Powstał nowy parlamentarny zespół ds. wędkarstwa

/ 17 komentarzy

W środę (27 maja) w Sejmie zostało wybrane nowe prezydium Parlamentarnego Zespołu ds.Wędkarstwa. Nowym przewodniczącym zespołu został Konrad Frysztak, Poseł Koalicji Obywatelskiej.

Do prezydium zespołu weszli również posłowie: Monika Pawłowska (Lewica), Tomasz Szymański (KO)oraz Jacek Tomczak (PSL – Kukiz 15).

Zadaniem Parlamentarnego Zespołu ds. Wędkarstwa będzie wypracowanie nowych udogodnień dla polskich wędkarzy, których szacuje się, że jest w kraju około dwóch milionów. 

- Razem z moimi koleżankami oraz kolegami posłami przede wszystkim będziemy chcieli rozmawiać z wędkarzami na temat ich problemów i różnych propozycji. Zależy nam także na odpowiedniej współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim. Oczywiście skupimy się m.in. na odpowiednim zarządzaniu wodami publicznymi, z których korzystają wędkarze. Warto również pochylić się nad wprowadzeniem poprawek do Ustawy o rybactwie śródlądowych, która powstała w 1985 roku. Jednak to nie wszystko. Jako zespół podejmiemy też szereg inicjatyw ustawodawczych, które z jednej strony pomogą wędkarzom, a z drugiej będą w pełni chroniły przyrodę. Sam jestem wędkarzem i doskonale znam problemy i potrzeby tego środowiska. W moim okręgu wyborczym, czyli w Radomiu oraz na ziemi radomskiej, wędkarze to bardzo duża grupa pasjonatów, którzy kochają ten sport i naturę. Jako zespół parlamentarny będziemy mogli stopniowo poprawiać sytuację polskich wędkarzy – powiedział poseł Konrad Frysztak, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wędkarstwa.

Dodajmy, że w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Wędkarstwa biorą również udział posłowie: Waldy Dzikowski (KO), Michał Jaros KO), Artur Łącki (KO), Waldemar Sługocki (KO), Kinga Gajewska(KO), Tomasz Kostuś (KO) oraz Arkadiusz Myrcha (KO).


Ze strony redakcji wedkuje.pl dodamy, że z dużą nadzieją przyglądamy się nowopowstałemu Zespołowi. Z rozmów z przewodniczącym wynika, że członkowie zespołu deklarują chęć zmian legislacyjnych związanych z zarządzaniem wodami publicznymi w Polsce. Zespół zamierza m.in. monitorować działania spółki Wody Polskie, PZW oraz innych organizacji mających bezpośredni wpływ na rybostan. Z pewnością będziemy uważnie śledzić działania zespołu oraz służyć sugestiami ze strony wędkarzy jak należy poprawić sposób zarządzania wodami. Dlatego zachęcamy do dyskusji i przekazywania sugestii konkretnych rozwiązań. Pamiętajcie razem możemy więcej a parlamentarzyści powoli dostrzegają, że setki tysięcy wędkarzy to ogromna siła. 

 


4.8
Oceń
(13 głosów)

 

Powstał nowy parlamentarny zespół ds. wędkarstwa - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
+3
Pan poseł Frysztak jak sam stwierdził reprezentuje okręg radomski więc chyba powinienem się cieszyć bo to mój okręg i wiele jego problemów odczuwam boleśnie na własnej skórze.Czy jednak ta inicjatywa przetrwa zderzenie z "przedwieczym betonem" PZW? Czasem się zastanawiam czy tam współpracuje jako konsultant jakiś ichtiolog czy decyzje zapadają "na sztukę"...Filozofia to nasypać byle czego - np. karpia zamiast sandacza, szczupaka, okonia albo zarybić bez przemyślenia i wszystko na papierze się zgadza a korzyści zero bo ryby zdechły.Nikomu nie chciało się wnikać dlaczego ale 100 kilo poszło i jest git...Otóż nie jest.Każdy ekosystem jest inny i zamiast postępować rutynowo należy każdemu z osobna poświęcić czas, zbadać zanim podejmie się decyzję o zarybieniu.Ale komu by się chciało...A powinno bo to nasza kasa idzie w błoto! (2020-05-28 16:58)
oldboyoldboy
+4
Jakże wiele można obiecać, gdy aktualnie się NIE RZĄDZI. Gdy się "rządziło", to jakoś zainteresowania wędkarstwem nie było (a może i kolegów w PZW nie chciało się denerwować?) (2020-05-28 21:35)
andyandy
+1
#oldboy nie bardzo chyba jesteś w temacie. Fakt obecna władza kompletnie nie jest zainteresowana wędkarstwem. Ale za poprzedniej trzeba odnotować, że min. Mucha cisnęła PZW o zmianę statutu. https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/677914,mucha-chce-zmian-w-polskim-zwiazku-wedkarskim-wedlug-wedkarzy-chodzi-o-ich-pieniadze-niemale.html PZW się wyślizgało z tematu grając na zwłokę w międzyczasie władza się zmieniła... i mamy co mamy. Może teraz coś się w końcu ruszy. (2020-05-29 12:18)
oldboyoldboy
+1
@andy, No i co wyszło z tego "ciśnięcia" PZW przez Muchę???? Mnie się ciśnie jedno tylko niecenzuralne słowo, więc nie napiszę. Muchę zapamiętałem tylko z nieudanego (głosowo) wokalu podczas "ciamajdanu" w Sejmie. Obecny rząd ma na karku sforę, która CODZIENNIE mu utrudnia życie, jak tylko się da, więc nie dziwota, ze na wiele innych spraw czasu i energi brak. PO + PSL "rządziły" przez OSIEM lat, a PiS (jak na razie) - tylko nieco ponad połowę tego więc pretensje nieuzasadnione. Ten "zespół", to typowa przedwyborcza kielbasa i podchlebianie się wyborcom i nic więcej. Bez realnej władzy w rękach ten zespół nic nie będzie w stanie zrobić. Na koniec powiedzą, że chcieli, ale nie mogli, bo ....PiS. Więc "wyjdzie", jak zwykle. (2020-05-29 21:25)
JulianJulian
+4
Tylko mi tu Q.....wa bez polityki. A to mi na odległość polityką śmierdzi. Ps. Boże ile ja już takich ,,zespołów " się naoglądałem . (2020-05-30 11:46)
ryukon1975ryukon1975
+5
Polskie wędkarstwo wchodzi a może lepiej powiedzieć wczolguje się na polityczne salony? :) (2020-05-30 21:24)
u?ytkownik219214u?ytkownik219214
+5
Ciekawe ile osób ze skladu tej "komisji" posiada kartę wedkarską i znają problemy związane z wędkarstwem? (2020-05-31 09:38)
kabankaban
+5
Jak wyżej też to mnie interesuje co dane osoby mają wspólnego z wędkarswem na codzień... ? (2020-05-31 11:18)
JulianJulian
+3
Jeżeli już piszemy o pieniądzach . Wczoraj byłem nad Narwią w wynku rozmowy z kolegami po kiju którzy skłonili mnie do napisanie tego( dałem słowo że napiszę ) .W wyniku ,,Niefrasobliwości" !!!!! cha,cha,cha - śmiechu warte .Cała środkowa Wisła została ,,zdegradowana biologicznie " wraz z brzegami . Pływały tony martwych ryb ( od Czajki aż po Włocławek ). Może Szanowna Komisja( to samo tyczy się ,,prężnie "działających ekologów) zajęła by się np. odszkodowaniem ( bo jak widać PZW niewładne) od władz miasta stołecznego Warszawy . Myslę o zakupieniu narybku gatunków śniętych ryb ( sandacze, leszcze, certy,brzany szczupaki etc) i wpuszczeniem do rzeki . I to jest ,,papierek lakmusowy " Waszej działalności - taki test na Wiarygodność . Ps. Bo ryby mają głęboko pod płetwą odbytową Wasze rozgrywki polityczne - One po prostu chcą żyć . Wędkarz. (2020-06-02 09:19)
kabankaban
+1
Organizacja głównego zarządu PZW i w okregach albo zmieni podejscie swojej "tzw organizacji" co do pracy na rzecz czysto wędkarskiej a nie zajmowania "stołków" albo niech jak najszybciej się rozpadnie. Ceny opłat za wędkowanie rosną, zarybienia jak u mnie w okręgu Rzeszowskim znikome na rzekach bo najważniesze są zbiorniki i karp dla stałych bywalców. (2020-06-02 12:09)
Romuald55Romuald55
0
Po PRLowskiej,dawnej i dzisiejszej grabieżcej gospodarce wód nie dyskusji potrzeba lecz pieniędzy.Poeniędzy,pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.Jeżeli nie będzie odpowiedniej ilości ośrodków zarybieniowych to żadna komisja sejmowa choćby salomonowe pomysły miała z pustego nie naleje. (2020-06-02 13:29)
Jakub WośJakub Woś
+5
Jakież to piękne... Pieniedzy pieniedzy i jeszcze raz pieniedzy... Kto woła? Członek zarządu koła :) (2020-06-02 22:27)
Uki23Uki23
0
Może myślą jakie podatki jeszcze wprowadzić (2020-06-04 18:49)
toldi2001toldi2001
0
Zamysł może i dobry tylko rzeby coś zmienić to czeba nyć u władzy w tym zacnym gronie nikogo z PIS nie widzę nie dostali zaproszenia? (2020-06-08 11:23)
PadresPadres
0
Patrząc na skład tego zespołu, to nie wróżę nic dobrego. Mam bardzo mieszane odczucia. Arkadiusz Myrcha nie bardzo kojarzy gdzie ryba ma ogon a gdzie głowę. Powodzenia (2020-06-09 13:58)
SithSith
+2
#majap napisał: "jak dla mnie dlaczego tylu członków komisji z jednego ugrupowania politycznego PO.Tu nie będzie pluralizmu." a czy w ogóle jest pluralizm w tym Sejmie podporządkowanym DYKTATOROWI? Poza tym rządzące ugrupowanie ma teraz inny problem, czy uda się zarybić Pałac Namiestnikowski (obecnie prezydencki) spolegliwym i posłusznym "Narybkiem" biorącym na każdą przynętę... #Julian napisał: "Tylko mi tu Q.....wa bez polityki. A to mi na odległość polityką śmierdzi", przecież to komisja sejmowa, w związku z tym polityczna, więc nawet nie śmierdzi, tylko po prostu temat jest polityczny. (2020-06-10 10:55)
ryukon1975ryukon1975
+2
Niestety ale to czysta polityka. Jak myślicie z kim oni będą rozmawiać o wędkarstwie? Z wędkarzami? Nie z ZG PZW. Później napiszą ile to zrobili, ile to nie poprawili, czego nie dokonali. Na końcu wszyscy wezmą za tą "pracę" pieniądze. Nad wodą i w wodzie nie zmieni się nic. (2020-06-10 14:59)

skomentuj ten artykuł