Otwarte Zawody Spławikowo-gruntowe Chorzewa 28.09.2014 r.


W niedzielę 28 września 2014 roku na II (dużym) zbiorniku w Chorzewie odbyły się otwarte zawody wędkarskie zorganizowane przez Zarząd Koła LIN w Jędrzejowie. Tym razem wędkarze rywalizowali metodą spławikowo-gruntową o Puchar Sklepu CATFISH w Jędrzejowie. Łowiono na jedną wędkę w większości metodą spławikową zestawem pełnym (bat) lub skróconym (tyczka).
Do zawodów przystąpiło 18 seniorów i 5 juniorów. Wędkarze po krótkiej odprawie i wylosowaniu numerów startowych rozpoczęli przygotowania do zawodów. O godzinie 8.20 po sygnale sędziego Zenona Piaseckiego rozpoczęto nęcenie, a następnie rywalizację w sportowym połowie ryb.
Ranek był bardzo rześki, ale słoneczny. W miarę upływu czasu było coraz cieple, a w godzinach południowych jak na tą porę roku wręcz upalnie. Od samego początku dominowały brania płotki, co skutecznie wykorzystywali wędkarze łowiący metodą spławikową. W metodzie gruntowej ryba była kapryśna i odłowiono tylko pojedyncze sztuki. Ogólnie łowiono płotkę, drobne leszczyki, wzdręgi oraz pojedyncze karpie.
Po czterech godzinach sędzia zakończył zawody i przystąpiono do ważenia złowionych ryb i podliczenia wyników. Wędkarze oczekując na ogłoszenie wyników posilali się smaczną grochówką.
Po obliczeniu wyników przystąpiono do wręczania pucharów i nagród rzeczowych ufundowanych przez sklep CATFISH w Jędrzejowie. Zwycięzcami okazali się:

Kategoria junior:
I miejsce zajął Skowronek Kacper z wynikiem 1645 pkt,
II miejsce zajął Koper Maciek z wynikiem 1385 pkt,
III miejsce Stój Kamil z wynikiem 800 pkt,

Kategoria senior:
I miejsce zajął Frankowski Zdzisław z wynikiem 4380 pkt,
II miejsce zajął Czajor Mirosław z wynikiem 3895 pkt,
III miejsce zajął Majcher Krzysztof z wynikiem 2650 pkt,
Pełne wyniki w pliku - Dokumenty
Zapraszamy na kolejne zawody – „Spinningowe Mistrzostwa Koła”, które odbędą się 12 października 2014 roku.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Dokumenty (1)Otwarte Zawody Spławikowo-gruntowe Chorzewa 28.09.2014 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł