Początek spinningu.


Witam. Łowił na spinning od dwóch lat. Ogólnie rzecz biorąc to jestem początkującym. Ale dla naprawdę początkujących spinningistów chciał bym napisał o tym jak można łowić na spinning z kołowrotkiem z stałą szpulą.Na początek opisze kilka technik łowienia na gumki z główka jig , a później gdzie namierzyć szczupaka.
1.Pierwsza moim zdaniem łatwa i odpowiednia na początek techniką jest , pojedyncze lub podwójne podbicie.Czyli rzucamy , wybieramy luz , i podciągamy wabik samym kołowrotkiem po czym podbijamy szczytówką jedno lub 2-krotnie. Po czym pozwalamy jej opadać głębiej , ale starając się nie tracić nad nią kontroli.
2.Druga lubianą przeze mnie technika jest prowadzenie jej "piłą" czyli góra dół , ja robię to tak cały czas zwijam np. gumkę i wędę raz kieruje w dół a raz w górę.
3.Trzecie czasem nie docenian? jest po prostu same zwijanie za pomocą kołowrotka.Może wydać się mało atrakcyjne ale czasem ryby lubią wolno prace przynęty , żeby to lepiej działało można użyć wabika który mocniej pracuje np. guma która ma duży ogon i intensywnie pracuje.
4.Można tez jak by ta gumką jerkować tzn. chcemy poprowadzić ją nad np. trzcinami które są zatopione , to można je przerzucić i bardzo intensywnie ale delikatnie podbijając(bardzo szybkie i krótkie ruchy) szczytówką wędki, to tyczy się gumek.
5.Jest jeszcze dużo technik , ja opisałem najbardziej popularne , bardzo dobrą techniką jest opad, ale ja się dopiero go uczę więc nie będę na razie o tym pisał.
Teraz może napisze gdzie szukać szczupaków:
1.Przy trzcinach.2.Górki i dołki pod wodą.Bardzo fajne miejsce to spad od razu z brzegu na głębsza wodę.Blaty płytkie jak i głębokie np. porośnięte roślinnością.Ogólnie szczupaka najlepiej szukać , na płytszej wodzie.Ale nie zawsze bo czasem na 10m można je łowić( a nawet głębiej).
Myślę że porady początkującego się przydadzą.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Początek spinningu. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł