Pierwszy rok nowego zarządu podsumowany

/ 5 komentarzy / 9 zdjęć


Pierwszy rok nowego zarządu podsumowany.

Na dzisiaj 16 stycznia 2010 roku Zarząd Koła PZW nr 6 w Nowym Glinniku zaplanował przeprowadzenie Zebrania Sprawozdawczego Koła za 2009 rok. Jak w większości kół zebranie odbyło się w drugim terminie. Lista uczestników jaka wpłynęła do prezesa wskazywała 29 obecnych wędkarzy. Jest nieźle ale to nie ideał jaki chcielibyśmy oglądać podczas zebrań. Jest to 1/3 członków naszego koła, tak że w porównaniu z innymi kołami wydaje mi się, że nie będzie źle.

Zebranie otworzył Prezes Koła kolega Sławomir Ryś (slawomir66) witając wszystkich przybyłych, gości oraz redaktora lokalnej prasy (Tomaszowski Informator Tygodniowy). Z ramienia Zarządu Okregu Piotrkowskiego zebranie nasze obsługiwał kolega Zbigniew Skoneczny. Zebrani wędkarze przegłosowali, że przewodniczącym zebrania będzie Prezes Koła. Statut wymaga uchwalenia protokołu komisji rewizyjnej koła oraz sądu koleżeńskiego. Tak też się stało. Z protokołu komisji rewizyjnej wynika, że na koniec 2009 roku w kole było 91 członków i zarząd zaoszczędził prawie dwa tysiące złotych. Zarząd w swej działalności pozyskał kilku sponsorów, którzy mimo ogólnoświatowego kryzysu finansowego wspomagali wędkarstwo w naszym kole. Duże podziękowania przekazać należy Wójtowi Gminy Lubochnia Panu Andrzejowi Popłońskiemu jak również Prezesowi firmy PPSKiZ 'TRANSMEBLE'Poznań sp. z o.o. Panu Zbigniewowi Dąbrowskiemu.
Dzięki takim ludziom nasi wędkarze - młodzi i ci starsi mogli brać udział w konkursach wędkarskich organizowanych przez zarząd koła.

Przyszedł również czas na podziękowanie najbardziej wyróżniającym się wędkarzom naszego koła. Na wniosek Zarządu Koła, poparty przez Zarząd Okręgu - Zarząd Główny wyróżnił naszego kolegę Włodka Cienkowskiego 'Złotą Odznaką PZW'. Przez cały 2009 rok w kole prowadzona była klasyfikacja Grand Prix o tytuł 'Wędkarz Roku 2009'. Zwyciężył Henryk Bernaciak, drugi był Karol Stompór a trzeci Adam Stompór. Wyróżniono ich okolicznościowymi statuetkami. Nagrodzono równiez dyplomami kolegów, którzy nie czekając na specjalne zaproszenie chętnie brali udział w pracach na rzecz koła.

Po przemówieniach, przedstawieniu planu działania koła na 2010 rok oraz planu imprez wędkarskich nadszedł czas na wolne wnioski i dyskusję nad nurtującymi wędkarzy problemami. Z zadowoleniem słuchałem jak koledzy poruszali tematy nie tylko związane z problemami naszego koła i terenu ale również dotyczące spraw całego wędkarstwa. Krytyce poddano porozumienia między okręgowe jak i dopłaty do nich. Skrytykowano decyzje Zarządu Okręgu o obcięciu dotacji dla kół.

Padły wnioski o wytyczenie specjalnych miejsc dla kolegów wędkarzy niepełnosprawnych na wodami naszego okręgu. Wnioskiem zaakceptowanym jednogłośnie był wniosek o zmiany w ordynacji wyborczej i statucie dotyczące kadencyjności na stanowisku Prezesa ZG PZW. Komisja uchwał i wniosków miała sporo pracy aby ogarnąć uwagi wędkarzy.
Po odczytaniu składanych wniosków zebranie przegłosowało wszystkie i zostaną one przesłane do Zarządu Okręgu .

 


4.3
Oceń
(28 głosów)

 

Pierwszy rok nowego zarządu podsumowany - opinie i komentarze

swiezyswiezy
0
Gratuluje dużej frekwencji .U nas zebranien dopiero w lutym ale na 1/3 obecności członków niema co liczyć .Jest nas około  700 a najliczniejsze zebranie może liczyło około 60 .Także wszystkie zebrania sa organizowane w drugim terminie .
P.S. Można już powędkować na Spale?
*****
(2010-01-16 22:23)
amuramur
0
Witam ! i gratuluję pierwszego udanego Roku . W sumie jeszcze na pewno przed nami dużo pracy w naszych Kołach PZW, ale ja też zaliczam rok do udanych . U nas moje Koło obraduje 7 02 2010 roku . Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ja i zarząd Koła AMUR w Kielcach życzy Wam. Krzysztof AMUR Kielce.
(2010-01-16 22:34)
piotr 0206piotr 0206
0

Kol.Sławku życzę pomyślności dla calej braci wędkarskiej koła.Niech wasze wyprawy kończą się sukcesem i dostarczają wam wrażeń oraz podnoszą  adrenalinę na najwyższy poziom .My mamy już jutro sprawdzian na lodzie.Napiszę .  Pozdrawiam.                      piotr 0206.

(2010-01-16 22:50)
adam56adam56
0
Mimo ogłoszeń o zebraniu znów frekwencja nie za duża. 30 % to trochę za mało mogło być więcej. Małe koła mają taką możliwość ale wędkarze muszą chcieć przyjść.
Szkoda bo później nieobecni mają pretensje do decyzji podjętych na zebraniu. Ale jak powiedzenie mówi nieobecni głosu nie mają.
Pozdrawiam.
(2010-01-18 19:07)
KYLONKYLON
0
Szczere gratulacje dla zarządu za miniony rok w który trzeba było włożyć sporo pracy.Wszystkiego dobrego w następnych latach i wytrwałości.
(2010-02-21 18:41)

skomentuj ten artykuł