Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka 2010

/ 4 komentarzy / 9 zdjęć

Jedną z ważniejszych imprez organizowanych przez Koło nr 8 Gniezno Miasto są zawody wędkarskie dla najmłodszych zapaleńców moczenia kija z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczne zawody zostały zorganizowane na jeziorze Jelonek z małym poślizgiem tj. dnia 06.06.2010r ze względu na organizowane wcześniej zawody dla dzieciaków przez Okręg Poznań na zalewie Lipówka we Wrześni, w których brały udział także dzieci z naszego Koła.

Niedziela 6 czerwca okazała się chyba jednym z najcieplejszych dni w tym roku. Od samego ranka na błękitnym niebie świeciło piękne czerwcowe słońce, które zachęcało do spędzenia wolnego weekendowego czasu na świeżym powietrzu z wędką w ręku, co wpłynęło na dużą frekwencję w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Do rywalizacji zgłosiło się 51 dzieci, które zostały podzielone na trzy kategorie; grupa chłopców do lat 12, grupa chłopców od lat12 do 16, oraz grupa dziewczynek. Każdy z młodych uczestników pod okiem dorosłego opiekuna dzielnie walczył o upragnioną zdobycz jaką w tym przypadku była rybka.

Różnie to wychodziło małym zawodnikom, jedni zmagali się ze złośliwością sprzętu wędkarskiego, który często lubi się poplątać, innym dużo trudności sprawiało zakładanie ruchliwych robaków na haczyk. Były też takie dzieci, którym wędkowanie szło sprawnie i bez większych problemów. Wśród tych najlepszych znalazła się Izabela Urbanek zajmująca pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Tuż za Izą na drugim miejscu znalazła się Joanna Sadecka, trzecia w zawodach to Weronika Konieczna. W grupie chłopców do 12 lat najlepszym wędkarzem został Patryk Dickahrdt , drugie miejsce przypadło Wiktorowi Banaszak, a trzeci był Jakub Więckowski. Kategorię najstarszych chłopców w przedziale wiekowym od 12 do 16-stu lat wygrał Karol Kozubiński, na podium stopień niżej znalazł się Michał Drop, który wyprzedził Patryka Loba.

Wszystkim dzieciakom uczestniczącym w zawodach zostały wręczone słodycze oraz upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Dzieciom z czołowych miejsc w swoich kategoriach zostały wręczone puchary oraz dyplomy. Dodatkowo wyróżnieni zostali: Weronika Konieczna statuetką za największą rybę oraz Daniel Piętyszek medalem jako najmłodszy uczestnik.
Zarząd Koła nr8 Gniezno Miasto składa podziękowania dla sponsorów Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, dzięki którym udało się wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci.