Patriotyzm

/ 6 komentarzy

Ostatnie wydarzenia w naszym kraju sprawiły, że człowiek inaczej patrzy w przyszłość(ba! - przyszłość zmieniła się na naszych oczach)inaczej myśli, inaczej czuje. Natłok informacji sprawił, że w każdym z nas zrodził się na nowo patriotyzm , zasiała się powaga , nastało wyciszenie.
Wszyscy jesteśmy przecież polakami!!! Jak to dumnie brzmi!Polakami!!

Tak właśnie jest! Patriotyzm towarzyszył mi od najmłodszych lat.Moi rodzice wychowali mnie w duchu patriotyzmu, i dziękuję im za to dziś.Gdyby nie to , nie tak odbierałabym jedność w takich smutnych dla nas chwilach jak ta , której jesteśmy świadkami/. A jesteśmy świadkami historii.Historia tworzy się na nszych oczach. Smutne a jednocześnie budujące. Przychodzi czas na refleksje.Na zastanowienie. Tak jak mną , tak i wieloma rodakami wstrząsnęły mną wiadomości , które usłyszałam tydzień temu.

PAMIĘTAM TO JAK DZIŚ. A najciekawsze jest to ,że siedziałam wtedy nad stawem , pamiętam , bo pokłóciłam się wtedy o coś z moim mężem, a że jestem strasznie wrażliwa(stanowczo za bardzo) jakoś tak wtedy mi się smutno zrobiło jak to kobieta ;/ Zaczęłam płakać (tak dla siebie , żeby zeszły ze mnie emocje)tak mi było smutno i źle. była 9.00 rano (jakoś tak) 10 kwietnia.. Śmieszne ale zaraz po tym przyszedł mój kochany mąż i wszystko było w porządku ja sie uspokoiłam , przyjechał mój teść,. Gdy tak rozmawialiśmy zadzwonił tel. Zadzwoniła mama mojego męża.
Coś się dzieje - w wiadomościach mówią , że z radarów zniknął samolot prezydencki.Chwilę po tym mój mąż przyniósł mi nad staw tę straszną wiadomość.
Samolot prezydencki rozbił się tuz pod Smoleńskiem.


..................


Całą resztę znacie .Wy Polacy. Ten ból.Rozpacz. W takim momencie orientacje polityczne nie mają najmniejszego znaczenia, liczy się to , że straciliśmy prezydeneta. Naszego przywódce! Straciliśmy elitę polityczną. Rozbrzmiały w zagranicznych wiadomościach te straszne hasła"polski prezydent nie żyje" Nie żyje tyle zacnych ludzi..........

Łzy same napływają do oczu.To co wtedy czuliśmy- my Polacy nie sposób opisać..... pustkę?
Być może... Do końca trudno w to uwierzyć- uwierzyć w coś co jest niestety rzeczywistością.
Podźwigniemy się z tego , podnosiliśmy się z wielu nieszczęść , które spłynęły na naszą ojczyznę.Pustka zostanie. Niestety.

Dziękuję- dziękuję jako polka wszystkim za to ,że w tych strasznych dla nas jako narodu dniach byliście dzielni, jednoczyliście się w bólu. Po raz kolejny pokazaliście jakim wspaniałym narodem jest naród Polski. Jestem dumna , że jestem Polką i będę robić wszystko , żeby tę rolę pełnić godnie. Dziękuję wszystkim za to ,że pokazaliśmy naszemu prezydentowi i wszystkim , którzy zginęli w katastrofie jaki drzemie w nas patriotyzm, uśpiony na co dzień , ale zawsze czujny.
Na koniec pozostaje napisać tylko i aż...


PAMIĘTAMY.

 


4.4
Oceń
(25 głosów)

 

Patriotyzm - opinie i komentarze

ziomekziomek
0

koleżanko bardzo piękne i smutne *****

Niestety ale to życie

(2010-04-17 20:03)
gruby12345gruby12345
0
to prawda colka to smute to najwieksza tragedia na swiecie gdzie ginie para prezydencka cala elita panstwa polskiego dowudcy armi  smutek i zal dla kazdego polaka wiec po co te barany manifestuja o ten wawel czy maja racje raczej nie moze panstwo kaczynscy niedorastaja do piet tym co tam spoczywaja ale czy niemozna uczcic ich pamieci spoczynkiem wsrud najwiekszych naszego narodu moim zdaniem mozna i niech ci co manifestuja o ich pochowek zajma sie wlasnymi sprawami a przwdziwym patryjota dadza spokuj pozdrawiam (2010-04-17 20:34)
u?ytkownik24247u?ytkownik24247
0
Bardzo przepraszam za błędy , które popełniłam , ale pisałam to pod wpływem chwili,i jednocześnie dziękuje wszystkim za zrozumienie.........musiałam to napisać
Nie wybaczyłabym sobie, gdybym tego nie napisała w tych ważnych dniach dla nas...
(2010-04-17 23:20)
blutublutu
0
Tą datę będę pamiętał , bo taka tragedia i wesele syna, nie wiedzieliśmy co zrobić, ale wszystko było za późno na przełożenie.Na prawdę ładnie napisałaś , bo dużo młodzieży inaczej myśli.
Pozdrawiam.
(2010-04-18 06:18)
kinio-s82kinio-s82
0

Tragedia, tragedią,. Ale ludzie już powoli szukają nowych tematów do rozmów, nowych sensacji,. to co sie stało 10 kwietnia, to już przeszłość, teraz numerem jeden są wybory, kandydaci, i ich bezsensowne i nieprawdziwe kampanie wyborcze,. Ja wiem jak ludzie reagowali na wieść o tragedii w Smoleńsku, widziałem ich twarze , ich łzy,. Byłem w Katyniu jak to się stało,. Wróciliśmy zaraz po mszy która odbyła się w lasku Katyńskim,. I od razu w niedzielę byliśmy na powitaniu trumny prezydenta. Żal i smutek rodziny i córki Marty wyciskały łzy,. Ale politycy po co zrobili całą tą farsę,. tylko na pokaz,. i w ramach już przyszłej kampanii wyborczej jacy to oni nie są święci. Nic tylko współczuć tym baranom. takie jest moje zdanie,.

(2010-04-27 16:39)
u?ytkownik24247u?ytkownik24247
0
Oczywiście ja szanuję Twoje zdanie kolego , ale nie byłabym sobą gdybym nie dodała(taka głupia optymistka ze mnie;/ ), że mi  się wydaje iż politycy nie zrobili tego na pokaz.Zrobili to wszystko bo tak właśnie powinno się zrobić i my jako Polacy takigo zachowania oczekiwaliśmy.Z resztą nie można było się zachować inaczej- prawda?
(2010-04-29 22:28)

skomentuj ten artykuł