Otwarcie sezonu na stawie - zawody spławikowe

/ 10 zdjęćNasze otwarcie sezonu 
Dnia 30.04 zostały zorganizowane pierwsze zawody wędkarskie na stawie prywatnym w Nowym Żmigrodzie. Siedmiu zawodników zgłosiło się do udziału w zawodach. Biło zimno - 7 stopni, a niebo zasnute było gęstymi chmurami nie dopuszczającymi promieni słonecznych. 
 
Nasz staw
Staw położony jest w bliskim sąsiedztwie rzeki Wisłoki w Nowym Żmigrodzie. Jego powierzchnia sięga około 0,5ha o kształcie prostokątu 100x50m. Średnia głębokość stawu to mniej-więcej 2 metry, zależnie od stanu napełnienia. W stawie przeważają ryby białe takie jak Karpie i Liny, jednak bytują w nim także Szczupaki, Sandacze i Okonie w towarzystwie drobnych ryb takich jak Wzdręgi, Ukleje czy Karasie.
 
Zasady zawodów
Najważniejszą zasadą było użycie jednej wędki z zestawem spławikowym, dopuszczaliśmy możliwość łowienia batem. Z takiej możliwości skorzystał jednak tylko jeden uczestnik zawodów, zajmując finalnie drugie miejsce. Drugą zasadą był kategoryczny zakaz udziału osób trzecich przy podbieraniu  złowionej ryby.
 
Przebieg imprezy
Zawody rozpoczęły się od wylosowania stanowiska i przygotowania zanęty. Dokładnie o godzinie 11 każdy uczestnik rozpoczął łowienie, które trwało do godziny 16.
Na początku każdy nastawił się na połów dużych okazów jednak całkowity brak brań spowodował szybką weryfikację celu i większość zawodników przerzuciła się na drobnicę licząc na dużą ilość złowionych ryb. Wzdręgi, ukleje i okonie żerowały mało intensywnie, stąd mała ilość złowionych ryb przez uczestników. Ciężkie warunki pogodowe i niska temperatura dodatkowo utrudniały skuteczny połów co ewidentnie odbiło się na efektach połowów.
 
Złowione ryby
Zwycięzca zawodów Daniel złwoił karasia i dwie okazałe wzdręgi. Piotrek, który zajął drugie miejsce stosując technikę połowu na najmniejszy spławik zdołał złowić kilkanaście sztuk drobnicy, co zagwarantowało drugie miejsce tuż za zwycięzcą. Ostatni stopień podium zajął najmłodszy uczestnik zawodów “Loczek” łowiąc kilka płoci. Czwarte miejsce gwarantowało złowienie jakiejkolwiek ryby - udało mi się zająć je łowiąc małego okonia i ukleję. Pozostali zawodnicy nie mieli tyle szczęścia i nie złowili nic.
 
Nagrody dla uczestników
Dzięki hojności sklepu wędkarskiego https://www.taniewedkarstwo.pl udało się pozyskać sprzęt wędkarski, który został wręczony czterem najlepszym uczestnikom zawodów. Wśród nagród znalazły się zestawy spławikowe, przypony czy pojemniki. Symboliczne nagrody wpłynęły na atmosferę całych zawodów i stały się miłym akcentem. Dziękujemy za wsparcie!
 
Podsumowanie
Cała impreza została zakończona wspólnym grillowaniem. Miła atmosfera i przyjemnie spędzony czas zachecił nas do zorganizowania kolejnej rundy. Miejmy nadzieję że pogoda będzie lepsza, a ryby będą żerować bardziej intensywnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom.
 

 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
  GRAND PRIX
 • Data/Miesjce zawodów: 
  2017-06-19 / Nowy Żmigród (Podkarpackie » Jasielski » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
  00:00
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: 11:00 do 16:00
 • Kwatery w pobliżu 
  Nowy Żmigród - meteor
 • Opłaty startowe: 
  brak
 • Nagrody: 
  Akcesoria wędkarskie
 • Sponsorzy: 
  https://taniewedkarstwo.pl


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Otwarcie sezonu na stawie - zawody spławikowe - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł