Otwarte Zawody Wędkarskie 'Dzień Dziecka' Sobków 2015

/ 2 komentarzy / 84 zdjęć


Dzień Dziecka nad wodą w Mokrsku.
Władze z Sobkowa dbają o młodzież.

Koło PZW „Nida” w Sobkowie.
Dia 31 maja odbyły się na zbiorniku „Starorzecze” w Mokrsku Otwarte Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. zawodach wzięli udział młodzi wędkarze ze wszystkich szkół gminy Sobków w tym 17 juniorów i 19 kadetów .
Organizatorem zawodów był kol. Janusz Stanik , który był zarazem sędzią głównym. W sędziowaniu pomagali mu kol. Robert Ciepluch, Andrzej Kobyliński i kapitan sportowy Koła „Nida” w Sobkowie kol. Paweł Nazimek.
W trakcie zawodów obecny był przedstawiciel władz lokalnych Przewodniczący Rady Gminy w Sobkowie Pan Ryszard Dębiński. Obecna była też Pani Katarzyna Pierzchała – specjalista d/s nieletnich Komendy Powiatowej w Jędrzejowie. Byli także obecni rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 7:00 i trwały do godziny 10:00. Ryby nie bacząc na święto i piękną pogodę brały słabo.
Wśród kadetów pierwsze miejsce zajął Damian Pak (2600 pkt), drugi był Filip Rutowicz (2550 pkt), trzecie miejsce zajął Kacper Wójcicki (1850 pkt). Następne miejsca zajęli Oliwer Marcińczak i Kacper Marcińczak.
Wśród juniorów pierwszy był Wojciech Piotrowicz (3350 pkt), drugi był Mateusz Skrzypczyk (1950 pkt), trzecie miejsce zajął Artur Woś. Miejsce czwarte Oskar Baran, miejsce piąte Piotr Ciosk.
Ceremonie wręczenia nagród uświetnił przemową Pan Ryszard Dębiński, który zauważył bardzo miłą atmosferę w trakcie zawodów oraz Pani Katarzyna Pierzchała, która omówiła zasady postępowania w czasie przebywania nad wodą.
Zawodnicy trzech pierwszych lokat (kadet i junior) otrzymali puchary ufundowane prze Urząd Gminy w Sobkowie. Zawodnicy do piątego miejsca wyróżnieni zostali dyplomami . Dyplom za złowienie największej ryby otrzymał Filip Rutowicz.
Wszyscy zawodnicy do piątego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe, których sponsorem były władze Urzędu Gminy w Sobkowie. Także gorący poczęstunek w postaci kiełbaski z rożna ufundowały władz gminne. Napoje dla każdego zawodnika ufundował kol. Paweł Nazimek.
Zawody rozegrane zostały na żywej rybie co oznacza, że wszystkie złowione ryby po zważeniu wróciły do wody.

Andrzej Kobyliński
Sekretarz Koła PZW "Nida" w Sobkowie

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Otwarte Zawody Wędkarskie 'Dzień Dziecka' Sobków 2015 - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Coś podobnego chwiałem zorganizować w naszym kole. Miałem na to prywatnego sponsora, jak i urząd miasta był też chętny zlecić nam wykonanie takiej imprezy. Ale prezes odmówił podpisania wniosku. Bo: "Głosował przeciwko pozyskiwaniu funduszy" itd., nawet te 2 wnioski ie zostały przegłosowanie przez zarząd koła. I jak zwykle będzie wniosek na walnym by znów mu przyznać nagrodę za doba pracę na rzecz koła... (2015-06-02 22:33)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Urząd Miasta nawet przesuną o tydzień termin złożenia pełnego wniosku.... (2015-06-02 22:46)

skomentuj ten artykuł