Otwarte Towarzyskie Mistrzostwa w Połowie Troci i Łososia - INA 2015

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Inauguracja sezonu 2015 za nami. Pierwsze tegoroczne zawody „Mistrzostwa w Połowie Troci i Łososia – INA 2015” rozpoczynające sezon odbyły się w dniu 11 stycznia 2015r na rzece Ina. Zawody rozgrywane po raz pierwszy w naszym regionie w formule Catch& Release czyli Złów i Wypuść.
I jak to niestety bywa na początku roku styczeń zaskoczył nas typowo taktyczną pogodą co organizatorom wcale nie ułatwiło zadania. Pomimo tego frekwencja zawodnicza jak na temperaturę i przelotne opady dopisała na wysokim poziomie. Na starcie stawiło się 54 zawodników w tym panie.
Organizacją i zabezpieczeniem przeprowadzenia zawodów zajęli się przedstawiciele organizatorów Koła Kolejarz Stargard i Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego, którzy już od godz. 06.30 w rejonie zawodów oczekiwali na wielbicieli sportów „ekstremalnych” jakimi można by określić przybywających zawodników.
Zawody otworzył Prezes Koła kol. Zbigniew witając wszystkich przybyłych, oraz określając sposób przeprowadzenia zawodów. Zasady bezpieczeństwa omówił zaproszony Dyrektor Biura Okręgu Szczecin kol. Rafał Pender. Wśród zawodników byli przedstawiciele zarówno koła Kolejarz jak i Stargardzkiego Towarzystwa Wędkarskiego a także drużyna łowców z magazynu wędkarskiego Wędkarstwo Moje Hobby z redaktorem naczelnym panem Pawłem Mireckim na czele, w zawodach uczestniczyli również przedstawiciele kół ze Szczecina, Chociwla, wędkarze z Poznania i Gorzowa.
Patronem Honorowym Mistrzostw był Starosta Stargardzki Pan Ireneusz Rogowski a pośród sponsorów poza organizatorami znalazły się samorządy lokalne i czołowe firmy wędkarskie:
Starostwo Powiatu Stargardzkiego
Wójt Gminy Stargard Szczeciński
Firma JAXON – polski producent sprzętu wędkarskiego
Firma SAVAGE GEAR – producent profesjonalnego sprzętu dla spinningistów
Firma PROSS – producent specjalistycznej wodoodpornej odzieży wędkarskiej
Okręg PZW Szczecin
Patronem Medialnym imprezę objęły:
Wędkarstwo Moje Hobby – ogólnopolski magazyn wędkarski dla pasjonatów i profesjonalistów
Dziennik Stargardzki
RII Info Stargard
Radio Stargard Szczeciński
Stargardzki Portal Internetowy

Pośród redaktorów, z którymi mogli spotkać się zawodnicy zarówno przed jak i po zawodach relacjonując ich przebieg byli: red. Marek Borowiec z Radia Szczecin, red. Alicja Wojewska z Dziennika Stargardzkiego, red. Tomasza Cywka z Info Stargard, red. Paweł Mirecki z WMH, red. Krzysztof Lizut z SPI oraz redaktorzy z Radia Stargard.

Przed zawodami zarówno goście jak i zawodnicy mogli skorzystać z poczęstunku serwowanego przez organizatorów w postaci kiełbasek na ciepło, kawy, herbaty oraz tradycyjnego polskiego smalcu ze świeżym pieczywem i ogóreczkami. Ponadto każdy z zawodników otrzymał bigbag czyli pokaźnych rozmiarów kanapkę w formie bułki by mógł posilić się w czasie trwania zawodów. Lotna grupa sędziowska wraz z zabezpieczającymi zawody Strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego na bieżąco monitorowała sytuację nad wodą częstując zawodników gorąca kawą i herbatą.

Zawodnicy stosowali różne metody prezentacji przynęty by zachęcić ryby ale brania niestety były wyjątkowo chimeryczne, a wręcz sporadyczne. Pewnie ryba też czekała na ustabilizowanie pogody. Kilka osób miało rybę na wędce ale niestety nie zakończyło się to doholowaniem ryb. Należy zauważyć że pośród różnych przynęt ryby na wędce mieli zawodnicy przede wszystkim łowiący na woblery. I taką przynętę zastosował zwycięzca Mistrzostw.
Dzięki sprawnej organizacji i zaangażowaniu osób zabezpieczających logistycznie zawody uczestnicy po skończonej rywalizacji jak również goście mogli posilić się wyśmienitą gorącą grochówką, czemu towarzyszyły oczywiście wymiana doświadczeń wędkarskich oraz uwag dotyczących zachowania ryb, jakości sprzętu, i stosowanych przynęt. Atmosfery zawodów nie zepsuła więc pogoda a opowieściom wędkarskim nie było końca pomimo iż wrażenia z wędkowania w nowym sezonie były okraszone niedosytem spowodowanym małą ilością złowionych ryb.
Zwycięzcą Mistrzostw w połowie Troci i łososia – INA 2015 został Pan Andrzej Tokarski przedstawiciel Koła wędkarskiego Kiełbik Szczecin.
Puchar oraz nagrody za zdobycie tytułu mistrzowskiego wręczyła w imieniu Starosty Pani Agata Łucka, natomiast za złowienie największej ryby zawodów Pan Andrzej otrzymał puchar oraz nagrody z rąk Prezesa Okręgu PZW Szczecin Pana Emiliana Pilcha.
Zwycięzca pokazując pełen profesjonalizm i zachowanie godne Mistrza zachował dla siebie jedynie puchary i dyplom. Natomiast liczne nagrody rzeczowe przekazał do szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży przy Kole wędkarskim Kolejarz Stargard.
Gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy za liczne przybycie i życzymy wędkarskich sukcesów - do zobaczenia na kolejnych zawodach.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w zakładce: „relacje z zawodów i zebrań”
lub bezpośrednio tutaj http://1drv.ms/1AHvRHp
Ponadto relacje reportaże i fotoreportaże znajdzie:
na RII info Stargard: http://www.wiadomosci.rii.pl/index.php?H=10&HH=11305
na SPI: http://filmy.stargard.com.pl/index.php?id_newsa=1735&arch=0&wsk0=newsy#dane
w Radiu Stargard: http://radiostargard.fm/?p=4285


łowienie troci
łowienie łososi

 


4.9
Oceń
(9 głosów)

 

Otwarte Towarzyskie Mistrzostwa w Połowie Troci i Łososia - INA 2015 - opinie i komentarze

HalnyHalny
0
Zapraszam do zapisów lista zarejestrowanych zawodników w linku: https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=8965BF11A8EF1555!4543&ithint=file%2cdocx&app=Word&authkey=!AKxKCLogJGnRtC0 (2014-12-18 07:58)
HalnyHalny
0
Zmiany w regulaminie zawodów !!! Dotyczą wędkarzy z poza Okręgu Szczecin oraz formuły zawodów-formuła C&R (złów i wypuść). Poprawione można zapoznać się powyżej. (2014-12-19 18:08)
użytkownik102837użytkownik102837
0
Fajna inicjatywa, ale niestety takie zawody to nie moja bajka oraz specjalność :) (2015-01-23 16:01)

skomentuj ten artykuł