Zmagania spławikowe -J.Radochowskie 07.04.13

/ 4 komentarzy / 9 zdjęć


Po długiej i męczącej zimie, wreszcie wędkarze „jedynki” mogli rozpocząć sezon rywalizacji sportowej w dyscyplinie spławikowej. Pierwsze zawody z cyklu GP były zaplanowane na 7 kwietnia na jeziorze Radachowskim pod Słońskiem, jednak zarząd koła musiał podjąć decyzję o przełożeniu terminu ze względu na to, że jezioro w tym czasie było jeszcze skute lodem. W ten sposób wędkarze stanęli po raz pierwszy w szrankach na jeziorze Ostrowskim. Chętnych do rywalizacji nie brakowało. Już dwa tygodnie przed zawodami zakończono zapisy ze względu na brak miejsc.
Przed rozpoczęciem zawodów prezes Koła Ryszard Stachowiak przypomniał, że w tym roku udało się wyremontować większość pomostów wędkarskich na jeziorze. Prosił o zwracanie uwagi na czystość wokół pomostów, gdyż ciągle niektórzy wędkarze mają z tym problem. Życzył również wszystkim powodzenia podczas zawodów i całego udanego sezonu.
Po tym przystąpiono do losowania stanowisk. Kadeci i juniorzy zajęli stanowiska na dużym pomoście przy plaży. Reszta wędkarzy zajęła pomosty wokół jeziora. O godzinie 9.20 do wody powędrowały kule zanętowe. Punktualnie o 9.30 na sygnał z plaży rozpoczęły się zawody. Najczęstszą rybą pojawiającą się w siatkach wędkarzy były ukleje. W całej czterogodzinnej turze z większych ryb złowiono tylko kilka linów. Liczyło się zatem tempo wędkowania. Wędkarze, którzy nastawiali się na większe ryby musieli zmieniać taktykę, gdyż prawdopodobnie ze względu na zmianę pogody karpie, liny i leszcze żerowały bardzo słabo. Oprócz uklei brały płotki, wzdręgi, krąpie, mniejsze leszcze i sporadycznie okonie.
Zawody w kategorii senior z wynikiem 8110 pkt. zwyciężył Paweł Skorupski, który zajmował pomost z numerem 44. W siatce kolegi Pawła zdecydowanie górowały uklejki. Wynik ten jest imponujący. Nadal się zastanawiam, jak mu się udało złowić średnio 2 kg uklei na godzinę.
II miejsce w kategorii senior z wynikiem 6700 pkt. zajął Andrzej Sieniawski, natomiast na miejscu III uplasował się Grzegorz Kabała.
W kategorii kadetów (do lat 14) I miejsce zajął Maksymilian Sobczak, II Jan Górski.
W kategorii junior (do lat 18) I miejsce zajął Szymon Matelski, II Mateusz Domagała, III Mateusz Kopyt, IV Patryk Chojnacki. W kategorii kobiet zwyciężyła Edyta Cichała.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Już dzisiaj zapraszamy również wszystkich wędkarzy Koła nr 1 PZW w Sulęcinie z rodzinami do zapisywania się na VI Memoriał pamięci Mirosława Gudacza, który w tym roku odbędzie się 25 maja. Zapisy i szczegóły tego rodzinnego święta wędkarzy z jedynki w sklepie wędkarskim Domus przy ul. Witosa w Sulęcinie.

Adam Piotrowski
Rzecznik prasowy Koła nr 1 PZW w Sulęcinie

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Zmagania spławikowe -J.Radochowskie 07.04.13 - opinie i komentarze

RuchPalikota2RuchPalikota2
0
Miło było ? :D (2013-05-04 11:43)
RuchPalikota2RuchPalikota2
0
Miło było ? :D (2013-05-04 11:44)
u?ytkownik65213u?ytkownik65213
0
Wyniki i frekwencja imponujące. Gratuluję i pozdrawiam***** (2013-05-04 12:02)
w-marcin-59w-marcin-59
0
Szkoda tylko, że nie wszyscy chętni mogli brać udział w zawodach. Bo moim zdaniem jeśli jest to GP to każdy chętny powinien mieć szansę na start. Jednak każde koło ma swoje zasady. Gratulacje za frekwencję i gratulacje jak mam w zwyczaju dla pokonanych. ***** (2013-05-04 19:55)

skomentuj ten artykuł