Pierwsza MUCHA 2019

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć


Â
 Dnia 14 kwietnia 2019 r. ruszyła muszkarska liga okręgowa w sezonie 2019. Przeprowadzono zawody o mistrzostwo wędkarskich klubów Krakowa. Areną zmagań było łowisko sportowe Brzegi 2. Jest to woda stojąca, systematycznie, już od paru lat, zarybiana pstrągiem tęczowym. Zbiornik Brzegi 2 zamieszkują także ryby innych gatunków, ale wśród muszkarzy punktował tylko tęczak. Na zbiórkę o godz. 7.00 stawiło się 19 pasjonatów z Wędkarskiego Klubu Sportowego przy ZO PZW Kraków i z Wędkarskiego Klubu Sportowego przy Kole PZW Zwierzyniec. ÂOrganizatorem imprezy było Koło Garnizonowe PZW Kraków. Łowisko podzielono na 19 stanowisk. Co 45 minut dochodziło do przejścia o 4 stanowiska. Przykładowo zawodnik zaczynający na stanowisku nr 7 łowił kolejno na stanowiskach nr nr 11, 15, 19, 4 i 8. Ponieważ przejść było 5, łączny czas łowienia wynosił 4 i pół godziny. Współzawodnictwo rozpoczęło się o godz. 8.30. Sędzia główny gwizdkiem sygnalizował kolejne przejścia. Ryby w zbiorniku nie rozmieściły się równomiernie, ale każdy miał realne szanse. Najlepszymi stanowiskami były te, na których łowiono pod wiatr. Ten zaś momentami stawał się wściekły. Jednak utytułowani zawodnicy na każdym stanowisku mieli szczęście, radzili sobie z przeciwnościami losu i łowili ryby. Łącznie złowiono 160 dzikich pstrągów i 3 waleczne okonie, z czego na mistrza zawodów przypadło 20 pstrągów. Zwycięzcą zawodów z wynikiem 22790 pkt. został Mariusz SZLACHETKA z Koła PZW Myślenice. Drugie miejsce zajął aktualny Mistrz Okręgu PZW Kraków kol. Zdzisław OPACH z Koła PZW Stare Miasto. Mistrz Zdzicho uzyskał 18070 pkt. Na trzecim miejscu z wynikiem 16310 pkt. uplasował się kol. Piotr BUDA z Koła Garnizonowego PZW. Z kronikarskiego obowiązku podaję, że kolejne miejsca zajęli:
4. Zasadzki ZbigniewÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 15950 pkt.
5. Madejczyk TomaszÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 15440 pkt.
6. Opach KamilÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 13860 pkt.
7. Stoszko RobertÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 12710 pkt.
8. Kocioł RobertÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 11920 pkt.
9. Bieniecki PrzemysławÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 8170 pkt.
10. Obruśnik MarcinÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 7990 pkt.
11. Słomka MarcinÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 7440 pkt.
12. Ostafin ŁukaszÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 6630 pkt.
13. Nalepa AnetaÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 5480 pkt.
14. Pucułek MarcinÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 5420 pkt.
15. Skórzyński GrzegorzÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 4510 pkt.
16. Jarzmik GrzegorzÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 4450 pkt.
17. Windak JerzyÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 3930 pkt.
18.Zasadzki AndrzejÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 2120 pkt.
19. Dryk Roman ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ - 1060 pkt.
Zawody były bardzo udane. Czołówka uzyskała świetne wyniki, każdy złowił rybę, pogoda poprawiała się w miarę, jak przybywało dnia, łowisko było świetnie przygotowane, co jest zasługą Zdzisława Opacha i Jerzego Windaka oraz sprawnie działali sędziowie. Bez zwłoki ogłoszono wyniki, wręczono puchary i fetowano zwycięzców. Zaplanowany catering  stawił się terminowo, co dodatkowo działało na poprawę nastrojów. Celebrantami bez zarzutu, czyli do wynajęcia na podobne imprezy byli Prezes Koła Garnizonowego Paweł Bojanowski oraz sędziowie Marek Wiktor i Adam Zakrzewski. Łowisko sportowe Brzegi 2 obroniło się. Nie sprawdziły się przypuszczenia, że wszystkie pstrągi zostały zjedzone przez kormorany, szczupaki i sumy. Wprawdzie widziałem jednego pstrąga z ranami po obu bokach, ale ich kształt wskazywał raczej na dziób czapli niż szczęki szczupaka. W takiej ocenie poparł mnie zaprzyjaźniony ichtiolog. Na podstawie jednego przypadku nie można wyciągać bardziej jednoznacznych wniosków. Już żyjemy innym tematem. Mianowicie koledzy z Koła Kleparz zapowiedzieli, że kolejne zawody ligowe, tzw. Puchar Kleparza, Âodbędzie się na rzece w dniu 12 maja 2019 r. Do zobaczenia na „Kleparzu”.ÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
Â

 


2
Oceń
(5 głosów)

 

Pierwsza MUCHA 2019 - opinie i komentarze

RodrykRodryk
0
Kilku zawodników posiada małe dzieci i bardzo spieszyło się do domu. Dlatego nie mamy zdjęć mistrza zawodów. (2019-04-16 13:55)

skomentuj ten artykuł