I tura zawodów o tytuł Mistrza Koła 2011r - Koło PZW Grodzisk Wlkp.


W niedzielę 8.05.2011r wędkarze Grodziskiego koła PZW spotkali się na kolejnych zawodach wędkarskich, które zostały rozegrane nad jez. Olejnickim w miejscowości Olejnica. Tym razem była to pierwsza tura zawodów o Puchar Prezesa Koła 2011r.

W zawodach udział wzięło 32 wędkarzy, co jest dobrym wynikiem patrząc na oddalenie łowiska od Grodziska o około 50 km. Jezioro jednak jest znane w okolicy z dużych karasi i bogatego rybostanu więc myślę, że to była główna przyczyna tak dużego zainteresowania zawodami. Z rozstawieniem zawodników nie było problemu, ponieważ jezioro jest długie. Co prawda brzegi były trochę strome ale co tam, dla prawdziwego wędkarza nic strasznego. Pogoda w odróżnieniu od tej z poprzednich zawodów rozegranych w Grodzisku okazała się o niebo lepsza, wędkarzy powitał na łowisku słoneczny poranek zachęcający do wędkowania.

Konkurs rozpoczął się o godz. 8.00 i trwał do godz. 12.00, podczas czterogodzinnych zmagań najlepszy wynik osiągnął Marcin Górka któremu waga zatrzymała się na wyniku 7,240 kg drugie miejsce zajął prezes Grodziskiego koła Zbigniew Godziszewski z wagom 6,800 kg, a trzecie miejsce zajął Łukasz Włodarczak z wagom 6,740 kg. W sumie złowiono 99,720 kg ryb, co daje średnią na wędkarza około 3,11 kg. Nie najgorzej, spoglądając na wyniki z zaszłego sezonu było lepiej. Zobaczymy jak będzie w najbliższą niedzielę 15.05.2011r podczas drugiej tury na jeziorze Brajec, bo ja osobiście mam nie za ciekawe wspomnienia z konkursów rozgrywanych na tym jeziorze. Ale po przeprowadzeniu kilku rozmów w pracy mam nadzieje, że nie będzie tak źle. Kończąc zapraszam kolegów na nadchodzące zawody...

 


3.8
Oceń
(10 głosów)

 

I tura zawodów o tytuł Mistrza Koła 2011r - Koło PZW Grodzisk Wlkp. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł