Po raz XXIII

/ 44 zdjęć


„Memoriał sportowy – to zawody sportowe urządzane dla uczczenia pamięci zmarłego sportowca i kolegi ”ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
20 sympatyków wędkarstwa wystartowało w XXIII. Memoriale im. Romana Markuszewskiego. Oprócz sympatyków wędkarstwa pojawili się także kibice. Te zawody organizujemy jużÂ po raz XXIII. To niezwykła impreza, w czasie której chcemy oddać cześć zmarłemu w wypadku samochodowym w czasie pełnienia służby, koledze wędkarzowi - mówił kol. Lech Sadowski – Komendant Społecznej Straży Rybackiej - Prezes koła PZW „Miejskiego” w Brodnicy. W sobotę 6 pażdziernika 2018r na jeziorze Wielki Głęboczek rywalizowali wędkarze z Okręgu Toruńskiego. Wędkarze łowili metodą spławikową.
To zawody zgodnie z R.A.P.Ryb. typu no kill, czyli złowione ryby zostały wpuszczone do wody. Wygrał ten, który złowiłÂ najwięcej wagowo ryb - mówił sędzia zawodów kol. Edmund Łobodziński. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, oraz upominki ufundowane przez sponsorów. Za Główne miejsca 1-3 ufundowała Pani Michalina „Misia” Pawlik córka kol. Romka, KTÓRA BARDZO SIĘ WZRÓSZYŁA ŻE PAMIĘĆ O TACIE W ŚRÓD KOLEGÓW WĘDKARZY JEST NIE ZAPOMNIANA,oraz Koło miejskie nr 16
Przed zawodami odwiedzamy z kwiatami grób naszego kolegi, tak było i w tym roku. Rywalizację wędkowania rozpoczęto tuż po godzinie 7:00 o zakończono o 12:00.
Najwięcej ryb złowił kol. Sebastian Słomiński który otrzymał puchar za pierwsze miejsce.
Wyniki:
1 .kol. Sebastian Słomiński – 4560 pkt
2 .kol. Piotr Malinowski – 3925 pkt
3. kol. Andrzej Markuszewski – 3810 pkt
4. kol. Dawid Szefler – 3410 pkt
5. kol. Józef Tylicki – 2510 pkt
6. kol. Leszek Osiński – 2500 pkt
Największą rybkę złowił kol. Jacek Skonecki płoć!!!!! -135g
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
Po zawodach i dekoracji odbył się tradycyjny poczęstunek.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
p/s
Wędkarze zaproponowali na odprawie przed zawodamiÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂniech „Nasze Brzegi ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Niech Świecą Czystością”- on tak by chciał!!! - ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂbyła to akcja przeprowadzona przez strażników i zawodników ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ równolegleÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂz zawodami, której efektem była dość duża ilość śmieci zebranych ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ nad tym naszym pięknym jeziorem konkursowym.
Komendant Społecznej Straży Rybackiej od uczestników tych zawodów otrzymał ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Podziękowanie za organizację zawodów z prośbą aby pamięć o Romku nie była nigdy zapomniana. ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂPrezes Koła a zarazem Komendant S.S.Rybackiej podziękował za wsparcie udzielone Strażnikom ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂprzez Zarząd koła.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Po raz XXIII - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł