Pleśniawka czy ospa?

/ 4 zdjęć


Dzień dobry, zdaję sobie sprawę, że powstało już co najmniej kilkanaście podobnych tematów, niemniej jednak wciąż nie jestem pewien co dolega moim rybom, a może tutaj ktoś się na tym zna. Karpie mają na sobie białe plamy, postrzępione płetwy i jakby drobne, białe krostki. Dla podglądu załączam zdjęcia. Charakterystyczne w zachowaniu jest podpływanie do brzegu i problem z utrzymaniem równowagi w wodzie (kolebanie się na boki wraz z falą). Póki co widziałem dwie zarażone sztuki, z czego jednak padła.
Dodam, że ryby pochodzą z niedawnego zarybienia, a zaczęło się od zdychania zeszłorocznego narybku karasia pospolitego. Tutaj jednak nie dostrzegłem żadnych znamion choroby, jedynie zachowanie podobne do tego wyżej.
Z być może istotnych informacji dodam jeszcze, że staw został wykopany w październiku, ma 1000 m 3, w najgłębszym miejscu ponad 3 m wody, nie był wapnowany, woda naszła szybko (jest dosyć czysta mimo gliniastego podłoża), ph wynosi 7,8. Karpi jest zaledwie 15. Głównie obawiam się rozprzestrzenienia choroby na karasia pospolitego i lina...


 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Pleśniawka czy ospa? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł