłyszeć można było strzał potwierdzający rozpoczęcie 3-godzinnych zawodów. O wyniku końcowym decydowała liczba punktów w poszczególnych sektorach zawodów całej drużyny.
                Po podsumowaniu wyników okazało się, że zawody wygrała drużyna z koła z Rakoniewic z 10 punktami (23,09 kg)  w składzie Kostrzyński Tomasz, Mendel Patryk, Kaźmierski Karol i Mendel Dariusz, II miejsce przypadło kołu z Grodziska Wlkp. w składzie Goduszewski Zbigniew, Włodarczak Łukasz, Mendel Wiesław i Szaj Paweł z 10 punktami i wagą 20,85 kg,  III miejsce przypadło kołu nr 171 Wydra z Bolewic w składzie Osses Damian, Rutkiewicz Piotr, Łodyga Adam i Witucki Tomasz z 13 punktami i 19,59 kg ryb.
                Na kolejnych pozycjach uplasowali się:
IV miejsce koło z Buku z 17 punktami i 17,14 kg ryb
V miejsce koło z Granowa z 19 punktami i 16,85 kg ryb
VI miejsce koło ze Lwówka z 21 punktami i 14,39 kg ryb
VII miejsce koło z Rostarzewa z 22 punktami i 8,62 kg ryb.
               Indywidualnie najlepsi byli: Dziubała Jacek z 8,41 kg, Osses Damian z 8,2 kg ryb, Włodarczak Łukasz z 7,9 kg ryb, Zdarta Adam z 6,63 kg ryb i Rosa Jacek z 6,46 kg ryb.
               Dla 6 najlepszych drużyn przygotowano puchary, a 12 najlepszych zawodników otrzymało nagrody indywidualne.
 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej