Zaloguj się do konta

Plecionka Mikado X-plode 1/2

Plecionka Mikado X-plode

Plećka Mikado X-plode- test na sucho.
Nowy sezon zwiastuje nowe wrażenia. Poirytowany lekko coroczną, znaczną utratą żyłki na szpuli postanowiłem coś temu zaradzić.
Już wcześniej interesowałem się zakupem plecionki, ale zawsze nie wychodziło. A bo to cena, a bo na żyłce dobrze sie łowi. Tylko szybko sie ją traci.Podczas gdy ja urywałem na gałęziach i korzeniach kolejne przynęty, moi koledzy łowili dalej.. Nadarzyła się okazja, święta Bożego Narodzenia nr. 2012. Szybie rozpoznanie w temacie, truche czytania opinii na stronach internetowych i wybór padł na Mikado X-plode.
Powodów było kilka: cena, cena, opinie. Nie da sie nie zauważyć znaczen różnicy ceny tego produktu w skali propozycji konkurencji. Cena ok. 60zł to naprawde niewiele, akurat żeby się przekonać do plecionki.
Założenie było takie: zobaczyć jak się sprawuje, czy naprawde będe tracił mniej przynęt (ewentualnie nader dużych ryb) i czy warto iść dalej w tą strone.
Przeznaczenie: ryby- szczupak, okoń, i ogólnie lekki spin. Jeśli niebiosa dadzą to i sandacz (ew. przyłów w postaci bolenia/suma, jak to na dużych rzekach bywa)
łowiska- duże, nizinne rzeki (Wisłą, Narew, Bug), mniejsze rzeczki ( w tym napewno rz. Jeziorka) i sporadycznie jeziora/ Zalew Zegrzyński /kanał Żerański.
[...]
Wybrałem średnice 0,10mm/9.15 kg (teoretycznie). Po odpakowaniu prezentu, zaczeło się misterne przyglądanie, macanie, gładzenie i inne czynności, które wykonywałem mając pierwszy raz swoją plecionkę. Gładka, ładna, mocna i zębay tępi. Wszytsko fajnie, tylko podczas nawinięcia na szpule na palcach został barwnik, co zapowiada szybką utrwate koloru. Toteż pisali o tym w internecie. No ale kolor to nie jest tutaj najważniejszy czynnik. Śdernica też przekalkulowana, bo nawet 150m nie weszło mi na szpule, co przy tej śr. żyłki stałoby się chyba z 2 razy.
Podumowując, moje pierwsze wrażenie jest dość pozytywne co do tego produktu, zobaczymy co będzie nad wodą, a to już niedługo, jak tylko pogoda pozwoli.
Dla ścisłości i rozwiania jakichkolwiek możliwych podejrzeń: to nie jest kryptoreklama.
Pozdrawiam i powodzenia w nowym sezonie!

Opinie (9)

Lin1992

Oby służyła długo i dobrze. Za fajny wpis 5. [2013-02-22 08:31]

ekciak

5***** [2013-02-22 10:18]

użytkownik

Zdjęcie nr 3-to jest właśnie Mikado. Nowa plecionka, nie używana i już widać że się leciutko "mechaci". Niestety nie jest to dobry produkt, lepiej było dorzucić 10-15 zeta i kupić Power Pro, która jest o niebo lepsza. Artykułu nie oceniam ale życzę TAAAKIEJ RYBY! Pozdro! [2013-02-22 12:35]

artur20lks

Byłem zaskoczony, że plecionka, którą kupiłem w małym sklepie wędkarskim, mało znanej firmy (jak było dla mnie) będzie tak wychwalana. Już nieraz ta wytrzymała plecionka uchroniła mnie od straty wartościowego dla mnie sprzętu. Za artykuł ***** [2013-02-22 19:22]

HeadAche

W tej cenie polecam berkley smoke, a to ze pecionki puszczają farbe to chyba norma. [2013-02-22 20:42]

duch czasu

ja napiszę tak posiadam tą plecionkę i pisalem już troche o niej jedyną wadą tej plecionki jest to że wymiar podany przez producenta jest niewłaściwy i kolega dobrze to zauważył kolor straci jak każda ale wytrzymałośc ma nie ziemską pieknie schodzi ze szpuli i ładnie sie układa za te pieniądze nie ma sobie równych moja troche ryb przyciągła do brzegu i to dużych ja życze powodzenia w nowym sezonie [2013-02-22 21:44]

roman55

Plecionka jak za tą cenę w miarę dobra na jeden sezon. Pozdrawiam***** [2013-02-23 07:07]

wujekelo

Powodzenia na Jeziorce :) [2013-02-23 14:43]

mario84

moja pierwszą plecionką była dragon techno która kosztowała 90zł też zostawiała taki meszek i szybko się zużywała. oby twoja tak nie miała czasem warto dołożyć parę zł i miał byś pp ja nie dołożyłem bo wtedy pp kosztowało troszkę więcej ;) [2013-02-25 21:16]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej