Pas spinningowy Salix Alba

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Dobrą alternatywą dla kamizelek, plecaków, toreb, czyli wszystkich rzeczy, które służą do przenoszenia ekwipunku wędkarskiego, są pasy spinningowe. Co prawda, są one mniej pojemne niż wcześniej wymienione akcesoria, jednak zmieszczą zupełnie wystarczającą ilość sprzętu na krótką wyprawę nad wodę. Dzięki nim wędkarz nie bierze ze sobą za dużo przyborów, lecz tyle, ile będzie potrzebował.
Pasy spinningowe są głównie przeznaczone dla wędkarzy aktywnych. Używają ich spinningiści, ale znajdują też szerokie zastosowanie w wędkarstwie muchowym. Można je wykorzystywać zarówno łowiąc z brzegu, jak również podczas brodzenia, ale tylko wtedy, gdy nie schodzimy głęboko.

Jak wygląda?
Pas spinningowy ma zwykle trzy kieszenie: jedną z przodu i dwie mniejsze po bokach. Są one w stanie pomieścić małe lub średniej wielkości pudełka czy piórniki spinningowe. Można też odnaleźć mniejszą kieszonkę, która bez problemu nadaje się do przechowywania np. dokumentów (karty wędkarskiej itp.). Pas posiada plastikowe łącze, umożliwiające zapięcie go wokół bioder wędkarza. Całość można regulować, dostosowując obwód do indywidualnych potrzeb. Niektóre modele pasów spinningowych posiadają także uchwyt pozwalający przytrzymać wędkę np. w trakcie zmienienia przynęty.

Wykonanie
Ważne jest, aby pas spinningowy był wykonany z trwałego materiału, który łatwo można poddać czyszczeniu. Często jest to materiał wodoodporny. Mimo tego trzeba jednak mieć na względzie to, żeby podczas brodzenia nie uległ zmoczeniu, gdyż nie jest to dla niego odpowiednie. Pas idealnie można skompletować ze spodniobutami.
Istotne są również zamki. Powinny być dobrej jakości, aby łatwo i bez zacinania można było wyjąć lub schować różne akcesoria.

Moje pasy
Na rynku jest dostępnych mnóstwo dobrej jakości pasów spinningowych różnych firm. Ich ceny przeważnie wahają się od 40 do 90 zł. Osobiście, od jakiegoś czasu, używam pasów spinningowych firmy Salix Alba. W ofercie producent proponuje dwa rodzaje pasów: biodrowy i biodrowo-barkowy. Pierwszy posiada cztery kieszenie, które mieszczą tyle sprzętu, ile potrzebuję na dwu-, trzygodzinną wycieczkę na ryby. Jego wymiary to 47x16,5cm. Pas biodrowo-barkowy wyróżnia się dopinanymi szelkami, umożliwiającymi noszenie zasobnika na piersiach, podczas brodzenia w wodzie. Model ten posiada trzy kieszenie, z których jedna wyposażona jest w woreczki strunowe, odpowiednie do przechowywania przynęt plastikowych. Jego wymiary to 53x20x6cm.
Każdy z nich jest wykonany z trwałego materiału, dobrych zamków z wygodnymi uchwytami, a także występują w ciekawym zestawieniu kolorystycznym.

Podsumowując, można stwierdzić, że pas jest niewielką, ale przy tym bardzo przydatną rzeczą nad wodą, a jego przeznaczenie jest bardzo proste: jeśli chcesz mieć sprzęt blisko, pod ręką – weź ze sobą pas.

 


4.6
Oceń
(15 głosów)

 

Pas spinningowy Salix Alba - opinie i komentarze

Lin1992Lin1992
0
Pas spiningowy to świetna sprawa.Muszę sobie taki sprawić. Wyciąganie przynęt jest znacznie prostsze niż grzebanie w torbie czy kieszeni. Przyda się podczas brodzenia z kijkiem okoniowym w ręku po trzcinowiskach czy mocno zarośniętych brzegach. Za naprawdę dobry artykuł ostawiam piątala. (2014-03-11 15:57)
Jakub WośJakub Woś
0
Mam pas Cormoran - przydatny wynalazek. https://wedkuje.pl/wedkarstwo,pas-wedkarski-cormoran,71587 (2014-03-11 20:02)
blqazejosblqazejos
0
Do kazdego pasa z odrobina wyobrazni mozna dorobic pare dodatkowych kieszeni ja swój zrobiłem ze zwyklej pederastki :) (2014-03-13 10:21)

skomentuj ten artykuł