Ostre Gumki!
  • konto usunięte
Ostre Gumki! – Kopia tekstu.

1. Najpierw główkę z hakiem przykładamy do boku gumki, aby zobaczyć, gdzie na grzbiecie ostrze haka wyjdzie z jej korpusu.

2. To miejsce zaznaczamy, lekko nakłuwając miękkie tworzywo ostrzem haka.

3. Hak wprowadzamy z przodu „przez pyszczek” przynęty i wyprowadzamy w zaznaczonym miejscu. Główka usadawia się perfekcyjnie, a gumka nie zostaje niepotrzebnie pokłuta.

4. Ponieważ nie można ufać pojedynczemu hakowi, potrzebne jest dozbrojenie w postaci kotwiczki – osobiście nie stosuję tego ponieważ kaleczę rybę lecz jeżeli ktoś wędkuje aby złapać i zabrać do domu to inna sprawa. W większości zbiorników trzeba się liczyć z możliwością spotkania się ze szczupakami, kotwiczka wisi na stalowym przyponie. Na stalkę najpierw zakładamy tulejkę zaciskową, a dopiero po tym przekładamy jej koniec przez oczko kotwiczki.

5. Wolny koniec stalki przekładamy od dołu przez tulejkę, tak aby kotwiczka znajdowała się w pętelce.

6. Tulejkę mocno zaciskamy specjalnymi kombinerkami.

7. In więcej jest na tulejce widocznych punktów ściśnięcia, tym lepiej i pewnej będzie się trzymała.

8. Kotwiczkę zaczepiamy tuż przed ogonkiem gumki. Aby kotwiczka nie zakłócała pracy przynęty, należy umocować ją (trzymając wabik głową w dół) przed miejscem, w którym zagina się ogon.

9. Należy dokładnie odmierzyć długość: stalowy przypon naciągamy i zaginamy na wysokości uszka główki.

10. Na ten koniec nakładamy drugą tulejkę (końcówkę można podtopić nad płomieniem). Tak jak poprzednio, zaciskamy tulejkę, tworząc pętlę.

11. Pętelkę zakładamy na uszko główki i dozbrojona gumka jest gotowa.

Zamiast stalowego możemy użyć także plecionki po prostu dowiązujemy kawałek plecionki do kotwicy którą wkładamy w gumę, a drugą końcówkę plecionki przywiązujemy do główki.

Kopia tekstu!

 


1.8
Oceń
(13 głosów)

 

Ostre Gumki! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł