Plecionka Power Pro

/ 41 komentarzy / 6 zdjęć


O dobrych produktach trzeba pisać jak najwięcej , stąd przedstawię moje wrażenia n/t plecionek Power Pro.

Jak deklaruje producent, linki PP są wykonane z włókien Spectra, które wykazują jedną z największych na rynku, wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i nie tylko. Power Pro jest okrągła w przekroju i nie ma tendencji do spłaszczania się, co powoduje efekt „tasiemki” i znacznie obniża komfort użytkowania. Linki PP są przeznaczone praktycznie do każdej metody wędkowania, bardzo dobrze też znoszą słoną wodę morską. Plecionka Power Pro jest dostępna w średnicach od 0,06  do 0,89 mm. Najbardziej popularne są szpule 135 i 275 metrów.  Dostępne kolory to – zielony (moss green), żółty fluo ( hi-vis yellow), czerwony ( vermillion red) oraz biały (white).

Dla każdej średnicy producent podaje parametry wytrzymałościowe na węźle i w linii. Dla przykładu linka 0,13 mm ma wytrzymałość na węźle 3,6 kg a w linii 8 kg. O jakie dokładnie węzły chodzi, nie wiem, bo sam stosuję tylko dwa rodzaje, jednak większość najbardziej popularnych węzłów jest pokazana w załączonym do każdej szpulki przewodniku w postaci małej książeczki.  Co do wytrzymałości liniowej plecionki ; nie będę się zagłębiał, bo przecież każdą przynętę, czy obciążenie, trzeba w jakiś sposób do linki dowiązać, tak więc tylko i wyłącznie wytrzymałość na węzłach będzie stanowiła o mocy całego zestawu i moc plecionki w linii nie ma w takim przypadku znaczenia.
Używam trzech różnych średnic plecionki Power Pro, na trzech bardzo różnych zestawach spinningowych.

Zestaw pierwszy ; kij 3-15 gr, z kołowrotkiem rozmiaru 2000 i plecionka PP 0,06 mm. To zestaw potocznie zwany „okoniowym”. Plecionka bardzo dzielnie zastąpiła mi używaną wcześniej żyłkę „mono”.  W okresie od wiosny, aż do późnej jesieni zdarzało mi się łowić po kilkadziesiąt okoni na każdej wyprawie. Żółty kolor plecionki był pomocny zwłaszcza podczas łowienia opadem, a mała średnica linki pozwalała oddawać bardzo dalekie rzuty, nawet bardzo lekkimi przynętami o masie dwóch gramów.  Przy tak intensywnym łowieniu żadna żyłka nie wytrzymałaby zbyt długo. Dzięki plecionce mogłem też uratować dużo przynęt z zaczepów, co w przypadku żyłki monofilowej nie byłoby takie łatwe. Po około ośmiu miesiącach intensywnego użytkowania linki PP, nie widzę jakichś większych zmian w stosunku do linki nowej. Jedynym małym minusem jest zmiana koloru z żółtego fluo, na żółty. Nie  przejmuję się tym w ogóle, bo każda, bez wyjątku,  plecionka traci z czasem swój kolor, a plecionki gorszej jakości od PP, tracą kolor już po kilku rzutach. Dość istotne jest to, żeby plecionkę nawijać na kołowrotek, który dobrze ja układa na szpuli. Najlepiej, żeby średnica szpuli nie była zbyt mała. Ma to związek z długością rzutów. Generalnie plecionka PP 0,06 mm jest pewniakiem, który trzyma fason. Tyle krótko o 0,06 mm.

Zestaw drugi ; zielona plecionka PP 0,15 mm, kołowrotek o szpuli stałej wielkości 4000 i kij 10-40 gr. To mój typowy zestaw szczupakowy. Linka jest świetna. Jej zaletą jest duża uniwersalność.  Kiedy zamieniłem żyłkę monofilową na plecionkę PP, łowienie stało się jakoś lżejsze, bardziej komfortowe… Dzięki znacznie mniejszej średnicy plecionki w porównaniu z żyłką, mogłem zabierać z sobą nad wodę o wiele więcej lżejszych przynęt, które  mogłem posyłać o wiele dalej, niż przy pomocy żyłki. Średnica 0,15 mm jest wystarczająco mocna, by wyholować spore ryby. W tym sezonie wyciągnąłem kilkadziesiąt szczupaków w przedziale  3 do 7 kg, o długości od 70 cm do prawie metra.  Nawet przez moment nie miałem obaw, że któryś z tych szczupaków może wyrządzić krzywdę lince. Co do koloru, tak jak w przypadku plecionki żółtej, nie przejmuję się absolutnie, że fabryczny, zielony kolor stał się teraz bardziej szaro zielony.  Po ciężkim sezonie plecionka jest praktycznie bez skazy i jestem pewien, że posłuży mi również w przyszłym sezonie. Duży plus  dla tej plecionki.


W reszcie zestaw trzeci. Żółta plecionka 0,23 mm . Ta linka służy mi do łowienia szczupaków metodą castingową. W połączeniu z mutiplikatorem i kijem 20-60 gr tworzy piękną całość.  Przynęty, którymi łowię, to głównie jerki własnej produkcji, ale też tak zwane firmówki znanych producentów. Ceny jerków znają wszyscy , więc od razu kłania się moc plecionki 0,23 mm, która potrafi bez problemu rozgiąć kotwicę jerka, a przez to być zbawienną dla portfela niejednego wędkarza. Ta plecionka na początku, przed nawinięciem na multiplikator, wydawała się bardzo sztywna. Miałem nawet obawy, że przesadziłem z grubością. Jednak na pierwszym wyskoku nad wodę, po dosłownie kilku rzutach, plecionka bardzo ładnie ułożyła się na szpuli. Ta linka jest bardzo pewnym punktem w całym zestawie. Rozciągliwość bliska zeru pozwala na pewne zacięcie ryby, nawet z bardzo dużej odległości. Plecionka oddaje bardzo dobrze pracę przynęt. Nie zmieniła kształtu przez długie miesiące, nie widzę też żadnych uszkodzeń mechanicznych, w postaci przetarć, czy innych odkształceń.
Moje wrażenia.
Power Pro jest jedną z najlepszych plecionek na rynku. Mowa wyłącznie o produkcie oryginalnym z USA, bo takiego właśnie używam.  Nie mam zamiaru szukać czegoś innego, bo przekonałem się przez cały sezon o wielu zaletach tej plecionki w każdej z używanych średnic.
Nie jestem testerem, nie jest to tekst sponsorowany. Wszystkie odczucia są tylko i wyłącznie oparte na własnym doświadczeniu z produktem Power Pro, który szczerze polecam.

Pozdrawiam. Grzegorz.

 

 


4.4
Oceń
(31 głosów)

 

Plecionka Power Pro - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
+6
Stosunek jakość-cena trudny do pobicia choć jest pewien produkt mogący śmiało tu z PP konkurować...Dobra plecionka jak napisał Grzegorz.Obecnie używam 0.10mm i 0.19mm.Ta cieńsza już ciut wysłużona trochę się spłaszczyła na ostatnich paru metrach, straciła kolor ale nie wytrzymałość.Trochę gwiżdże na przelotkach ( 4 sploty czy cos tam ) ale warta każdej złotówki.Brak tendencji do plątania czy przecierania jak np. mikado nihonto.Ale to nie ta cena...Nieważne.W podobnej cenie za wartą uwagi uważam Kamatsu Techron.Ta jest bardziej cicha choć nie wiem czy aż tak trwała jak PP.Szukasz pewnej plecionki?Masz PowerPro...Jest jaka jest ale nie zawodzi mimo że ma pewne mankamenty. Szukasz plecionki idealnej ( jest taka?) - wydaj parę stów na jakieś momoi czy varivas...Podobno rewelacja choć nie wiem bo nie próbowałem...jeszcze:-)*****. (2016-12-26 20:02)
erykomerykom
+5
Używam Power Pro już 3 sezon i po przewinięciu jest jak nowa i wiem że jeszcze mi posłuży.Nie mam zamiaru co 2 lata wymieniać plećki skoro ta jeszcze daje radę.Jedyny minus to kolor wyblakł i trochę gwiżdże na przelotkach jak kolega wyżej napisał ale wytrzymałość to jest zabójcza.Kolejna plećka kiedyś tam na wymianę to też raczej będzie power Pro (2016-12-26 20:16)
SithSith
0
Niezły marketing i za to *****. Niestety nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że jest idealnie okrągła i nie ma tendencji do spłaszczania się. Próbowałem 0,06 i 0,10 - efekt, nigdy więcej. ;> (2016-12-27 05:26)
czaro93czaro93
+2
Moim zdaniem też jest to jedna z najlepszych plecionek w cenie do 100 zł. Poprzednie plećki z trudem wytrzymywały mi dwa sezony. PP dopiero odpuściła po 3 intensywnych. To co najbardziej rzuciło mi się w oczy to, że jest zdecydowanie odporniejsza na przetarcia niż np. słynna Mikado Nihondo (dla mnie chyba najbardziej przereklamowana plećka na rynku). Na razie zostaję przy PP ale korci mnie żeby na jednym kiju wypróbować jeszcze Daiwe Tournament. (2016-12-27 10:04)
SithSith
-2
Każdy ma swoje preferencje, wolę zmienić tańszą plecionkę raz na dwa sezony (drugi sezon po przewinięciu na drugą stronę), niż orać droższą przez trzy sezony z niepewnością, czy w tym trzecim nie odmówi współpracy. Nie wątpię, że PP jest lepsza od MN, sam zresztą odchodzę od MN, ale na rzecz plecionek niewiele droższych a wytrzymujących niewiele mniej niż PP. Moim zdaniem to nie MN jest przereklamowana, a właśnie PP, ale to moje osobiste zdanie. (2016-12-27 10:42)
SlawekNiktSlawekNikt
+1
Mikado octa braid przereklamowana ? Ciekawe gdzie ? Bo tu na wędkuje.pl większość wędkarzy miesza ją z błotem podczas gdy octa braid jest naprawdę solidną plećką w doskonałej cenie bo za około 80 zł. dostajemy 300 metrów linki. Oczywiście to moja opinia i skoro ten produkt mnie zadowala to dlaczego mam szukać czegoś innego i na dodatek droższego ? Dlatego dopóty będzie trzymać aktualną jakość ja będę ja kupować. (2016-12-27 17:50)
Tomas81Tomas81
+4
PP nie jest idealna. Jako typowy 4-splotowy amerykaniec jest głośna, sztywnawa, dość gruba, okrągły splot trzyma od "średnicy" 0,15 w górę ale... Ale jest w swoim przedziale cenowym rewelacyjna! Ma bardzo dobry stosunek wytrzymałości węzłowej do liniowej, jest bardzo odporna na przetarcia, powtarzalna (nie jak produkty typu Octa), nie ma tendencji do plątania się gdyż ma porządny ściśliwy splot (oczywiście jak na 4-splotówkę). Naprawdę można jej ufać. Ja już co prawda nie używam jej prywatnie od lat lecz wiem iż PP ciągle trzyma poziom. W sumie jej "największym minusem" jest to iż jest często podrabiana, trzeba faktycznie uważać. Lecz to tylko świadczy o renomie orginalnego produktu. Jak ma być używana do casta, pod solidne wabie czy trudnych warunków terenowych to ciężko znaleźć w tej cenie coś lepszego. Bardzo ciężko! PS. Za arta Grzesiu masz oczywiście 5* ;-) (2016-12-27 20:22)
SlawekNiktSlawekNikt
+1
Dla mnie octa jest świetną linka w doskonałej cenie i Wasze minusy tego nie zmienią, mniemam także, iż używaliście jej co najmniej dwa sezony i macie doskonałe porównanie używając jednocześnie PP na drugiej wędce także dwa sezony i co najmniej tak samo intensywnie ... ;-) (2016-12-27 21:22)
Jakub WośJakub Woś
0
piotrek27 zerknij tu: http://polish-anglers-association.co.uk/articles/jak-rozpozna-oryginalna-plecionk-power-pro/ (2016-12-27 22:44)
florek13florek13
+2
Sith plecionki do śr. 0.15 rzadko bywają idealnie okrągłe i dotyczy to też power pro. Ja mam już kolejny sezon 3 szt nawinięte (0.15,0.17,0.19) i jak piszą koledzy te średnice ryby ani przynęty nie wypuszczą. Mam kilka dragonów na kołowrotkach (0.06-0.12) i są fenomenalne, ale po sezonie do wymiany - i nie są na pewno okrągłe P.P. jest warta każdej złotówki. 0.19 używam w najbardziej zakrzaczonych wodach i przez 3 lata jeszcze nie zdarzyło mi się jej urwać. Poza tym jest jak nówka, mimo łowienia na mrozie. Nie nasiąka , nie straciła koloru. (2016-12-28 08:18)
SithSith
+2
@florek13, zgadzam się z Tobą, że praktycznie nie ma plecionek idealnie okrągłych, zwłaszcza tych o niższych przekrojach, ale jeśli i tak jestem skazany na "tasiemkę" (używam plecionek od 0,04 do 0,14) to po co mam wydawać "stówkę" jeśli to samo mogę kupić o 30-50% taniej? Uważam, że z "budżetowych" plecionek na uwagę zasługują 4-splotowa DRAGON Magnum 4X a z 8-splotowych MIKADO Nihonto Octa Braid i nieco droższa DRAGON Fishmaker. (2016-12-28 09:05)
czaro93czaro93
+1
SławekNikt szczerze mówiąc to nie obchodzi mnie kto i gdzie, i co miesza z błotem. Miałem jedną i drugą plecionkę, dla jeszcze lepszego porównania w tym sezonie miałem PP po 2 sezonach użytku, a nowiutką Mikado Nihondo kumpel, który łowi o wiele mniej niż ja ale jak już łowi to 90% wypadów ma ze mną, i jeszcze bardziej wypadła na minus w moich oczach. Nie wiem do jakiego łowienia używasz tej plećki ale dla mnie w warunkach Wisły, Narwi i kilku mniej wymagających łowisk Nihondo w ogóle się nie sprawdza. P.S. Widzę, że coraz częściej na tym forum wyrażenie opinii i swojego doświadczenia jest traktowane jako atak. Ludzie trochę luzu tu nikt nie czepia się Waszej rodziny!!! Pozdrawiam :) (2016-12-28 09:46)
LeoAmatorLeoAmator
+1
Dla mnie Power Pro slick jest jedyna plecionką jaka od kilku sezonów stosuje , wcześniej trochę szukałem dzięki czemu parę przynęt poleciało w siną dal. Nie twierdzę natomiast ,że nie będę szukał nowych lepszych produktów bo napewno takowe są. (2016-12-28 14:29)
SlawekNiktSlawekNikt
0
czaro93. Nikogo się nie czepiam i nie zamierzam, nikogo także nie atakuję. Czy to, iż napisałem, że nie zamierzam szukać innej ponieważ octa mnie zadowala to jakiś rodzaj podchodów ? Absolutnie nie. WYRAŻAM SWOJE ZDANIE poparte dwoma sezonami nad kilkoma rzeczkami, a między nimi także nad Wkrą, ty masz prawo do swojego i jest git. (2016-12-28 14:47)
barrakuda81barrakuda81
+5
Mówicie że nie ma plecionek o okrągłym splocie w najmniejszych średnicach...Spróbujcie przetestować oliwkowego Kamatsu Techron np.0.03mm. Może idealnie okrągła żadna linka w przekroju nigdy nie będzie ale ta bliska jest ideału mimo przystępnej ceny.Polecono mi ją jakiś czas temu m.in. na tym forum do najlżejszego spina pod okonia głównie i nie odczuwam potrzeby przesiadki na cokolwiek innego.Chyba że z ciekawości:-)Czasem żałuje że producent nie wypuszcza jej w kolorze seledynowym fluo bo bywa że brania są tak delikatne że tylko obserwacja plecionki daje obraz tego co pod wodą.Co do nihonto od mikado to jeszcze gdzieś ją mam i może ją jeszcze potestuję w tym roku ale trudno mi ją uznać za produkt udany.Swoje wrażenia opisałem zresztą na blogu.Natomiast PP jest chyba najrozsądniejszym wyborem dla wędkarza który jest zdezorientowany ilością towaru na rynku i nie wie na co się zdecydować żeby nie wywalić kasy w błoto.Oryginalna PP to pewny produkt. (2016-12-28 16:19)
czaro93czaro93
+2
Panowie taka już jest mentalność ludzi, a mam wrażenie, że na tym forum około 70% użytkowników czeka tylko na najmniejszy błąd, by wytknąć coś komuś, zminusować go i udowodnić, że tylko i wyłącznie jego racja jest prawdziwa i koniec kropka. Dlatego staram się trzymać od tych bezsensownych kłótni jak najdalej, bo mam ważniejsze sprawy w życiu niż użeranie się z kimś nieznajomym, na mało istotny życiowo problem i na dodatek w internecie. Amen, spadam i pozdrawiam wszystkich :) (2016-12-28 19:51)
w6i6e6w6i6e6
+1
A co do PP to lubię bardzo głównie za to, że jak żadna inna plecionka daje radę na warszawskich wiślanych betonach. (2016-12-29 11:35)
SithSith
0
Ciekawe kiedy dobiję do 20-ki. Chorych nie brakuje... (2016-12-29 11:35)
kabankaban
+7
Ja tam wolę żyłkę :))) (2016-12-29 12:31)
zbyszekrzepkazbyszekrzepka
+4
Witam, osobiście używam amerykańskiego stren sonic braid trochę lepszy od PP takie moje odczucie. (2016-12-29 19:04)
wojcieszycwojcieszyc
+4
bardzo dobry wpis odnośnie plecionki PP jest naprawdę ok. sam używam do połowów morskich i słodkowodnych. Plecionkę mikado octa braid 0.08 "zajechałem" w ciągu 1 miesiąca używania podczas połowów w Warcie. połamania kija w 2017 roku i samych rekordowych połowów (2016-12-31 15:07)
ulspinulspin
+2
****** , od lat jedna z najlepszych plecionek. (2016-12-31 20:47)
Iras1975Iras1975
+1
Przerobiłem już wiele plecionek i PP nie wezmę nawet za darmo. Przegrubiona niekiedy o 100%, plącze się masakrycznie i okropny gwizd na przelotkach. Wytrzymałością też nie powala. Ogólnie dziadostwo. Jeden sezon nerwów wystarczy. (2017-01-01 21:44)
aldentealdente
+2
PP przegrubiona jest...ale nie o 100 procent! Nie jest to rzetelna informacja kolegi! Istnieje test, w którym przebadano 15 produktów w laboratoryjnych warunkach, jeśli chodzi o wytrzymałość liniową, przegrubienia, wytrzymałości na węźle. Użyto do tego profesjonalnych instrumentów pomiarowych, zapewniających w miarę równe warunki pomiaru. Plecionki przebadane były parokrotnie na różnych swoich długościach w celu osiągnięcia w miarę dokładnego wyniku. PP wypadła na tle konkurencji całkiem nieźle i jest godna polecenia! Osobiście używam jej na różnych kijach spinningowych od 4 lat i spisuje się ona poprawnie. Sporadycznie zdarzyło się, że zaplątała się...ale wynikało to z tego, że się w sobie skręciła przez spinningowanie pewnymi przynętami. Potem po założeniu lekkiej blaszki nie dała ona rady w powietrzu utrzymać plećki w naprężeniu, w rezultacie czego doszło do zaplątania się spiralki na sznurze. (2017-01-03 12:27)
Alister Alister
+3
Przepraszam za Off-top, ale MUSZĘ napisać poniższe słowa. Mam wrażenie, że jedynym sensem istnienia niektórych forumowiczów, jest dzika satysfakcja z obdzielania innych ujemnymi punktami. Bez wątpienia mają po kilka tzw. troll-kont, których używają do realizacji swojej podłej pasji, wobec upatrzonych, mniej lub bardziej urojonych przeciwników. Przy tym wartość merytoryczna postów owego "przeciwnika", nie ma absolutnie żadnego znaczenia, żeby "ugryźć go w łydkę". Można zupełnie ignorować ten najbardziej podły typ ludzki, ale można też odebrać im ulubioną zabawkę. Może redakcja powinna rozważyć zniesienie punktów ujemnych? Podoba ci się treść posta - dajesz punkt, nie podoba się - nie dajesz. Taki system punktacji, byłby moim zdaniem bardziej obiektywny, choć na pewno nie doskonały. Ale w ten sposób, atmosfera na forum uległa by znacznej poprawie, co przeniosło by się zapewne na ogólny odbiór i powagę portalu wedkuje.pl. Ps. Żeby mój post nie był kompletnym OT-em, dwa zdania o plecionkach. Owszem, Power Pro jest b.dobrą plecionką, ale osobiście wolę kupić za tą cenę dwie szpule Octy o różnych średnicach. Dwa zestawy z plecionkami o różnej średnicy, dają mi większe pole manewru, do zastosowania różnych przynęt zależnie od okoliczności. (2017-01-03 18:43)
TackleTackle
0
Wolę Pewniejszy power pro niż nieprzewidywalną Octę. (2017-01-03 19:51)
Iras1975Iras1975
+2
Panie aldente, nie mam zamiaru marnować czasu na dyskusję o pomiarach, testach itp.. Napiszę tylko, że należę do wędkarzy, którzy dobierają sprzęt tak, aby uczynić wędkowanie maksymalnie skutecznym, oraz, w miarę możliwości, przyjemnym. Ta linka nie spełniła moich oczekiwań/wymagań. (2017-01-03 21:37)
aldentealdente
+4
Jeśli marnowanie czasu sprawia mi przyjemność, to już nie jest to czas zmarnowany! Nie wszyscy muszą akceptować PP. Jednym użytkownikom linka pasuje , a innym nie. Każdy według własnego uznania dobiera sprzęt tak, aby wędkowanie było skuteczne i przyjemne. Nie tylko pan jeden. Testy potwierdziły jedynie, że to niezła linka pod względem różnych parametrów technicznych. Stwierdzenie, że PP jest czasem 100% przegrubiona jest po prostu bzdurą, szczególnie jeśli się uważa, że zbieranie fachowej wiedzy na ten temat to zmarnowany czas. (2017-01-04 01:31)
SithSith
+4
Kolego Tackle, klep też, nikt Ci nie zabrania, a jakie Ty masz prawo zabraniania mi pisania tego co myślę. Wędkuję od 60-lat, spinninguję od ćwierćwiecza i chyba jakieś doświadczenie mam i mam prawo wyrażać swoje zdanie. A w temacie, popieram zdanie Kol. Alistera cyt.: "Owszem, Power Pro jest b.dobrą plecionką, ale osobiście wolę kupić za tą cenę dwie szpule Octy o różnych średnicach. Dwa zestawy z plecionkami o różnej średnicy, dają mi większe pole manewru, do zastosowania różnych przynęt zależnie od okoliczności." i Kol. Aldente cyt.: "Nie wszyscy muszą akceptować PP. Jednym użytkownikom linka pasuje , a innym nie. Każdy według własnego uznania dobiera sprzęt tak, aby wędkowanie było skuteczne i przyjemne. ". Nic dodać, nic ująć. (2017-01-04 05:54)
zbyszekrzepkazbyszekrzepka
+4
A tak w skrócie to najlepsza plecionka to ta którą każdemu z Was się łowi i pasuje najlepiej i ta jest najlepsza. (2017-01-04 17:14)
grisza-78grisza-78
+3
@zbyszekrzepka dlatego napisałem o swojej ulubionej. Mi pasuje i na dzień dzisiejszy nie potrzebuję niczego innego. (2017-12-21 00:16)
jacfarjacfar
+1
Power pro ? niestety jedna z gorszych jakie miałem okazję ostatnio testować, 0,23 8x moss green kupiłem doraźnie do cięższego spina. okrągła i gładka po nawinięciu, ale ostatnie metry szybko szybko tracą kolor i "okrągłość" :) na plus nie strzępi się i nie rozwarstwia, chyba dlatego, że sukcesywnie ucinam i ze 150m zostało jej 110m :D; ryby ciągnie jak każda inna, no może poza mikado octa, tego nawet kijem nie ruszę. osobiście polecam Momoi ryujin, zamówiłem 300m, bo niestety ostatnią rolkę z kołowrotka wyciągnęła mi jakaś rybka w renie i poszła ze sliderem i 70m plecionki :D a do końca sezonu jeszcze 2 miesiące i stąd ten incydent z power pro ;) zasada jest taka panowie, linka-nieważne jakiej marki musi być nawinięta na odpowiedni kołowrotek! przymocowany do odpowiedniego kija!, który trzyma człowiek potrafiący tym wszystkim dyrygować, wtedy może być i pp i octa i momoi.... i tego się trzymajmy :D (2017-12-22 08:23)
MichalB1MichalB1
+2
Słyszałem o wielu podróbach tej plecionki,czy ktoś może mi powiedzieć czy ta z linku jest orginałem czy nie. /allegro.pl/plecionka-power-pro-zolta-135-m-0-15-mm-9-kg-i7041738243.html (2017-12-24 12:30)
grisza-78grisza-78
+3
Tu masz link do strony PAA ; http://polish-anglers-association.co.uk/articles/jak-rozpozna-oryginalna-plecionk-power-pro/ (2017-12-26 22:42)
SithSith
+1
Ostatnio, namówiony przez znajomka i po pozytywnych doświadczeniach z żyłką KAMATSU, nabyłem plecionkę Techron Olive Green. Jak na razie próby z 0,03mm/6lb i 0,14mm/24lb bardzo pozytywne, miękkie, gładkie, szumy na przelotkach niemal niesłyszalne, bardzo mocne. Jeśli sprawdzą się w dłuższym użytkowaniu, Dragony, Daiwa i Momoi (do PP nigdy nie miałem przekonania) pójdą w kąt. (2017-12-27 07:20)
MichalB1MichalB1
+2
Żeby to sprawdzić musiałbym ją mieć bo teraz to nie jestem w stanie ich porownać. A może ktoś wie gdzie kupić orginał, chodzi mi o zakup przez internet. (2017-12-27 21:21)
z@melaz@mela
+2
plecionki PP są OK pod warunkiem że kupi się oryginalną a nie podróbkę . Na szpulach kołowrotków mam nawinięte 10Lb-0,15mm - 4,5kg , 15LB-0,19mm-6,75kg , 20lb-0,23mm-9kg i jeszcze jedną na suma 36lb chyba wszystkie plecionki trzymają swoje parametry bez względu czy są nowe czy po 2 sezonach intensywnego używania ( okolo 150 wypadów roczni ze spinem po kilka godzin ) gdzie inne mistral sziro kończyła żywot w tak krótkim czasie że szok , jakiś konger , jaxon nie nie szkoda kasy na te plecionki ale mam jeszcze cieniutką daiwę 0,08 coś około 1,8-2kg wytrzymałości to bardzo dobry wynik na węźle bo taka mistrala 0,15mm nie dawałą rady dźwignąć 4kg przy deklarowanej wytrzymalosci 13,8kg a w Power Pro nie ma ściemy 10LB=4,5kg gwarantowane na węźle (2018-06-26 22:56)
SithSith
+1
Plecionki Mistrall i Jaxon, to pomyłka Stwórcy. O nich nawet nie warto wspominać. Osobiście po półrocznym użytkowaniu przekonałem się do Techrona. Uważam że to bardzo przyzwoite zarówno żyłki jak iplecionki, w przystępnej cenie. (2018-06-27 06:15)
MrPiskorzMrPiskorz
-1
dobra mam kilka uwag...w artykule napisales ze najbardziej popularne sa szpule 135 i 275m.no jak tylko takie sa w sklepach to co sie dziwic...nigdy nie widzialem zeby bylo np szpule 150m.Co do mono musiales miec niezly szajs skoro plecka rzuca dalej od mono.Pewnie na kolowrotku zawital jaxon :) a gdybys to uzywal mono barkleya od razu bylaby roznica.Oczywiscie moim zdaniem plecka jest lepsza od mono jesli chodzi o czucie i inne rzeczy ale napesno nie przebije mono jesli chodzi o dalekie rzuty.Co do rozginania chaczykow przez PP zgodze sie ale tylko jesli kotwiczki czy chaczyki jakich uzywam sa niezmienione takie jakie sa od poczatku przy zakupie przynety.Bo jesli trafia na jakiegos Ownera to jestem ciekaw co wytrzyma (2018-06-27 06:36)
barrakuda81barrakuda81
+1
Tak się czasem zastanawiam skąd ta nasza fascynacja plecionkami? Owszem, przy łowieniu z opadu są super.Przy łowieniu w zielsku - super. Sandacze - super.Natomiast żyłki wcale złe nie są .Pomijając aspekt ceny. W wielu dziedzinach przekonałem się do plecionek i nie jestem do końca pewien czy słusznie.Największą dla mnie zaletą żyłki jest wbrew pozorom jej rozciągliwość bo pozwala na komfortowy hol ,raczej "bezpieczny" dla ryby.Fakt ,że nie ma tego czucia przynęty co na plecionce...Najlepiej poprostu dobierać odpowiedni kij do stosowanej linki ( czy na odwrót - obojetnie ) ,sposobu łowienia itd. Dobra plecionka musi być dla mnie najlepszym możliwym "stosunkiem" jakości do ceny. Nie mam zamiaru wywalać paru stów na japońskie "super, hiper" genialne plecionki.Może byłbym bardziej wylewny w tej kwestii gdyby w naszych wodach pływało coś więcej.Tanie plecionki zawsze powinny wzbudzać podejrzenia, wszytskie mają jakies słabsze punkty ale najważniejsze by nie zawodziły wtedy kiedy ich najbardziej potrzebujemy - podczas holu w trudnych warunkach.Jakoś przeżyję że będzie po jakimś dłuższym czasie może bardziej płaska, może straci kolor ale nie ma prawa się rwać.To niewybaczalne.Natomiast są takie które są optymalnym kompromisem i dla mnie numerem jeden.O tym juz wspominałem wcześniej i powiem tylko że mój wybór jest taki sam jak Aleksandra a jest to podyktowane pragmatycznym spojrzeniem na wartości użytkowe linki w ostrym "praniu".W tej cenie PP to dla mnie wybór nr 2. używając terminologii piłkarskej siedzi na ławce rezerwowych ale jest pełnowartościowym zmiennikiem.Temat rzeka...Jak mi ktoś poleci coś fajnego do 7-8 dych chętnie posłucham.Tylko błagam nie Nihonto;-) (2018-06-27 10:03)
kabankaban
+2
Nic tego u mnie nie zmieni, że będę używał plecionek i żyłek bez wskazania która lepsza. Jak dla mnie to gdzie, co, i jak łowię i tyle w temacie. Gatki na forach co i dlaczego lepsze bardzo często moim zdaniem mija się z celem. Ktoś zdając pytanie a nie podając konkretów otrzymuje błędne informacje. A pytać i rozumić trza umić :))) (2020-02-13 16:28)

skomentuj ten artykuł