Zaloguj się do konta

Pierwsza zasiadka w 2019 roku.

Ten rok jest dla mnie dość nietypowy. W latach poprzednich do "majówki" to już przynajmniej raz byłem na zasiadce. W tym roku a to w boku strzyka, a to pogoda zupełnie nie na ryby... Dość powiedzieć, że jakoś w końcu umówiłem się z Arturem na weekend 10 do 12 maja. Po namyśle gdzie siadamy nasz wybór pada na Oczko. Sentyment czy wiara, że ta woda ma jeszcze w sobie potencjał ? Po dwóch odłowach kontrolnych i przydusze, gdzie wiele dużych ryb niestety padło nie spodziewałem się jakiś sensacji w postaci wielu brań ale ...
W piatek docieramy - to za duże słowo bo to rzut kamieniem od domu. Oczywiście jakby mogło być inaczej - drobny deszczyk podczas stawiania namiotu nagle zamienił się w dość spory deszcz. A przecież z miesiąc do tej pory kropla deszczu nie spadła. Zanim namiot, zanim narzuta i już jestem cały przemoczony. Ale nic to - najważniejsze, że mam zapasowe ubranie i że jesteśmy na rybach.
Mój wybór przynęt i zanęt to Joker i Biała Tarantula. Artur wypłynął, wysondował, markery ustawione. Ja tradycyjne będę łowił z zrzutu a Artur będzie wywoził. I na tym można by zakończyć opis zasiadki. Kilka pików i to by było na tyle.
Oczko od zawsze pokazywało nam "pazura". Nęcenia, przygotowania stanowisk nie dawały rezultatów. Przyjazdy na "wariata" prawie zawsze dawały ryby. 
Za dwa tygodnie planuję zasiadkę. Nie wiem gdzie bo chyba jednak Oczko odpuszczę. Nie chodzi, że bez brań ale może trzeba dać czasowi czas i niech Oczko znowu będzie jak 15 lat temu ?
Co powiem o kulkach, które miałem pierwszy raz nad wodą? 
Mimo, że wydają się miękkie 12 godzin bez problemu wytrzymały na włosie. Z ciekawości następną dobę nie zmieniałem i 24 godziny też dały radę. Po wyjęciu z wody zapach dość wyraźny a konsystencja stabilna.
Zalewy bardzo wydajne. Zapach mocny, wyczuwalny z daleka. Zalewy bardzo dobrze przylegają do kulek. 
Myślę, że CarpioBall pokaże w tym roku pazura nie raz.
Edit:
Na zasiadce poznaliśmy super Kolegę i Kompana do rozmów Jacek Kabata :-) Pozdrawiamy 

Opinie (1)

BartoszWPisz

u z [2019-05-24 13:01]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej