Płoć - puszczać czy nie?

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Chciałbym poruszyć temat - czy wypuszczać ryby czy nie? Myśle, że na pewno trzeba wypuszczać ryby, ale jak się złapie dużą rybę, to dlaczego nie powino się jej wziąć do domu? Po to niektórzy chodzą na ryby, żeby ją złapać, dlatego myślę, po moim doświadczeniu, że gdy złapałem dużego leszcza, to zabrałem go do domu. Gdy natomiast złowiłem 0,5 kg klenia i dwie płocie, to wypuściłem. Dlatego sądze, że dużą rybę można wziąć czasem jzabrać ze sobą, a małe wypuszczać, żeby rosły, a my mieli możliwość oglądania jak pięknie odpływają przy wypuszczaniu.

 


4.8
Oceń
(6 głosów)

 

Płoć - puszczać czy nie? - opinie i komentarze

u?ytkownik2494u?ytkownik2494
0
Chyba kolegę uraził mój ostatni komentarz jeśli tak to przepraszam.Nikt nie mówi że nie można zabierać ryb jeśli masz ochotę zrób to i tyle.Wyobraź sobie jednak taką sytuację;nad wodą jest stu wędkarzy i każdy zabiera po jednej dużej rybie przy stanie naszych rybostanówwykluczając łowiska specjalne,jedna ławica idzie na patelnię.Ryba to nie"pies"rośnie bardzo wolno a przecież wszyscy chcemy łowić tylko okazy,więc wybacz ale przy obecnej gospodarce zarybieniowej PZW inaczej się nie da,o medalowe sztuki musimy zadbać sami.Pozdrawiam. (2008-09-22 20:58)
Rossa1993Rossa1993
0
Wcale się na ciebie nie obraziłem myśle ,że masz racje. Ale ja mówie o takim przykładzie ,że niektórzy wędkarze biorom wszystko co się da, ale jak wędkarz złowi rybe i np. chce wziąść rybe to myśle, że niemożna mu tego zabronić. (2008-09-23 16:01)
sladko9sladko9
0
witam kolege wędkarza. moim zdaniem kolega chyba zle podpisał zdjecia ryb na kleniu powinna byc jakas płoc albo wzdrega a plotke to kolega pomylił chyba z krąpiem troche słabe jakosci zdjecia ale z tego co widze tak mi sie wydaje .jest na portalu zakładka ryby i mozna sobie zobaczyc. leszczyk piekny zycze dalszych sukcesów. pozdrawiam sladko9 (2008-09-24 12:18)
u?ytkownik3053u?ytkownik3053
0
Witam rówieśnika powiem Ci tak nie wiem od kiedy łowisz ale tak w przykładzie ja łowie od 6 roku życia i też jestem fanem wędkowania ale tak jak napisał "mariuszm" to ma racje !!MY!! wędkarze musimy szanować rybę bo tak jak ty piszesz że wieksze okazy można brać owszem nikt Ci tego nie zabrania ale tak pomyśl jak by od któregoś tak dnia by ci tylko płotki brały a żaden leszcze by nie uderzył czy lin albo i brzana tylko płotki zero sfatyswakcji wiec jako rówieśnik powiem Ci że to od naszego pokolenia zależy czy ryba będzie czy nie bo jak MY sami nie będziemy szanowali ryby to z sukcesami wędkarskimi możemy się żegnać a chyb nam chodzi o połowy dużych ryb a nie płoteczek czy wzdręg. Pozdrawiam i powodzenia nad wodą pindral (2008-11-10 19:16)

skomentuj ten artykuł