Plecionka Cormoran Corastrong

/ 17 komentarzy / 7 zdjęć


Plecionka Cormoran Corastrong W jednym z rozdań dla V.I.P. na naszym portalu wedkuje.pl, przypadła mi w udziale szpula plecionki. Początkowo nie miała na nią pomysłu. Ogólnie zamierzałem ją wykorzystać w sezonie jesiennym do spinningowania i tym sposobem przeleżała sobie spokojnie do dnia dzisiejszego.
Użyte do produkcji plecionki Cormoran Corastrong włókno Coramid splatane są ze sobą w specjalnym procesie plecenia znanym pod nazwą "Micro Braiding” i mocno ściągane. Dzięki temu plecionka może osiągnąć ekstremalnie dużą wytrzymałość, w tym odporność na zrywanie i przecieranie. Gładka powierzchnia nadaje plecionce dobre właściwości rzutowe.
Zielona plecionka Cormoran Corastrong 0,14mm, oferowana jest w szpuli 135m, posiada wytrzymałość 7,4 kg (16,2 lb). Producent zapewnia, że plecionka jest odporna na działanie promieniowania UV i nie wchłania wody.
Przy stosunkowo atrakcyjnej cenie będzie więc idealnym materiałem na wypady na jeziorowe i rzeczne sandacze i nie tylko.
Tym razem będzie współpracowała z kołowrotkiem Abu Garcia model Cardinal Max.

W uzupełnieniu materiału dla ukojenia dusz Kolegów, dla których nawet słusznie, opis był zbyt ogólnikowy.

Podczas nawijania plecionki na kołowrotek odnosi się wrażenie jakby nawijało się najzwyczajniejszą żyłkę. Nie odczuwa się żadnych nieprzyjemnych szumów spowodowanych tarciem szorstkiego materiału o rolkę kołowrotka, jednak przy przeciąganiu po lince mocno zaciśniętymi palcami wyczuwa się delikatnie, że mamy do czynienia ze skręcanymi nitkami. Plecionka wyrzucona z kołowrotka układa się swobodnie, nie powodując żądnych załamań. Podczas pocierania określonego odcinka w dłoniach skręca się dość mocno, jednak wystarczy ją lekko wyprostować lub przeciągnąć palcami i nie ma śladu, że znęcaliśmy się nad materiałem. Nie ma jak dotychczas zaobserwowałem tendencji do tworzenie się nieprzyjemnych węzełków. Takie właściwości powinny umożliwić płynne wyrzuty na większe odległości i skuteczne stosowanie opadu na większych głębokościach, nawet przy lżejszych główkach.
Resztę sprawdzimy podczas najbliższego wędkowania.

Uzupełnienie nr 2.
Pierwsze wyjście na praktyczne wędkowanie, podczas ostatnich zawodów spinningowych i lekki zawód. Drugi wyrzut ripperem z główką około 8g i ku mojemu zaskoczeniu, w całkiem znośnych warunkach, podczas wykonywania rzutu z wiatrem , następuje splątanie plecionki w odległości około 10m od przynęty. Broda nie do rozciągnięcia. Po odcięciu splatanego materiału i ponownym złożeniu zestawu, podczas jednego z kolejnych rzutów, tym razem pod wiatr, następuje taka sama sytuacja. Na domiar plecionka strzela na węźle jak słabiutka niteczka! Odkładam więc zestaw, szkoda czasu na naprawy i moich nerwów. Trzeba to będzie sprawdzić w innych warunkach, na spokojnie. Wierzyć mi się nie chce, że tak to może się plątać. Sprawdzę to wszystko jeszcze raz, podczas najbliższego wypadu nad wodę. Dwie fotki ostatnie w załączeniu przedstawiają sposób splątania się plecionki.

Plecionka Cormoran Corastrong 0,14mm podczas sobotniego wędkowania (09.11.2013 na rz. Warta) nawinięta na Mikado Nano Crystal.


Okazało się, ze odpowiedni kołowrotek i problemy znikły jak ręką ujął. Płynne wyrzuty były możliwe nawet przy założeniu lekkich przynęt w postaci 3-4cm długości kleniowych woblerków.

 


4.5
Oceń
(21 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4)
Cena:
(4)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

4.3Plecionka Cormoran Corastrong - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Kolego wasiu 13, czy ta plecionka jest aż taka zła, czy też ty masz większe wymagania? (2013-10-07 20:46)
użytkownik146431użytkownik146431
0
Hehe Broń boże nie oceniałem tutaj plecionki,lecz Twój wpis.Nawiasem mówiąc,gdy pojawia się jakiś wpis na temat sprzętu czy artykułów wędkarskich nigdy nie oceniam samego przedmiotu,lecz zawarte informacje w opisie.U Ciebie niestety nie znalazłem nic więcej poza informacjami od producenta.Rozumiem brak czasu,może na kołowrotku masz nawiniętą znacznie lepszą.No ale ten wpis wyszedł Ci taki ni jaki :) Nie miał by czystego sumienia gdybym dał 5 :) (2013-10-07 22:03)
marek-debickimarek-debicki
0
wasiu 13, tu nie chodzi o punkty za ocenę, których na razie mi nie brakuje. Gdybyś przedstawił chociaż w dwóch zdaniach swoje stanowisko, jest zawsze ono do przyjęcia. Więcej będzie można zapewne powiedzieć na temat plecionki po pewnym okresie eksploatacji takiego materiału. Teraz jest tylko nawinięta na szpulę i czeka na sprawdzian. Pozdrawiam i do usłyszenia. (2013-10-07 22:36)
użytkownik146431użytkownik146431
0
Po prostu nie chciałem pouczać starszego i bardziej doświadczonego kolegi.No ale jeśli juz zostałem wywołany przed szereg :) Sam spininguje dopiero pierwszy sezon,a konto na wedkuje.pl mam od niedawna,więc bardzo cenie sobie opinie i ocenę dotyczącą sprzętu przez doświadczonych wędkarzy z tego portalu,więc od takiego użytkownika po prostu wymagam czegoś więcej.Pozdrawiam i czekam na opinie o plecionce,kiedy ta już będzie znała smak słodkiej,zanieczyszczonej polskiej wody :) (2013-10-08 10:58)
marekzalewskimarekzalewski
0
Co tu oceniac. Przepisane dane od producenta a spodziewałem sie oceny po uzytkowaniu. Ty nawet jej nie nawinales na kołowrotek. No to jak oceniać ten wpis? Sorry ale daje 0. Pzdr (2013-10-08 17:23)
marekzalewskimarekzalewski
0
Zwracam honor. Nawinales... no to daje 1;) (2013-10-08 17:25)
marek-debickimarek-debicki
0
Dla najbardziej dociekliwych zamieściłem w uzupełnieniu artykułu dodatkowe informacje dotyczące tej plecionki. Więcej informacji można będzie podać praktycznie po zakończeniu sezonu i próbach w różnych warunkach atmosferycznych. Powinniśmy przy tym pamiętać, że nawet opinia najlepsza danego produktu, podana przez jednego wędkarza nie będzie zawsze obiektywna. Dlatego starajmy się wykazać odrobinę cierpliwości i jak z czasem powrócimy do materiału, powinniśmy spotkać się z pełniejszą oceną. Jak często bywa tak, że początkowe zauroczenie danym asortymentem, w wyniku całkiem błahych powodów, zniechęca nas do skądinąd w sumie dobrego sprzętu. Nie ma tutaj reguły i złotej recepty. Czasami najważniejsza jest tzw. intuicja męska, czy też lepiej wędkarska. Jakże często o pewnych preferencjach decydują nasze indywidualne upodobania. Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że odrobina zimnej wody wylana od czasu do czasu grzecznie na głowę, nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Pozdrawiam i do usłyszenia (2013-10-08 22:19)
grzegorz notgrzegorz not
0
Tytuł mnie zachęcił gdyż ostatnio szukałem opinii osób, które użytkowały tą plecionkę...niestety poza danymi producenta niewiele się dowiedziałem...dlatego moja ocena nie jest maksymalna. Pozdrawiam! (2013-10-13 13:55)
wuranwuran
0
używam takiej plecionki 0,16 na kołowrotku DAIWA Laguna E 3000, po kilku dniach spiningowania oraz trollingu stwierdzam, że jest OK. Przy wyrzutach nie robiła "bród", nie plątała się ani specjalnie nie skręcała. (2013-10-14 07:26)
użytkownik32263użytkownik32263
0
Marku bardzo lubię poczytać Twoje wpisy ale tym artykułem niestety nie popisałeś się. Po co on w ogóle powstał skoro nie ma w nim praktycznych informacji od Ciebie? Brak testów, opisu zachowania się w wodzie, przy rzutach, skłonności do plątania itp. Tylko parafraza opisu producenta. Nawet ani razu nie używałeś tej plecionki. Niestety ale muszę to napisać wprost: ten artykuł nic nie wnosi, jest wręcz zbędny. Zastanawia mnie tylko czy wpis ten powstał z nudów, czy może dla punktów... Póki co bez oceny. (2013-10-15 23:59)
marek-debickimarek-debicki
0
Szanowni Koledzy! Nie każde wpisy stanowią od razu "mistrzostwo świata" i w pełni oddają rzeczywistość. Ja tej plecionce nie odpuszczę. W tym sensie, że muszę dojść do tego, co z nie lub moimi próbami jest nie ta.. i zapewne jakieś uzupełnienie materiału jeszcze się ukaże. pozdrawiam i do usłyszenia. (2013-10-16 11:47)
użytkownik32263użytkownik32263
0
Marku pisałeś już o niebo lepsze artykuły więc po co psuć sobie dobrą opinię jakimś gniotem? Poza tym po co uzupełniać wpisy? Nie lepiej wykasować to, skrobnąć coś później z sensem niż dodawać jakieś zdania i niepotrzebnie narażać się na krytykę. W tym akurat wypadku słuszną co się rzadko tu zdarza. Myślę że lepiej robić coś do począku do końca a dopiero później opisywać efekty. Milej się to czyta i łatwiej ocenia. Ale to tylko moje prywatne , skromne zdanie;) Pozdrawiam. (2013-10-16 21:22)
marek-debickimarek-debicki
0
Tomku! Wiem, ze tak by było łatwiej. Wszystko można wykasować, posty niewygodne poukrywać mając określone możliwości techniczne. Pozostawmy to w takim wymiarze jak jest. Osobiście dziękuję za szczere słowa i obiecuję, że następnym razem z technicznymi opisami się poprawię. Pozdrawiam serdecznie. (2013-10-16 21:32)
użytkownik32263użytkownik32263
0
Marku widzę że już po pierwszych próbach. I linka się plącze :-( Lecz patrząc na zdjęcie prezentujące jej nawinięcie na szpulę, czego wcześniej nie zrobiłem a szkoda bo bym coś Ci napisał, jestem praktycznie w 100% pewny że to Twoja wina a nie plećki. Po prostu stanowczo za dużo jej nawinąłeś a młynek także marnie ją nawija. Jak nie fatalnie... Więc przewiń ją na lepszy kołowrotek, nie nawijaj do końca, tu zresztą częściowo wystawała poza obrys rantu szpuli co jest karygodnym błędem, i zostaw ok 1,5-2 mm luzu od rantu. A będzie dużooo lepiej. No chyba że plećka też jest tragiczna. Piszę chyba bo akurat Corastronga nie używałem więc z przyzwoitosci nie będę się na jej temat wypowiadać. Pozdrawiam! (2013-10-17 18:30)
marek-debickimarek-debicki
0
Dzięki za informację. Najprawdopodobniej już w najbliższą niedzielę postaram się sie przećwiczyć zagadnienie z nowszą wersją kołowrotka. (2013-10-18 11:56)
marek-debickimarek-debicki
0
Uploaded with ImageShack.us Okazało się, ze odpowiedni kołowrotek i problemy znikły jak ręką ujął. Płynne wyrzuty były możliwe nawet przy założeniu lekkich przynęt w postaci 3-4cm długości kleniowych woblerków. (2013-11-21 22:10)
Kristoph1Kristoph1
0
Wiele lat temu kupiłem tą plecionkę, tylko w innym kolorze w nadziei że będzie niezła i tylko skończyło się tylko na nadziei. Jest beznadziejna, rwie się jak nitka po prostu zawiodłem się na tej plecionce. Jest to po prostu bubel. Używam plecionek różnych producentów przez około dwudziestu lat więc wiem co piszę na temat tej plecionki, nigdy więcej nie kupię tej plecionki, chyba jeszcze mam pozostałość tej plecionki w swoich klamotach wędkarskich. Ku pocieszeniu powiem tylko, że miałem w ręku i próbowałem używać jeszcze gorszych plecionek, ale to było dawno temu tamte były po prostu anty plecionkami. (2013-11-30 20:19)

skomentuj ten artykuł