Otwarcie sezonu na rzece Gwda

/ 1 komentarzy / 14 zdjęć


Niedziela 23.04.2017r. godz. 7:00. Piła rzeka Gwda. O tej porze i w tym miejscu 12 wędkarzy „Złotej Rybki” w tym dwóch juniorów spotkało się za policją, aby rozegrać towarzyskie zawody spławikowe otwarcia sezonu. Prognozy straszyły deszczem i zimnem, deszczu, co prawda nie było, ale zimny wiatr dokuczał przez całe trzy godziny łowienia. Wszystkich uczestników zawodów przywitał i otworzył sezon nowy prezes Koła kol. Stanisław Piotrowski.  Łowić na Gwdzie można do połowy maja, potem zarasta. Rybostan Gwdy w Pile jest bardzo różnorodny i takie też rybki czepiały się na haczyki naszym wędkarzom a były to: płoteczki, leszczyki, uklejki, kiełbiki, jelce i dużo niewymiarowych kleni. Chociaż Jarkowi przytrafiły się dwie certy w tym większa o wadze prawie 1300g, ale niezaliczone. Miał też branie nie do utrzymania. Obowiązki sędziów pełnili: v-ce prezes koła kol. Henryk Błaszczyk i sekretarz kol. Edward Szymaś. Waga pokazała następujące wyniki:

 1. Błaszczyk Jarosław 1410g
 2. Nowakowski Damian 630g
 3. Pawłowski Zbigniew 550g
 4. Stasiak Edward 500g
 5. Daszkiewicz Tadeusz 430g
 6. Pacholak Mirosław 250g
 7. Rakowski Piotr 160g
 8. Krzyżanowski Janusz 150g
 9. Piotrowski Stanisław 100g
 10. Adamek Jerzy 0g
Juniorzy:
 1. Hebel Dawid 840g
 2. Mohr Konrad 400g
Podsumowanie zawodów, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród nastąpiło w barze „Mona” nad rzeką. Był też gorący posiłek dla poprawienia atmosfery. Na zakończenie członek Zarządu ON PZW w Pile kol. Błaszczyk Henryk wręczył odznaczenia trzem wędkarzom: Rakowski Piotr odznaczony został Złotą Odznaką PZW oraz Medalem Za Zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego, Daszkiewicz Sebastian Medalem Za Zasługi w rozwoju wędkarstwa i Krzyżanowski Janusz Medalem Za Zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego.
            Następne zawody to pierwsza tura Mistrzostw Koła w spławiku w dniu  07. maja w tym samym miejscu, co dzisiaj, na które członków Koła zaprasza Zarząd.
 

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Otwarcie sezonu na rzece Gwda - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Ważne że rybki były.Nie wazna ich wielkośc.Gratulacje dla zwycięzców. (2017-05-24 18:39)

skomentuj ten artykuł