Piknik wędkarski koła Myślenice 02.06.13

/ 23 zdjęć


Członkowie zarządu PZW Myślenice z rodzinami organizując w dniu 02.06.2013r, na osieczańskich stawach - IX Piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka kierowali się maksymą :- „Uśmiech dziecka-naszym szczęściem”. Pogoda od samego początku sprzyjała rodzinnej atmosferze. Piękne słoneczne i bezchmurne niebo towarzyszyło przez cały czas trwania pikniku wszystkim uczestnikom. A zebrały się całe rodziny, od babć i dziadków, rodziców po milusińkich.

Jak to bywa przy takich okazjach przewidziano mnóstwo atrakcji i zabaw z cennymi nagrodami. Amatorów wędkarstwa spławikowego przyciągały emocje związane z zawodami w wędkarstwie spławikowym, które pod czujnym okiem Edwarda Fornalika i Waldemara Borelowskiego zorganizowano na pierwszym i drugim stawie. Rywalizacja, kapitalna atmosfera i frajda były i tylko szkoda, że ryby nie chciały za bardzo brać - zgodnie twierdzili młodzi adepci wędkarstwa. Złowiono głównie płotki, trafiały się drobne leszcze, karasie i okonie. Na zwycięzców czekały: sprzęt wędkarski (wędki, kołowrotki i żyłki) oraz zanęty i puchary.

Naukę wędkowania prowadzili na drugim stawie Karol Świebocki i Zbigniew Zydarczyk. Można było zdawać egzamin na kartę wędkarską, który przeprowadzili dla wszystkich chętnych Jan Faron i Zbigniew Trzciński. Obok panie Grażyna Michta i Elżbieta Kudas poprowadziły konkurs rysunkowy, oczywiście o tematyce wędkarskiej. Na łące obok stawów zorganizowano zawody sprawnościowe w rzucie spławikiem, pod opieką Józefa Kruczka i Tadeusza Kaźnicy, dalej Stanisław Wróbel i Marian Masełko prowadzili konkurencję zręcznościową polegającą na jak najszybszym umieszczeniu obręczy zamocowanej na żyłce, na stojaku za pomocą wędki, wędkowania na muchę uczyli Marcin Słomka i Mariusz Szlachetka.

Radny Rady Miejskiej Tomasz Wójtowicz ufundował puchar w konkurencji marszu z kijkami, siłę bojową i wóz strażacki zaprezentowała ochotnicza straż pożarna z Droginii. Szkółka jazdy konnej „Hucuł” Renaty i Kazimierza Gurbiszów zagwarantowała przejażdżki konne. Pomiędzy stawami 1 i 2 odbył się także emocjonujący bieg w workach po ziemniakach, konkurencję tę przeprowadziła Rada Sołecka z Osieczan. Wszyscy korzystali z dobrodziejstw kuchni z grilla pod okiem Jana Ścibora, oprócz tego dzieci dostawały lody i napoje. Zaproszeni goście w osobach: radnego sejmiku małopolskiego Jarosława Szlachetki, starosty powiatu myślenickiego Józefa Tomali i sekretarza Miasta i Gminy Myślenice Bronisława Poradzisza, wręczali nagrody w poszczególnych konkurencjach.Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci (ponad 300) i opiekunowie, z uśmiechem wracali do domów. By uszczęśliwić dziecko potrzebne jest zaangażowanie i przeświadczenie w realizację celu i to właśnie udało się w tym dniu zrealizować. Rzeczą oczywistą jest fakt, że bez sponsorów byłoby ciężko. I z tego miejsca Prezes PZW koło Myślenice Stanisław Szlachetka pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspomogli, a byli nimi: burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Sołtys i Rada Sołecka Osieczany z Radnym Gminy Tomaszem Wójtowiczem, Hurtownia „Zielona”, GS Myślenice, Szkółka Jazdy Konnej „Hucuł”, GS Dobczyce, RPGK Myślenice, Cukiernia „Jan Dziadkowiec”, Specjalistyczna Poradnia Lekarska „Alergia”, Cafe „Paulinka”, Sklep ZOO-Wędkarski Zbigniew Wójcik, Sklep ZOO Wędkarski Jakub Wójcik, Sklep ZOO-Wędkarski „ARA” Renata Murzyn, OSP Osieczany, Firmy JAXON i ROBINSON, F.H. Standor Kraków St. Balicki. Już dziś cały zarząd koła PZW Myślenice serdecznie zaprasza na X, jubileuszowy piknik już za rok.

Więcej zdjęć na naszej stronie: www.pzw.myslenice.pl

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Piknik wędkarski koła Myślenice 02.06.13 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł