Początki z karpiem II

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Witam kolegów karpiarzy,w najbliższy weekend mam zamiar wybrać się na swoją pierwsza wyprawe karpiowa.Łowisko na którym bede łowił to glinianka.Dzisiaj sprawdzałem własnie obecnosc karpia i powoli zaczynaja żerowac choć jest to dosc głeboki zbiornik.Na poczatku tygodnia chcem powoli zacząć nęcenie.I tu własnie zwracam sie do was koledzy karpiarze,czym mam nęcic,w jakich ilosciach mam posyłać zanete do wody? Drugim pytaniem na którem mam nadzieje ze mi odpowiecie i doradzicie to,na co na haczyk?Przez cały okres zimowy studiowałem literature na temat karpi i juz mam takie minimalne pojecie ,ale duzo rzeczy to nadal jest dla mnie czarna magia. Pozdrawiam i czekam na rady.

 


4
Oceń
(8 głosów)

 

Początki z karpiem II - opinie i komentarze

niedzwiedzrniedzwiedzr
0
witam cię kolego!!!
czytając przypadkiem twojego posta ,okazało się że łowimy na tym samym miejscu .Ja też od czasu do czasu łowię na gliniance i tak 04.04 byłem tam nastawiony na łapanie płoci bo są tam naprawdę ładne i jakie było moje zdziwienie gdy na dzień dobry poszła mi ryba z całym zestawem,bo łapałem na bata 5 m na gruncie gdzieś tak jednego metra.
dopiero druga próba była udana i na takim to gruncie i 3, 4 białe robaki wyciągnąłem karpia, nie było szału ale okazało się że miał 1,5 kg to był mój początek sezonu 2010 .byłem tam jeszcze kilkakrotnie ale tylko wtedy udała mi się taka sztuka.
wiem że glinianka była zarybiana karpiem ale na pewno nie takim.
w tamtym roku miałem podobną sytuację tylko że nie dałem rady wyciągnąć bo nie miałem rozłożonego podbieraka. i nie wiem jak tam łapać te karpie bo z gruntu miałem bardzo słabe brania a kombinowałem ze wszystkim na karpia.
Jak coś złapiesz to daj znać !!!!!!
pozdrawiam kolega z sąsiedztwa !!!!
(2010-05-03 23:21)

skomentuj ten artykuł