Pierwsza Tura za nami 12.04.14 Szczecin

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


W dniu 12.04.204 na łowisku Kanał Odyńca (Dziewoklicz) w Szczecinie odbyła się pierwsza tura zawodów o miano Mistrza Koła na rok 2014. Zawody niezwykle zacięte bo przecież Mistrz może być tylko jeden.
Autobus, który dowiózł zawodników rozpoczął trasę już od godziny 6.00 zbierając uczestników po całym Stargardzie. Nad wodą byliśmy o godzinie 07.00, gdzie powitała nas grupa zabezpieczająca, która to już dzień wcześniej udała się w rejon zawodów z zamiarem przygotowania i zabezpieczenia łowiska.
Po wypakowaniu wszystkiego z autobusu i samochodów (niektórzy wolą własny środek transportu) Prezes koła przywitał wszystkich i nastąpiło losowanie stanowisk.
Na zawody stawiło się 40 zawodników w tym 6 juniorów. Więc jak widać koło działalność koła nabiera wigoru a coraz więcej młodych ludzi zauważa iż zawody mogą być ciekawą formą zarówno spędzenia czasu na świeżym powietrzu jak i formą zdrowej rywalizacji. Miłym akcentem była obecność osób towarzyszących, które dopingowały zawodników i pozwalały juniorom poczuć się swobodniej.
Łowisko Kanał Odyńca jest obfitym łowiskiem ale ryba wchodzi doń dość późno dlatego obawy zawodników o efekty były w pełni uzasadnione tym bardziej iż chodziły słuchy, że ostatnio niewiele było łowionych tam ryb. Obawy jednak nie potwierdziły się.
Rywalizację zaczęto od godziny 09.00 i zakończono o godz. 12.00. łowiono większe ilości płoci, wzdręgi, podleszczyków, krąpi, były miejsca, którymi zawładnęła ukleja ale i były okonki, jazie więc każdy miał co robić. Fakt iż może nie złowiono okazów ale pod względem ilościowym nie było tak źle, poniektórzy po ostatnim sygnale narzekali na ból ramion od pracy z tyczką:).
Wynik zaprezentowały się następująco:

W kategorii juniorów:
1 miejsca – Karolina S – 2840 pkt
2 miejsce – Sebastian S – 1070 pkt
3 miejsce – Jakub K – 740 pkt
4 miejsce – Aleksander B – 540 pkt
5 miejsce – Kamil B – 470 pkt
Jak widać po pierwszej turze Karolina nie dała szans kolegom i „odgrażała”;) się, że w drugiej turze również pokaże im swoja wyższość i umiejętności.

W kategorii seniorów:
1 miejsce – Ryszard M. – 3660 pkt
2 miejsce – Mirosław D – 3270 pkt
3 miejsce – Łukasz W – 3120 pkt
4 miejsce – Robert S – 3060 pkt
5 miejsce – Konrad Ż – 2890 pkt

Wśród seniorów widać zaciętość rywalizacji i wysokie umiejętności. Co ciekawe coraz młodsi zawodnicy zajmują coraz wyższe miejsca, co świadczy o postępach i coraz lepszych umiejętnościach łowiących.

Zarówno w juniorach jak i w seniorach wynik końcowy jest jednak otwartą sprawą i dopiero zawody na Wyspie Puckiej, które to łowisko nie jest zbyt ławą wodą pokażą kto zasługuje na miano Mistrza.
Niemniej jednak gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne zawody. Będziemy trzymać kciuki nie tylko za najlepszych.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów na naszej stronie w galerii zdjęć oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1kUhE14
Oraz do obejrzenia krótkiego filmiku z zawodów na naszym profilu na facebooku.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Pierwsza Tura za nami 12.04.14 Szczecin - opinie i komentarze

piotrek0402681 piotrek0402681
0
Gratuluję udanej imprezy . lubię takie zawody . (2014-05-09 18:39)

skomentuj ten artykuł