Zaloguj się do konta

Pierwsza wyprawa w tym roku - gdzie te ryby?

Gdy tylko zima troszkę zelżała, ruszyliśmy na pierwsza w tym roku wyprawe na ryby. Wstaliśmy przed szóstą rano, kilka spojrzeń za okno jaka pogoda i ruszamy. Najpierw pojechaliśmy do Wolina bo podobno ryba tam bierze, niestety po dwóch godzinach naszych prób i starań żadnych efektów. Po zrobieniu kilku zdjęć postanowiliśmy pojechać w kolejne miejsce. Gdyż ta niedziela była piękna i szkoda by było zmarnować taki dzień .Skierowaliśmy się w stronę Kamienia Pomorskiego z myślą że lód powinien tam już puścić i się nie pomyliliśmy, lodu prawie nie było tylko gdzie niegdzie przy brzegu.

Było kilku nawet wędkarzy, niestety też bez efektów. Ale postanowiliśmy popróbować co nam szkodzi, jak już tam jesteśmy. Po godzinie stwierdziliśmy że to nie ma sensu. Miejscowi wędkarze powiedzieli, że ryba wejdzie dopiero za trzy tygodnie, więc nie ma sensu siedzieć dalej. Więc spakowaliśmy sprzęt i wróciliśmy się w stronę Wolina. Skręciliśmy w stronę Stepnicy. Gdy do niej dojechaliśmy postanowiliśmy zajechać do portu zobaczyć co się dzieje, niestety zalew skuty grubym lodem. Z lodu wracało kilku wędkarzy, którzy mieli po trzy kilo ładnego okonka.

Niestety ja nie jestem zwolennikiem łapania z pod lodu. Więc pojechaliśmy na tak zwaną trzynastkę, pogoda zaczęła się psuć. Silny wiatr nie sprzyjał nam i zaczęło kropić, ale się nie podajemy rozkładamy sprzęt i łapiemy. Niestety też bez powodzenia, dwa małe okonki nie wymiarowe, które wróciły do wody. Pogoda zaczęła się pogarszać więc zwijamy wędki i wracamy do domu. W tym dni zrobiliśmy prawie 140 km za ryba bez efektów. Ale nie żałujemy bo piękna niedziele była, no troszkę na koniec się popsuła ale to nic. Pierwszy wyjazd zaliczony w tym roku. Tylko zachodzę w głowę gdzie ta ryba się podziała, chyba jeszcze śpi po tej zimie. Ale kilka ciepłych dni pobudzi ją do życia.
Miejmy nadzieję.

Opinie (2)

tomasz123

witam, ja też już nie mogę doczekać się ocieplenia, człowiek tylko przekłada stary sprzęt i przegląda stare WW aby zabić nudę, gdzie ta wiosna!!!!!!!, pozdrawiam !!!!!! [2010-03-02 11:01]

chris061

U mnie już klenie skubią :) [2010-03-02 12:34]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Rekordowy szczupak

W dniu 20 września na Zalewie Czorsztyńskim w miejscowości Frydman złow…

Belony z plaży

Witam wszystkich kolegów i koleżanki portalu wedkuje.pl, w ramach od…