Pan karp i Brzegi 2

/ 4 zdjęć


Łowisko sportowe Brzegi 2 ujawnia swój potencjał 
Otrzymałem pocztą elektroniczną fajny film o podbieraniu dużego karpia złowionego „na muchę”. Miałem ten film ujawnić zainteresowanym. Napisałem zgrabny tekst i wprowadziłem go jako post na profil Koła Garnizonowego PZW Kraków na facebooku. Wiedziałem, że ten portal przyjmie wszystkie bajty. Kliknąłem w opcję dołącz film i utknąłem. Nie byłem zaskoczony, bowiem już raz film o rybach w Egipcie wchodził na mój profil przez kilka godzin. Będąc pewny sukcesu zniszczyłem wszystkie notatki i nudząc się z powodu oczekiwania skorzystałem z podsuniętej mi opcji, co wiązało się z odpowiedzią na pytanie, czy zgadzam się na opuszczenie strony. Nie wiedząc, o którą chodzi kliknąłem „tak” i przeżyłem szok. Wprowadzony tekst zniknął, a proces ładowania filmu został przerwany. Co za pech – pomyślałem i odpowiedziałem sobie, że w dobie epidemii mam czas i mogę pisać jeszcze raz. Sporządziłem drugi, już krótki post, włączyłem opcję dołączenia filmu (14,5 MB o holowaniu karpia) i zostawiłem otwartą stronę dając fejsowi czas na załadowanie bajtów. Chcę dołączyć jeszcze jeden film, o uwolnieniu karpia, ale opcja dołącz film jest niedostępna. Czekam już 17 godzin i nic się nie zmienia. Dlatego wszedłem w fazę rezygnacji i opowiadam to w tekście po raz trzeci załączając dokumentację w mocno okrojonej formie.
  Zbiornik BRZEGI 2 jest z założenia sportowym łowiskiem „no kill” przeznaczonym do łowienia pstrągów. Zarząd Okręgu PZW Kraków poczynił wiele starań, żeby ten zbiornik był łowiskiem doskonałym. Popełniono systematycznie zarybienia, uporządkowano otoczenie i zwiększono częstotliwość kontroli. Uzyskiwano spektakularne wyniki. Na niejednych zawodach łowiono ponad 150 pstrągów. Dominującym sposobem połowu jest metoda muchowa i generalnie na streamery. Ale czołowi muszkarze z poziomu GPP skutecznie łowili także na suche i mokre muchy. Oprócz pstrągów metodą muchową łowiono szczupaki, okonie, płotki, karasie, liny i wzdręgi. Dnia 18 marca 2020 r. w porze obiadowej do tego grona dołączył PAN KARP. Nie byłoby w tym zdarzeniu tyle emocji ile jest, gdyby nie okoliczność, że PAN KARP był optycznie oceniany na 8 do 8 kg. Złowił go metodą muchową Krzysztof Małek z Koła Garnizonowego PZW Kraków. Okoliczność, że łowcą jest Krzysztof Małek nie wzbudza sensacji, bowiem jest On świetnym wędkarzem, który najpierw był wyjątkowo dobrym muszkarzem, potem nie mniej dobrym spinningistą i obecnie jest czołowym spławikowcem na poziomie Okręgu. PAN KARP chciał zakosztować w imitacji pelletu osadzonej na jigowym haku nr 14, podanym linką AFTM 4 z dowiązaną do przyponu żyłką 0,18 mm na kiju 9 stóp marki Whisker Fly. Po sesji zdjęciowej PAN KARP w dobrej formie ochoczo wrócił do łowiska. Szczęśliwemu łowcy Krzysiowi, cała sportowa społeczność Koła składa serdecznie gratulacje.
Są dowody ze świadków przemawiające za tezą, że w zbiorniku Brzegi 2 żyją okazy szczupaków, sandaczy i sumów pretendujące do rekordów. Jest tylko kwestią czasu, kiedy co najmniej jeden z nich „siądzie” na muszę. Oczywiście, ta mucha może należeć do każdego z nas, ale po okresie pandemii.
PS. Po 17 godzinach szukając opcji przesunięcia wprowadzonego postu kliknąłem ikonę emocji i wtedy podziało się. Tekst drgnął. Pojawiła się opcja opublikuj, kliknąłem i pojawił się napis., że mam czekać. Zatem jest szansa, że film będzie na profilu GARNIZONOWE na fejsie.
 

 


3.7
Oceń
(7 głosów)

 

Pan karp i Brzegi 2 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł