Plecionka Robinson SeaFox

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


W wakacyjnym lipcowym rozdaniu sprzętu dla posiadaczy kont  Vip otrzymałem do testowania nową w ofercie Robinsona plecionkę SeaFox. 250 metrowa szpula, średnica 0,22 i deklarowana wytrzymałość 19,30 kg.
Plecionka ta jak sama nazwa wskazuje i według samego producenta zaprojektowana i stworzona została do połowów morskich co też dużo ułatwia kolor, czyli żółty fluo.

Co jest cechą bardzo charakterystyczną została stworzona z włókien Spectra, czyli tych samych, które stosuje jakby "królująca" PowerPro. Powiem szczerze, że nie jestem wielkim expertem w stosowaniu samych plecionek, bowiem posiadam jak na razie tylko Sufixa   i Spiderwire , wykonane akurat w włókien
Dyneema , których używam do spiningu nawinięte na Caldię, także w kolorze fluo .

Linkę Robinsona nawinąłem na duży gruntowy młyneczek, stosując podkład z żyłki o średnicy 0,30.

Pomyśli ktoś, że linka w kolorze fluo w połowie na grunt to jakby opowieść z innej bajki. Być może by tak było, gdybyśmy mieli do czynienia z czyściutkimi łowiskami, bo rybkom jakoś w żaden sposób to jak na razie nie przeszkada mso-ascii-theme-font:minor-latin;mso-hansi-font-family:Calibri;mso-hansi-theme-font:
minor-latin;mso-char-type:symbol;mso-symbol-font-family:Wingdings"> .

Ale co samej plecionki.
W porównaniu do stosowanych przeze mnie do tej pory Sufixa i Spiderwire , linka Robinsona jest jednak jakby wyraźnie mniej miękka.   Fakt, że przystosowana do połowów morskich no a po drugie producenci jakby ciągle dążą do coraz ściślejszego splotu przy stosowaniu coraz cieńszych włókien.
Tu Robinson zastosował jak sam podaje nowatorską technologię wstępnego naciągu, która jakoby daje dużo większą wytrzymałość przy stosowaniu coraz mniejszych średnic. Wykorzystano także nowy sposób krycia i impregnacji włókien, który ogranicza chłoniecie wody i chroni przed promieniowaniem UV.No ale czysta teoria i dane techniczne już może pominiemy, bowiem i tak samo najlepsze cudo za Nas samych nic nie wyciągnie.

Co do samego zastosowania w metodzie gruntowej, czysta rewelacja. Łowię raczej ciężej jak najdalej zarzucając  zestaw i tu spisuje się fantastycznie ! Zero typowej dla pierwszych produkcji  plecionek efektu "brody" na szpuli i tylko delikatny szum przy wyrzucie. Przekrój okrągłutki na całej długości co sprawdzałem momentami przy samym nawijaniu. Same rzuty i brania… co do brań wiadomo, że nierozciągliwa plecionka sygnalizuje je dużo lepiej łowiąc daleko od brzegu, przy samym zarzucaniu odległości są dużoooo większe niż stosowana do tej pory żyłeczka o średnicy 0,28 bądź 0,30, tu to bez dwóch zdań. Co jeszcze mogę dodać….

Jak na razie jestem naprawdę bardzo zadowolony !

 

Okoń skusił się na zestaw właśnie z ową plecionką. Czarne
Sosnowickie, grunt, czerwony robak .Cena opisywanej linki to około 120 zł, czyli jak za odcinek 250 metrowy wydaje mi się naprawdę ok. !

Pozdrawiam !

 


4.9
Oceń
(24 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.5)
Cena:
(3)
Użytkowanie:
(4.5)

Średnia ocena:

4Plecionka Robinson SeaFox - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Fajne. Pozdrawiam i życzę sukcesów :) (2013-09-07 20:01)
oliwia100oliwia100
0
Prosto, zwięźle i przyjemnie. 5 (2013-09-08 22:53)
krzyzak24krzyzak24
0
dzięki za swa wypowiedz ja w listopadzie jadę na baltyk i właśnie zakupiłem ta plecionkę i będę ja testował pozdrawiam (2013-10-21 07:27)
krzyzak24krzyzak24
0
dzięki za swa wypowiedz ja w listopadzie jadę na baltyk i właśnie zakupiłem ta plecionkę i będę ja testował pozdrawiam (2013-10-21 07:28)
TomekooTomekoo
0
Fajny opis plećki ;-) 5* (2014-03-27 19:54)

skomentuj ten artykuł