Pierwsza wyprawa 2013r

/ 4 zdjęć


Pierwszą wyprawę w tym roku długo przekładem i przymierzałem się do niej wielokrotnie z racji przeciągającej się zimy i stale zamarzającej tafli wody nie mogłem wcielić w życie moich planów połowu zimnych płotek.

W końcu 7 kwietnia pomimo zalegającego jeszcze śniegu około godziny 11 wybrałem się na łowisko gdzie wcieliłem w życie plan połowów na ten dzień.

Nastawiłem się głownie na płotki jako że te ryby jako jedne z pierwszych uaktywniają się w zimnej wodzie i dają się skutecznie poławiać metodą gruntową.

Po rekonesansie wybrałem stanowisko osłonięte od wiatru w pobliżu zeszłorocznej roślinności przy której dno opada na głębokość około 2,5m i występuje niewielki blat na głębokości ok 1,2m. Rozrobiłem czarną zanętę marki TRAPER Płoć z odrobiną białych i po nawilżeniu pozostawiłem na chwilkę aby zanęta "doszła", zabrałem się do przygotowywania wędzisk moich niewyszukanych lecz jednocześnie dobrych Feederów firmy Mikado z serii Tryton o długościach 3.60 i 3,30 metra.i c.w 100g .

Wiem że niektórzy z pewnością powiedzą że na zimne płocie lepiej pilkera lub quiviera zastosować ja jednak łowię tym co posiadam a jako że jest bardzo ciężko jest posiadać sprzęt do każdej metody to nie mając wyboru zastosowałem wyżej wymienione wędki z najbardziej delikatnymi szczytówkami jakie tylko były w zestawie.

Zmontowawszy wędki zabrałem się za zrobienie zestawów opartych na zasadzie helikopterowej z koszykiem na żyłce głównej o wadze 10g i przyponie długości 30cm na żyłce 0,12 Match firmy BALSAX z hakiem 14.

Po zrobieniu zestawów i sprawdzeniu zanęty zarzuciłem jeden zestaw na blacik a drugi na spadek i korzystając z pierwszych promieni słoneczka grzałem się i patrzyłem na uśpioną jeszcze przyrodę.

Co 30 minut postanowiłem sprawdzać zestawy i tak z racji nieco mało delikatnego sprzętu przegapiłem kilka branek aż w końcu udało mi się złowić pierwszą chłodną ale jak że budującą ploteczkę zrobiwszy jej zdjęcie zwróciłem rybce wolnoć i z racji późnej pory oraz złego stanu zdrowia spakowałem się i wróciłem do domu zamieniając jeszcze kilka słów ze znajomkami z łowiska którzy nastawiali się już na karpiki z zarybień.

 


3.9
Oceń
(15 głosów)

 

Pierwsza wyprawa 2013r - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł