Parasol Quantum Radical - 3 metry poddasza.

/ 7 komentarzy / 5 zdjęć


Parasol Quantum radical

3 metry poddasza :) 
Czyli, jak sobie dogodzić w deszczowy dzień, i nie tylko.
Decyzja zapadła, 4ry sezony dla wysłużonego TB i ciężka czerwcowa zasiadka dały mi do zrozumienia że to już czas na zmianę.

PIERWSZE WRAŻENIE
Paczka doszła, po otwarciu i rozłożeniu już widzę, że jest to kawał dachu nad głową. Parasol spokojnie mieści dwóch karpiarzy na dużych fotelach, stolik oraz drobny sprzęt.
Nie będę pisał o typowej specyfikacji technicznej, bo o tym można poczytać na stronie producenta lub sklepów, ale nie można pominąć informacji o materiale użytym do wykonania tego parasola, bo tu bardziej przypomina namiot, rewelacja!

QUANTUM W AKCJI
Słońce, deszcz, wiatr, nic mu nie straszne.
Pierwsza weekendowa zasiadka tego parasola to 2 dni deszczu i wiatru. Nie ma mowy o przeciekaniu, a kilkukrotne strzepanie powoduje praktycznie całkowite usunięcie znajdujących się na nim kropel wody. Przy większym wietrze przyda się dodatkowe mocowanie linkami, zwłaszcza jeżeli wieje “w twarz”, linki i szpilki są w zestawie, natomiast zalecam dokupienie porządnych szpilek, bo te w komplecie to najprostszy kawałek drutu i przy większym wietrze oraz wilgotnym podłożu na pewno nie utrzymają tak dużej konstrukcji.
Odkręcając główną sztyce i dokręcając dwie sztyce przednie można przekształcić parasol w otwarte brolly, ale dwie sztyce (porządne podpórki) należy dokupić, a przyznam że nie jest to proste, bo muszą być mocne, stabilne i dość wysokie, minimum 140-150cm.
Otwarte brolly z tego parasola to świetna opcja na szybką letnią nockę, zmieścimy pod nim łóżko, stolik i trochę sprzętu.

MOJA OCENA 7/10
Parasol testowany w okresie letnio-jesiennym i jak dla mnie swoje zadanie spełnia na 5+
+ rozmiar, świetny materiał, możliwość przerobienia na otwarte brolly, możliwość wkręcenia sztycy w taki sposób że otrzymamy z parasola ścianę ochronna np. przed wiatrem.
- brak ruchomej głowicy (kąt pochylenia), bardzo niskiej jakości szpilki w komplecie (należy dokupić), niskiej jakości pokrowiec.
 

 


4.3
Oceń
(9 głosów)

 

Parasol Quantum Radical - 3 metry poddasza. - opinie i komentarze

u?ytkownik87662u?ytkownik87662
0
Witam Wszystko fajne, ale czy szwy są klejone, czy szyte. Jeśli klejone, to po pewnym czasie potrafią się w parasolach rozklejać-szczególnie na zagięciach? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam (2016-05-24 11:23)
aldentealdente
0
Wszystko fajnie...ale nie ma takiego parasola radica. Parasol nayzwa się QUANTUM Radical Mega Brolly. RADICAL to cały program karpiowy firmy Quantum. ....tak dla ścisłości... Szwy są szyte i dodatkowo zabezpieczone. Materiał > Nylon 420 D pokryty dodatkowo poliuretanem. Kolumna wodna 3000 mm. (2016-05-24 12:35)
trebrontrebron
0
Dodałem do artykułu zdjęcia zabezpieczenia szwów. (2016-05-24 12:38)
trebrontrebron
+1
Nie rozpisywałem się w nazewnictwie "Mega Brolly" ponieważ wystarczy w google wpisać "parasol Quantum Radical" i pojawia się na pierwszych miejscach :) Ale niech będzie pełna nazwa to RADICAL QUANTUM Mega Brolly (2016-05-24 12:42)
edmundwedmundw
+1
http://allegro.pl/parasol-wedkarski-z-namiotem-i-oknem-york-250cm-i6203667644.html mnie się wydaje że ten dużo lepszy,mam podobny za 205zł 2.50m Deczko trzeba popracować przy nim ,szpilki masakra ,przy większym wietrze wypadają i szukaj w nocy,na dole przyszyłem około 25cm ,wiatr nie podwiewa,,pokrowce katastrofa musiałem nowe poszyć , fabryczne za małe. Dwa razy nad wodą za trzecim dopiero wędkujemy bez nerwów . Do zobaczenia nad wodą Edmund (2016-05-24 22:44)
u?ytkownik87662u?ytkownik87662
0
Witam Dzięki Trebron. Wydaje się solidny, choćby po szwach. Ja mam bez szwów i niestety parasol puszcza. Drugi ważny element parasola to wg mnie mocowanie sztycy. Potrafi się jedna w drugiej kręcić, a to jest denerwujące. Tak poza tym nie wyobrażam sobie krótkiej zasiadki bez parasola. Czy to deszcz czy słońce parasol się przyda. Pozdrawiam (2016-05-25 22:37)
trebrontrebron
0
rob3211 mogę polecić ten parasol w 100%, jest bardzo wytrzymały. Na ostatnich zawodach byłem na otwartej przestrzeni, prawie 40h wody i pusta przestrzeń dookoła, wiało jak diabli i jeżeli zamocujesz go na porządnych szpilkach to nie odleci :) Bardziej patrzyłem czy pałąki wytrzymają taki napór wiatru, bo gięło go równo, ale wytrzymał :) (2016-05-27 09:51)

skomentuj ten artykuł