Pierwsze zawody sezonu 2015-J.Sukiel 15.03.15

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


W niedzielę 15 marca rozpocząłem moje tegoroczne zmagania w zawodach wędkarskich. Zawody odbyły się na jeziorze Sukiel. Nie były to duże zawody, gdyż zgłosiło się tylko 6 osób, ale zawsze miło się spotkać w towarzystwie znajomych. Zawody odbyły się w dwóch dwugodzinnych turach. Tego dnia pogoda nie sprzyjała połowom, gdyż temperatura rano oscylowała w okolicach 4 oC, a na domiar złego wiał mocno wschodni wiatr.


Od początku wiedziałem, że największe znaczenie będzie miało losowanie stanowisk, a główną poławianą rybą - ukleja. Niestety nie pomyliłem się w swoich przypuszczeniach i przez całe zawody dłubałem pojedyncze, małe uklejki. W I turze wylosowałem jedno z najgorszych stanowisk i udało mi się złowić zaledwie 2 uklejki. II tura wyglądała troszeczkę lepiej i udało mi się dołowić jeszcze 35 uklejek, jednak tak marnego wyniku nie miałem już dawno. Co ciekawe uklejki w ogóle nie reagowały na donęcanie i przypadkowo pojawiały się na chwilę i nie wiadomo gdzie za chwilę znikały. Brania były bardzo szybkie i trudne do zacięcia. Pozostali zawodnicy także mieli duże problemy w złowieniu czegokolwiek. Różnice w wynikach były mikroskopijne. Ja niestety ukończyłem zawody z wynikiem 312 pkt i dało mi to 4 miejsce. Jednak moja strata do 3 miejsca wyniosła 2 pkt..., a do 2 miejsca 14 pkt. Pierwszy raz w życiu zdażyło mi się, że przegrałem "pudło" o tak małą ilość punktów, jednak czasem tak się zdarza i nie co płakać, tylko następnym razem lepiej łowić i być lepszym od przeciwników :) Tego dnia kolega, który zajął pierwsze miejsce okazał się bezkonkurencyjny i uzyskał wynik 917 pkt. Dobre losowanie połączone z dobrą strategią łowienia dały mu pierwsze miejsce.


Następne zawody, w których wezmę udział odbędą się w połowie kwietnia na tym samym akwenie. Mam nadzieję, że wtedy ruszy się bardziej białoryb i o pierwszych lokatach nie będzie decydowało w dużej mierze losowanie, a umiejętności.

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Pierwsze zawody sezonu 2015-J.Sukiel 15.03.15 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Pierwsze koty za płoty. Imprezka wiosenna zaliczona. Na następnej będzie może lepiej. Powodzenia. Pozdrawiam. (2015-04-07 20:45)
halski021halski021
0
Wg mnie ,nigdy na zawodach wędkarskich nie ma wszystkich stanowisk równorzędnych . Zawsze są gorsze i lepsze , tylko jak wylosuje się to lepsze , nie zawsze uda se to wykorzystać (2015-04-19 22:52)

skomentuj ten artykuł