Osypka dla kurczaków i kur - zapomniana zanęta

/ 4 komentarzy

Witam
Dzisiaj opiszę trochę o naszej zapomnianej zanęcie na karpia,lina czy karasia,ogólnie o zanęcie na białą rybę.
Jadąc kiedyś na ryby z celem złowienie karpia a przynajmniej jakiegoś większego karasia,łowiąc obok pewnego pana który był zaledwie jakieś 10 metrów ode mnie,obaj łowiliśmy po 1 wędce na spławik i po 1 wędce na grunt,ja ciągałem tylko małe karasie srebrzyste takie po 10 czasami 15 cm,a pan obok mnie ciąga karasie po 30 cm i karpie po 30 do 40 cm,pan obok mnie łowi karpia za karpiem,w głowie mam już złe myśli,bierze mnie zazdrość,w głowie siedzi tylko jakiś zwykły gość łowiący na czerwonego z ziemi,łowiący na ruskie teleskopy z bazarku ciągle ciąga karpia lub większego karasia,aż w końcu nie wytrzymuje podchodzę do tego pana i pytam się "na co tak biorą" odpowiedz "rosówka z ziemi kopana" no myślę coś jest nie tak,też łowię na czerwonego i nic,sama drobnica.
Patrzę a obok wędkarza w reklamówce leży jakiś "granulat" pytam się co to jest,odpowiedz jest jasna to jest osypka dla kur,po krótkiej wymianie zdań,przybyło mi małe doświadczenie,nigdy wcześniej nie wiedziałem że osypka dla kur działa tak dobrze na nasze rybki.
Wniosek z tego był taki że ja na zwykłą firmową zanętą połowiłem tylko trochę karasi max do 15 cm a pan obok mnie na osypkę dla kurczaków złowił około 15 karpi i z 20 większych karasi.
Trochę pogadałem o tym z tatą i co ciekawe sam tata mówił mi że sam kiedyś nęcił osypką,jak ciężej było znaleźć czy kupić firmową zanętę.
I jednak zapomniana i coraz rzadziej używana osypka dla kur potrafi jednak przynieść efekty w postaci karasi,karpi a jak karasi i karpi to na pewno też i linów w końcu te ryby tym samym się odżywiają.
Więc teraz sam zachęcam aby sprawdzić nad swoją wodą jak spisuje taka osypka dla kur.

 


4.7
Oceń
(16 głosów)

 

Osypka dla kurczaków i kur - zapomniana zanęta - opinie i komentarze

RuchPalikota2RuchPalikota2
0
Ciekawe czy nie szkodzi wodzie (2014-05-14 21:02)
SionixSionix
0
Ja używam pokarmu dla kur jako spulchniacza.bardzo ładnie przynęta pracuje (2014-05-15 13:33)
pompipspompips
0
Pasza dla kur to mieszanka ziaren i czasami mączek więc patrząc z wędkarskiego punktu widzenia jest to całkiem dobra zanęta. Ja używam zanęty wykonanej przez siebie i zmielonej w rozdrabniaczu do ziaren. I jest rewelacyjna. (2014-06-17 14:30)
dymek12dymek12
0
Sionix to na pewno nie spulchni mieszanki chyba ci się coś pomyliło (2014-07-27 23:05)

skomentuj ten artykuł