Pierwsze Zawody Szkółki Sum 20.09.2014

/ 67 zdjęć


Rodzinne Zawody Szkółki Sum.

Dziś 20.09.2014 nadszedł wielki dzień dla naszych uczestników Szkółki Wędkarskiej „Sum”.

Poranek nastał bardzo pochmurny. Cały wieczór lał deszcz. Miałem wielkie

obawy czy w ogóle zawody rozegramy, by nie narażać młodych adeptów na wędkarzy.

Zbliża się godzina ósma, wyszedłem przed budynek naszej Rybaczówki i super, niebo rozjaśnione, słoneczko nieśmiało radośnie spoziera zza chmur. Na zbiórkę około godziny 10/30 zaczynają meldować się pierwsi uczestnicy zawodów z rodzicami, oraz asystą dziadków, cioć, wujków. Po potwierdzeniu obecności, wykorzystują czas na sprawdzenie swego sprzętu. Wszystkich uczestników serdecznie powitał prezes naszego koła Zdzisław Ćwieląg. Natomiast kol. Piotr Ożarowski przedstawił zebranym regulamin zawodów. Tradycyjnie jak przystało na prawdziwe zawody rozpoczęliśmy losowanie stanowisk. Teraz udali się na wylosowane stanowiska i zaczęło się przygotowywanie do wędkowania, rozwijanie wędek, mieszanie zanęt… Pięć minut przed godziną jedenastą sygnał do nęcenia łowiska. Jest, jest oczekiwana godzina 11/00 i mamy sygnał WĘDKUJEMY!!! Łoł, zaczęło się. Na pierwsze rybki co niektórzy nie czekali długo. No tak, trzeba szczerze przyznać że dorośli opiekunowie mieli wpadki, a to ryby nie rozróżniali, a to zestaw im się splątał. Leszcze, dorodne płocie, ładne okonie, te rybki najczęściej są poławiane przez zawodników. Żadna strata byli pod fachową opieką młodych wędkarzy, czyli swoich synów i córek. Wędkowaliśmy dwie godziny, czyli do godziny 13/00.  Teraz komisja sędziowska: Piotr Ożarowski oraz Krzysztof Orłowski rozpoczęli ważenie złowionych rybek, a uczestnicy zawodów udali się do naszego pięknego ogrodu na mniam pysznego grila. Zapomniałem wspomnieć że grilem opiekował się nasz kolega Darek  Kakoszka. Wszyscy najedzeni i spojrzenie w drzwi Rybaczówki, tak już wychodzą sędziowie. Więc zbliża się kulminacja, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród i medali.

Prezes Zdzisław podziękował wszystkim uczestnikom, zawodnikom za przybycie, że niepewna pogoda ich nie zniechęciła. Wyraził także swe ubolewanie że co niektórych odstraszyła zmienna pogoda, dodał i stwierdził że pozostali  co nie zdecydowali się przyjść to  MAJĄ CZEGO ŻAŁOWAĆ.

Puchary otrzymali Dawid Janać  – I miejsce .

                              Jakub Plaszczyk –  II miejsce.

                              Magdalena Kasiuba –  III miejsce.

 

Pierwsza trójka otrzymała puchary i tak jak reszta uczestników pamiątkowe medale oraz pakowne torby z akcesoriami wędkarskimi.

Ważna INFORMACJA dla wszystkich uczestników (z jednym rodzicem lub dziadkiem) Szkółki Wędkarskiej Sum:

Informujemy że dnia 27.09.2014 jest zorganizowany wyjazd autokarem do Ośrodka Hodowlanego PZW w Poliwodzie. Zbiórka przed budynkiem Rybaczówki o godz. 9/30, wyjazd o godzinie 10/00. Każdy uczestnik szkółki Sum otrzyma na miejscu wspaniałego, świeżego wędzonego pstrąga.

                                                   Protokół

Zawodów wędkarskich: Rodzinne Wędkowanie z Szkółka Wędkarską ,,SUM.”

Komisja   sędziowska:

Sędzia Główny: kol. Orłowski Krzysztof

Sędzia sekretarz: kol. Ożarowski Piotr

 

Lp.

Nazwisko i imię

Nr. Startowy

Waga ryb

Miejsce

1

Janać Dawid

9

2795

I

2

Plaszczyk Jakub

10

2135

II

3

Kasiuba Magdalena

1

1635

III

4

Kasiuba Mateusz

5

1375

IV

5

Olechno Kacper

6

845

V

6

Olechno Jakub

3

650

VI

7

Maciołek Kamil i Maciołek Szymon

2

620

VII

8

Brol Piotr

4

615

VIII

 

 

                                     

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Pierwsze Zawody Szkółki Sum 20.09.2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł