Plecionka Cormoran Corastrong 8-Braid

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Tą plecionkę wygrałem w konkursie na wedkuje.pl. Pierwsza okazja do przetestowania pojawiła się już następnego dnia kiedy ją dostałem. Ta plecionka przeznaczona jest do łowienia metodą spiningową, i tą metodą właśnie łowiłem.
Ja otrzymałem linkę w kolorze zielonym o grubości 0,16 mm i wytrzymałości 10,7 kg / 23,5 lb. Na szpuli jest 135 m linki. Jak zapewnia producent przekrój powinien być okrągły, i jak się przyjrzymy dokładniej to jest to prawda.
Podczas nawijania linki na kołowrotek można już dojść do pierwszych wniosków. Nie pozostawia farby ani włókien na palcach. Samo nawinięcie nie sprawia kłopotów. Linka bardzo dobrze układa się na szpuli oraz bez problemu z niej schodzi, ale podczas rzutów małymi przynętami na wietrze tworzy się balon i przez to nie można daleko posłać przynęty. Podczas holowania ryb słychać jak szumi o przelotki. Jak zaobserwowałem, linka nie chłonie wody, jest to duży plus dla niej podczas łowów w zimne miesiące. Podczas długiego użytkowania plecionka niestety traci kolor, ale się nie strzępi ani nie traci na wytrzymałości.
Cena za szpule oscyluje w granicach 70 - 100zł, a więc cena trochę wysoka mówiąc o odcinku 135 m.
Podsumowując: Plecionka CORASTRONG 8-Braid to dobry produkt. To o czym zapewnia producent ma odzwierciedlenie w rzeczywistym użytkowaniu. Plecionka świetnie spełnia swoje zadanie, zwłaszcza w trudnych łowiskach, pełnych zielska i różnych zawad. Cena tej plecionki może trochę odstraszać, ale ja jestem z niej zadowolony.

Pozdrawiam kubaxxx

 


4.1
Oceń
(11 głosów)

 

Plecionka Cormoran Corastrong 8-Braid - opinie i komentarze

dymek12dymek12
0
widziałem to badziewie w sklepie i na pierwszy rzut oka widać że jest ona przydatna na ścieranie. Wystarczy tylko jej dotknąć i każdy znawca wie że to się do niczego nie nadaje. (2014-07-27 22:54)
pilnikpilnik
0
ja uzywam na 2 kolowrotkach pletke mistrall Shiro za 38zl i jestem zadowolony, nie jest to ideal bo czasem broda sie zrobi ale za ta cene nie ma lepszej. P.S mialem jaxona za podobne pieniadze chyba sumato i nie wytrzymalem nerwowo pierwszego wedkowania, poszla do kosza (2014-07-30 17:59)

skomentuj ten artykuł