Otwarcie sezonu 2024 w Kole PZW Metalurg Kutno.

/ 7 zdjęć


Nastąpiło otwarcie rywalizacji na „Wędkarz Roku’24” od zawodów spławikowych. Do zawodów typu open zgłosiło się 14 seniorów i 2 juniorów. Spotkaliśmy się nad jeziorem Lubień na znanym nam dobrze łowisku. Jest to łowisko położone najbliżej Kutna (ok. 21 km) z dobrym dostępem do wody. Teren łowiska znajduje się wzdłuż bulwaru miejskiego i gromadzi wielu kibiców i spacerowiczów. Warunki wędkarskie dość zbliżone i zapewniają dobre miejsca połowu ryb typu płoć czy leszcz. Rozpoczęliśmy od akcji sprzątnięcia brzegów w ramach „Dzień ziemi”. Zebraliśmy kilka worków śmieci i w uzgodnieniu z Urzędem Gminy Lubień złożyliśmy obok koszy na śmieci, skąd jutro zabiorą. UG zapewnił odpowiednie worki. Sprzątali wszyscy uczestnicy spotkania. Zawodników powitał prezes Koła, który pełnił również obowiązki sędziego zawodów. Przypomniał regulamin oraz zwrócił uwagę na przestrzeganie wymogów bezpiecznego pobytu nad wodą. Pogoda dość ładna, wiatr słaby płn., temperatura ok. 3 - 5 stopni. Ryby braniami nie rozpieszczały. Zawody jednoturowe, dwusektorowe.

Wyniki zawodów :

I tura, sektor A

  1. Kol. Koliński Jarosław – 1.870 pkt.

  2. Kol. Gralewski Marek – 1.430 pkt.

  3. Kol. Rusinkiewicz Tomasz – 1.000 pkt.

I tura, Sektor B

  1. Kol. Grzybowski Marek – 1.510 pkt.

  2. Kol. Abramowicz Bogdan – 1.470 pkt.

  3. Kol. Rutkowski Łukasz – 780 pkt.

Wyniki ostateczne :

  1. Kol. Koliński Jarosław – 1 pkt. 1,87 kg

  2. Kol. Grzybowski Marek – 1 pkt. 1,51 kg

  3. Abramowicz Bogdan – 2 pkt. 1,47 kg

  4. Gralewski Marek – 2 pkt. 1,43 kg

Ogółem złowiono 9,390 kg ryb, które zdrowe wróciły do wody. Dominowała drobna płoć, złowiono kilka krasnopiór i okoni.

Po zawodach spotkaliśmy się na wspólnym obiedzie podczas , którego wręczono puchary i nagrody.  Dodatkowo  rozlosowano nagrody wśród obecnych na zakończeniu spotkania  sportowo – rekreacyjnego. Puchary i nagrody w zawodach oraz posiłek  zakupiono m.in. z dofinansowania na sport i rekreację od kol.  Mieczysława Wójkowskiego.

Zawody przygotowali :Z. Gralewski, K. Zdziarski, J. Koliński. M. Grzybowski i M. Wójkowski.  Ustalono  drużynę na zawody w dniu 1.05. Stowarzyszenia Wędkarskiego Zalew  o puchar Prezydenta Miasta Kutno : Cieślak Roman, Koliński Jarosław   i Rutkowski Łukasz.

Następne zawody Koła to cykl zawodów podczas weekendu majowego w Rewie.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Otwarcie sezonu 2024 w Kole PZW Metalurg Kutno. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł