Otwarcie sezonu i wręczenie pucharów GPX za rok 2021

/ 26 zdjęć


W niedzielę 10 kwietnia br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie „Otwarcie sezonu”, metodą spławikową. O godzinie 6:30, tradycyjnie pod wagonem stawiło się 14 wędkarzy z koła Lin w Jędrzejowie, w tym jeden kadet. Zawodników przywitał prezes koła Piotr Żal i życzył taaakiej ryby. Następnie sędzia Mariusz Ksel przypomniał zasady rywalizacji. Po losowaniu stanowisk, zawodnicy udali się na swoje miejsce, aby przygotować się do rywalizacji. Pogoda, w tym dniu nie sprzyjała zawodnikom, bowiem od rana było zimno i wietrznie. O godzinie 8 sędzia dał sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a dziesięć minut później dał drugi sygnał oznaczający początek zawodów. W ruch poszły tyczki, baty i odległościówki. Rybki od początku nie chciały współpracować, pierwsze brania pojawiły się dopiero po pierwszej godzinie. Podczas zawodów okazało się, że ryby preferowały miejsca znacznie oddalone od brzegu i prawie wszyscy wędkarze używali wędek odległościowych. Tylko niektórym udało się odłowić karpie, które ostatecznie decydowały o wysokości miejsca w zawodach. Po upływie czterech godzin, sędzia zakończył zawody i przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie karpie, karasie i wzdręgi, trafiła się też płotka, okoń i leszczyk. Podczas gdy sędzia podliczał wyniki, zawodnicy posilali się ciepłą herbatką i kiełbaską z ogniska.

I miejsce zajął Piotr Frankowski z wynikiem 4130 pkt.
II miejsce zajął Adrian Cichoń z wynikiem 4100 pkt.
III miejsce zajął Jarosław Równicki z wynikiem 3090 pkt.
IV miejsce zajął Piotr Owczarek z wynikiem 2545 pkt.
V miejsce zajął Łukasz Rutowicz z wynikiem 2275 pkt.
VI miejsce zajął Paweł Szewczyk z wynikiem 1555 pkt.


W tym dniu po zawodach odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i pamiątkowych dyplomów zawodnikom za udział w GPX w roku 2021.

Tytuł Najlepszego Wędkarza Koła Lin w Jędrzejowie ponownie zdobył Mirosław Czajor z wynikiem 24,5 pkt.
II miejsce zajął Rafał Zaczkowski z wynikiem 31,5 pkt.
III miejsce zajął Zdzisław Frankowski z wynikiem 32,5 pkt.
IV miejsce zajął Piotr Frankowski z wynikiem 35,5 pkt.
V miejsce zajął Jarosław Równicki z wynikiem 37 pkt.
VI miejsce zajął Grzegorz Stanek z wynikiem 47 pkt.
VII miejsce zajął Adrian Cichoń z wynikiem 49,5 pkt.
VIII miejsce zajął Robert Rokicki z wynikiem 49,5 pkt.
IX miejsce zajął Paweł Klamka z wynikiem 57,5 pkt.
X miejsce zajął Karol Rychter z wynikiem 67,5 pkt.


Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na zawody Spławikowe mistrzostwa koła Lin, które odbędą się w dniu 3 maja br. (I tura) na zbiorniku małym w Chorzewie.

 


3.8
Oceń
(6 głosów)

 

Otwarcie sezonu i wręczenie pucharów GPX za rok 2021 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł