Pierwsze rybki w 2011 roku
  • konto usunięte
Ukleja Płoć Jelec

Po 5 miesiącach przerwy czas zacząć nowy sezon wędkarski, pogoda może nie jest jeszcze taka jak w maju i dni są krótsze, ale trzeba w końcu zacząć łapac, więc 27.03.2011 postanowiłem wybrać się po raz pierwszy w roku na rybki jako łowisko obrałem "tame na basztowej", zanęte płoć - traper przygotowałem w domu, przetarłem przez sitko dodałem ziemi i na łowisku dodałem garść pinek.

Nad wodą byłem o godzinie 16, miałem 2,5 godziny łowienia, trzy duże kulki zanęty poleciały do wody pochwili założyłem na haczyk dwie pinki (biała i czerwona) i mogłem zacząć łowić, na pierwsze branie czekałem ok. 5min zacięta rybką okazał się malutki jelec oczywiście wrócił do wody w następnych chwilach złowiłem jeszcze dwa podobne jelczyki i branie na krótki czas ustały dopiero ok. 16.30 zaczęły zdecydowanie brać uklejki na małym gruncie (ok.0,5m) udało mi się ich złowić ok. 20 sztuk, w międzyczasie złowiłem jeszcze 2 malutkie płotki. Po 18 postanowiłem zwinąć sprzęt, ukleje już nie brały tak agresywnie, zaczęło się robić zimno (4 °C) na początek wystarczy tych rybek.

Wyprawa na pewno udana, pierwsza w roku, nie udało się złowić żadnej większej ryby, ale i takie uklejki cieszą. Za tydzień o ile pogoda pozwoli wybiorę się na jezioro w Niekaninie na płotki i krąpki, niedługo zawody trzeba trenować :)

 


4.9
Oceń
(14 głosów)

 

Pierwsze rybki w 2011 roku - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł