Piórnik wędkarski na przynęty spinningowe

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Piórnik wędkarski na przynęty spinningowe. Co zrobić kiedy wśród przynęt panuje bałagan? Kiedy lakier na woblerach matowieje od ocierania się o siebie? Kotwiczki się plączą, a potem są stępione? Nasze błyskotki powinny znać swoje miejsce, którym mogą być na przykład specjalne pudełka do przechowywania przynęt. Alternatywą dla pudełek spinningowych są piórniki.

Piórniki, które towarzyszą mi nad wodą, są wykonane z kodury lub skaju. Ich środek wyłożony jest gąbką z przegrodą z folii PCV, zapobiegającej plątaniu i tępieniu się kotwic. Jest to doskonała ochrona przynęt przed uszkodzeniem. Dodatkowo piórniki wyposażone są w uchwyt na smycz, dzięki czemu można je wygodnie zawiesić na szyi. Piórniki zamykane są na zamek błyskawiczny Każdy model bez problemu mieści się w kieszeni kamizelki wędkarskiej, kurtki czy pasie spinningowym. Piórniki mogą okazać się przydatne również dla muszkarzy, czy wędkarzy specjalizujących się w łowieniu na jigi, koguty lub mormyszki .

Dostępne wymiary piórników Janusza Ryczkowskiego:
- 15 x 11 x 3cm
- 17 x 12,5 x 3cm
- 19 x 14 x3cm

Cena piórników nie jest zbyt wygórowana. Waha się ona od 25 do 29zł. Biorąc pod uwagę ich praktyczność i funkcjonalność, wydaje się, że są one jednym z tych przedmiotów, które należą do "niezbędnika spinningisty". Piórniki zapobiegają gubieniu przynęt, które są w nich dobrze posegregowane, ułożone. Produkt ten daje gwarancję, że wszystkie wabiki są zawsze pod ręką, w bezpiecznym miejscu.

Kotwiczki lub haczyki przynęt wbite są w gąbkę, co zwiększa komfort łowienia. Jest jeszcze pewna przewaga piórników nad pudełkami spinningowymi. Kiedy wędkarz zmienia przynętę na inną, może być pewien, że wabiki z piórnika nie wypadną, niestety w przypadku pudełka takiej pewności nie ma.

Jak więc widać, piórniki dla spinningisty (i nie tylko) są niezastąpione!

 


4.7
Oceń
(14 głosów)

 

Piórnik wędkarski na przynęty spinningowe - opinie i komentarze

krakersikkrakersik
0
przepraszam że tak z grubej rury, ale ostatnie zdjęcie to jakaś masakra!!! nie wierzę że można takie zdjęcie z syfem w wodzie wrzucić na ogólnopolski portal !!! (2014-03-04 08:13)
marek-debickimarek-debicki
0
Ostatnie zdjęcie może niekoniecznie korzystne, jednak należy przyznać, że taki piórnik jest O.K. Pozostała prezentacja w jak najlepszym porządku. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2014-03-04 23:07)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Dokładnie według mnie piórnik jest spoko i zdjęcia też fajne a więc daje 5 (2014-03-10 17:05)

skomentuj ten artykuł