Piękny dzień

/ 14 komentarzy / 5 zdjęć


Piękny dzień

Wczoraj w Szkółce Wędkarskiej było wielkie święto bo odwiedzili nas nasi patroni i sponsorzy z portali Kill& Grill.
Przyjaciele szkółki przejechali kilkaset kilometrów aby spotkać się z dziećmi zobaczyć jak szkółka funkcjonuje i co tak naprawdę tam się dzieje.
Dzieci przygotowały piekny program artystyczny oraz podziękowania dla gości.
Były pamiątkowe laurki jak i program z dowcipami o wędkarzach co gościom się bardzo spodobało.
Później przyszedł czas na test wiedzy wędkarskiej oraz z tego co dzieci się nauczyły podczas zajęć ,dzieci odpowiadały na pytania śpiewająco.
Przyszedł czas na rozdanie upominków w postaci słodyczy i gadżetów wędkarskich ufundowanych przez przybyłych gości co dzieciom się spodobało.
Jednym z głównych gości był Marek ( sniper64) jest On Komendantem Straży Rybackiej (SSR)
Marek opowiedział dzieciom o swojej pracy Społecznych Strażników o tym jaka to służba co taka straż robi. Powiedział też jak wygląda kontrol straży na łowisku. Jak się trzeba zachować w razie kontroli co wolno a czego nie wolno, że trzeba być uprzejmym i że ta uprzejmość obowiązuje w obie strony.
Potem był poczęstunek oraz kawa dla gości dzieci dostały ciacho i soczek.
Na spotkanie przybyło też dwóch kolegów z mojego koła Radlin48 za co i serdecznie dziękuję.

Podziękowania dla całej kadry Świetlicy Opiekuńczej „Gniazdo” za zorganizowanie tego spotkania oraz za możliwość prowadzenia szkółki wędkarskiej „Robinson

No i nadszedł czas na pożegnanie z dziećmi. I tak oto zakończyło się spotkanie .

Wielkie dzięki dla Was koledzy że przybyliście.
Szacun klepa683


A oto pytania na które dzieci pięknie odpowiedziały.


Pytania

1.Podaj wymiar ochronny szczupaka?
2.Co oznacza skrót PZW?
3.Co potrzeba aby zrobić zestaw na bata?
4.Czy płoć ma wymiar i okres ochronny?
5.Co to są przynęty sztuczne?
6.Jakie dokumenty są potrzebne wędkarzowi na łowisku PZW
7.Podaj okres ochronny sandacza?
8.Jakie są metody wędkowania? Podaj 2
9.Wymiar ochronny lina
10.Kto może nas kontrolować na wodach PZW?
11.Co to są przynęty naturalne?
12.Co trzeba zrobić przed rozpoczęciem wędkowania?
13.Co potrzeba do zrobienia zestawu gruntowego?
14.Do czego służy zanęta?
15.Czy karp ma wymiar ochronny?
16.Co oznacza skrót P.S.R?
17.Do czego służy przynęta?
18.Czy dzieci do 14 roku życia mogą same wędkować na wodach PZW?
19.Co oznacza skrót S.S.R?
20.Co to jest regulamin wędkarski?
21.Jak powinien się zachowywać wędkarz na łowisku?
22.Czy ryba różanka jest pod całkowitą ochroną?
23.Co trzeba zrobić po zakończeniu wędkowania?
24.Czy wolno łowić na rybią ikrę?
25.Jakiej ryby po złowieniu nie wolno wpuszczać z powrotem do wody?

 


5
Oceń
(23 głosów)

 

Piękny dzień - opinie i komentarze

spines21spines21
+1
Dzięki za wspaniały dzień jaki spędziłem z Wami i dzięki Wam. (2013-04-05 23:03)
grisza-78grisza-78
+1
Piękna sprawa. Praca z dziećmi i dla dzieci jest nieoceniona. ***** i pozdro! (2013-04-06 07:26)
roman76roman76
+1
powtórzę sie po raz kolejny,ale będę to robił zawsze kiedy pojawi się artykuł o podobnej treści,największe podziękowania należą się wam Różo i Arturze,to wy poświęcacie swój prywatny czas i energię na prowadzenie szkółki,a my jesteśmy tylko małym dodatkiem do waszej ciężkiej pracy,mnie osobiście zaskoczyła wiedza i chęci dzieciaków do nauki wędkarstwa,ilu z nich pójdzie tą drogą?nie wiadomo,ale na wystarczy że choć jedna osoba z tej szkółki będzie wędkarzem i wtedy to będzie największe podziękowanie, o przyjemności spotkania z wami nie będę się rozpisywał bo to już wszyscy wiedzą (2013-04-06 10:29)
kamil11269kamil11269
+1
***** fajne pytania :) Pozdrawiam (2013-04-06 10:52)
w-marcin-59w-marcin-59
+1
Chwała takim ludziom co potrafią poświęcić swój wolny czas, i zainteresować dzieci jakimś zagadnieniem. Niestety prawdą jest to, że pracując w szkole jako konserwator (woźny), rozmawiam z dzieciakami dość dużo na temat ryb, bo prawie wszystkie dzieciaki wiedzą o moim zamiłowaniu do siedzenia nad wodą, odpowiadam na zadawane przez nich pytania, nieraz powiążę im kilka haczyków, doradzę co i jak. Jednak nic nie mogę więcej w tej sprawie zrobić bo nie jestem pedagogiem i nie wolno mi z dziećmi pracować. A nauczyciele ? Jest dwóch. Jeden bardzo uwielbiany przez wszystkie dzieciaki, poświęcający całą masę swego wolnego czasu zajmując się harcerzami i nie tylko. Niestety w obecnej chwili na zwolnieniu lekarskim. Codziennie słyszę pytania, kiedy wreszcie wróci. Drugi nauczyciel i panie nauczycielki na temat wędkarstwa nic nie wiedzą. Więc jeśli nikt z pedagogów nie podejmie się pracy z dziećmi, to niestety ja nie mogę pomóc, a szczerze piszę byłbym zadowolony móc pomagać i spędzić swój wolny czas nie tylko nad wodą z dzieciakami ale i w szkole. (2013-04-06 11:24)
roman76roman76
+1
kolego w-marcin-59,to że nie masz wykształcenia pedagogicznego wcale nie jest problemem żeby pracować z dziećmi,napisz do kolegi Klepackiego,a on napewno podpowie co i jak z tym zrobić,nie ma rzeczy niemożliwych,jest z tym troszkę latania ale idzie to załatwić (2013-04-06 12:07)
kazikkazik
+1
Wspaniała sprawa wyszła , ze zjazdów jakie urządzacie . Pełen szacunek dla tego co robicie . Oczywiście pięć gwiazdek . (2013-04-06 13:02)
tomasz26552tomasz26552
+1
to co chciałbym napisać zostało już napisane.Więc podpisuję się pod słowami Kolegi Romana 2 rękoma.Wydawało mi się zawsze że twardy ze mnie gość ale powiem wam jedno łezka w oku mi się zakręciła przy podziękowaniach od dzieci.Pozdrawiam (2013-04-06 15:24)
Sniper64Sniper64
+1
Witam wszystkich serdecznie..:)
Nie wiedziałem, że będę gościem honorowym!Do końca nie byłem pewny czy uda się mi pojechać na to spotkanie,jak na złość autko padło:) Wdzięczny jestem Romkowi,który znacznie zjechał z tarasy by mnie zabrać, a Markowi, że mnie odwiózł..Nie da się opisać wrażeń - tego co się działo w sercu kiedy dzieciaki nas przyjmowały..ja się przyznam, że mi łezka w oczach stanęła!!! Coś nie samowitego,ludzie z różnych stron polski i z poza kraju na jedną godzinę się zjechali do Róży i Artura.By się spotkać porozmawiać napić pysznej kawy,by złożyć życzenia koledze Jackowi i widzieć jego zaskoczenie..radość kiedy śpiewaliśmy sto lat..A później kiedy dzieci nas przyjmowały..Każde dziecko chciało mówić,czuć było tą radość w ich sercach..na widok tylu przyjaciół - tylko Michał nie mógł dotrzeć,choć - nie obecny! był z nami w myślach i słowach!Dzieciaki przedstawiły taką wiedzę o wędkarstwie, że mnie zszokowały!Widać rękę dobrego nauczyciela. Artur..Człowiek o wielkim sercu..Gratuluję jak i Róży wszystkim co pomagają i wspierają te dzieci,panie opiekunki!!!Annie która razem z Różą przygotowała tak wspaniałe przyjęcie nas wszystkich..Serdecznie Dziękuję I pozdrawiam wszystkich.!!!

(2013-04-06 18:21)
niutek40niutek40
+1
" Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Różo i Arturze, naprawdę piękne i szlachetne, to co robicie. Uśmiech dzieci jest największym skarbem i zapłatą. za Wasze tak wielkie zaangażowanie jakie, tym dzieciom ze szczerego serca darujecie. (2013-04-06 18:38)
sjungesjunge
+1
Ktoś wielki kiedyś powiedział "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." Piękna i szlachetna inicjatywa koledzy. (2013-04-06 19:25)
BromarBromar
+1
Przyjaciele moi, Koledzy i wszyscy Ci co tu zaglądają......... warto jest poświęcić trochę swojego czasu, przejechać te paręset kilometrów, zarwać noc, aby zobaczyć się z przyjaciółmi, zobaczyć uśmiechnięte twarze dzieci i uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu zainspirowanym przez Różę i Artura. Naprawdę warto .... Wielkie dzięki........ Różo i Arturze (2013-04-07 09:12)
Piotr 100574Piotr 100574
+1
Byłem pod wielkim wrażeniem przyjęcia nas przez dzieci w szkółce wędkarskiej ,było warto przejechać te parę kilometrów żeby się spotkać z przyjaciółmi i dziećmi ,Artur z Różą zrobili kawał dobrej roboty ,pozdrawiam (2013-04-07 17:36)
mientamienta
+1
ogromnie żałuje ze nie mogłem być razem z wami ale jak to Marek napisał byłem z wami myślami i mam nadzieje że na następnym takim spotkaniu mnie nie zabraknie Różo i Arturze jesteście wielcy (2013-04-16 21:44)

skomentuj ten artykuł