Puchar Zarządu Koła Kolejarz Stargard 23.08.14

/ 3 zdjęć


Lato powoli zbliża się ku końcowi podobnie jak czas wakacji i relaksu również dla wędkarzy. W dniu 23.08.2014 Koło nr 45 Kolejarz Stargard zorganizował na wniosek wędkarzy typowo towarzyskie otwarte gruntowe zawody wędkarskie. Zawody na wskroś towarzyskie by umożliwić pasjonatom spotkanie nad wodą po okresie wakacji. Jednocześnie były to 1-sze zawody gruntowe, które miały pokazać potrzebę organizacji większej ilości zawodów otwartych o takim właśnie charakterze mające na celu również rozwijanie umiejętności w różnych technikach łowienia, zapoznania z nowościami zarówno w sprzęcie jak i samej ich specyfice.
Zawody odbyły się na niewielkim jeziorze Kiczarowskim dlatego ilość zawodników była ograniczona możliwościami zorganizowania stanowisk. Pogoda w zasadzie poza tym iż była wietrzna raczej nie sprawiała problemów wędkującym a zarówno temperatura jak i ciśnienie pozwalały delektować się przebywaniem nad wodą jak i efektami połowów.
W zawodach uczestniczyło 26 seniorów, oraz 4 juniorów. Zarówno w jednej jak i drugiej grupie rywalizacja była dodatkowym elementem przyjemności łowienia. Stosowano różne techniki połowów od popularnych koszyków, sprężyn, poprzez lekkie zestawy samo zacinające, drgającą szczytówkę, feederka z bombkami. methodę i inne. Każdy starał się pokazać swoje doświadczenie jak i kunszt w łowieniu gruntowym. Czas spędzony nad wodą co niektórzy mogli okrasić okazami świadczącymi o możliwościach łowiska. Złowiono miedzy innymi karasia o wadze 1,3 kg, lina 1 kg i leszczyka o wadze 1,1 kg. Co napawało optymizmem i cieszyło zarówno organizatorów jak i łowców to uśmiech na twarzach gdy ryby te wracały po sesji zdjęciowej do wody.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Zwycięzcy w kategorii Juniorów:
1. Kaczmarkiewicz Kuba – 660 pkt.
2. Adam Belka – 540 pkt.
3. Sawicki Remigiusz – 530 pkt.
4. Bagiński Aleksander – 510 pkt.

Zwycięzcy w kategorii Seniorów:
1. Andrzej Kaczmarek – 1820 pkt.
2. Grzegorz Michalski – 1750 pkt.
3. Paweł Kiełbowicz – 1680 pkt.
4. Tomasz Szwiec
5. Józef Walicki
6. Marek Kaczmarkiewicz
7. Marian Buciak
8. Krystian Misztal
9. Tadeusz Skalski
10. Aleksander Bagiński

Poczęstunkiem dla zawodników zajął się kol. Jurek, który tym razem dla uczestników zawodów przygotował wyśmienita gulaszową. Zawody zakończono wręczeniem pucharów dla zwycięzców przez Prezesa Koła kol. Zbigniewa Kowalczyka oraz wspólnym zdjęciem. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w zawodach, sędziom za duże zaangażowanie i profesjonalne podejście to organizacji zawodów. Jednocześnie zapraszamy na nasze kolejne imprezy wędkarskie bo to właśnie dla takich zapaleńców zawody aż chce się organizować.

Do obejrzenia zdjęć zawodów zapraszam do galerii zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1l4Y4Us

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Puchar Zarządu Koła Kolejarz Stargard 23.08.14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł