Zaloguj się do konta

Początek sezonu 2014 w Kole Wydra

W zimny niedzielny poranek 05 maja grupa 12 wędkarzy z kola Wydra z Bolewic spotkała się nad brzegami jeziora Obieżne koło Lubosza by inaugurować tegoroczny sezon zmagań wędkarskich w kole.
Na początku komisja sędziowska zajęła się obejściem jeziora i numerowaniem stanowisk. Później tradycyjnie doszło do losowania miejsc wśród zawodników. Wszyscy udali się na wylosowane miejsca i zaczęli się przygotowywać się do wędkowania. Punktualnie o 07.15 zaczęły się zawody, które trwać miały do 12.00.

Pogoda w trakcie zmagań była dość kapryśna. Często wiał silny i zmienny wiatr, który nie ułatwiał zarzucania wędek. Do tego powodował powstawanie silnej fali.
Zawodnicy łowili jak to wcześniej było ustalone na 1 wędkę metodą spławikową. Do siatek można było wrzucać każdą rybę zgodnie z RAPR.

O 12.00 oficjalnie nastąpiło wyciągnięcie wędek z wody, a swą pracę rozpoczęła komisja sędziowska. Okazało się, że każdy z wędkarzy miał w siatce rybę. Oczywiście niektórzy trochę więcej inni trochę mniej. Zawodnicy którzy mieli to szczęście i wylosowali miejsca na nasłonecznionym brzegu jeziora mieli zdecydowanie więcej ryb, niż ci którzy większość zawodów stali w zacienionych miejscach.

Zwycięzcą tegorocznych zawodów z okazji rozpoczęcia sezonu okazał się Sylwester Flieger który złowił 7,40 kg ryb, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Witucki z 6,11 kg ostatnie miejsce na „pudle” zajął Adam Łodyga z 4,78 kg.

Zawodnicy którzy zajęli kolejne miejsca mieli zdecydowanie mniej ryb a byli to: Zygmunt Smolak ( 2,52 kg), Piotr Rutkiewicz ( 2,48 kg), Zenon Osiński (2,18 kg), Dariusz Pigla ( 2,05 kg), Jan Pigla (1,14 kg), Józef Szukała ( 1,07 kg), Marek Wira (1,04 kg), Włodzimierz Włodarczak ( 0,87 kg) i Mariusz Palacz (0,70 kg).

Prezes koła na zakończenie podsumował zawody, oraz wręczył zwycięzcom puchar i nagrody. Zwycięzca – Sylwester Flieger miał też prawo wyboru miejsca na którym odbędą się kolejne zawody. Wybrał on jezioro Prusim. Tak więc 25 maja zawody o tytuł Mistrza Koła odbędą się tam.

Wędkarze zebrali się jeszcze tradycyjnie na ciepły posiłek i by na bieżąco dyskutować na temat przebiegu zawodów i ich wyników.

Opinie (2)

blutu

Gratulacje dla zwycięzców , oraz wszystkim biorącym udział za wytrwałości w tak nie sprzyjającą pogodę . Serdecznie pozdrawiam.***** [2014-05-06 09:01]

Piciu

Wszystkim gratulacje za wytrwałość i hard ducha. Najważniejsze, że wszyscy na koniec mogli otrzymać serdeczny uścisk dłoni Pana Prezesa.***** [2014-05-06 11:40]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej