Początków początki...

/ 1 komentarzy

Witam wszystkich.

Zapraszam do lektury mojego pierwszego wpisu na blogu.

Dzisiaj trochę o mnie i o moich dotychczasowych przygodach z rybkami.

Otóż przygodę z wędkowaniem zacząłem 9 lat temu (miałem 14 lat). Kolega zabrał mnie nad staw na warszawskiej Woli i pokazał mi jak wygląda wędka i ogólnie z czym to się je. Początkowo nie byłem specjalnie rozentuzjazmowany ale po kilku maleńkich uklejach zaczęło mi się podobać. Wyrobiłem więc kartę i zbierałem pieniądze na sprzęt. Dodam, że nie było to łatwe, bo kieszonkowego miałem max 30zł/miesiąc :D

Do dziś część sprzętu mam z tamtego okresu.

Jak się pewnie domyślacie zacząłem od spławika. Wędkę kupiłem na bazarku (nie przypomnę sobie jaka długość, cw, czy jaką miała akcję :). Kołowrotek nabyłem w jednym ze sklepów wędkarskich. Firmy DAM. Działa do dziś i wciąż go używam, do połowu na spławik. Resztę akcesoriów dał mi kolega.

Przejdźmy do połowów. Pierwszy raz (w sumie to drugi) z własnym sprzętem na tym samym stawie. Na złotym haczyku czerwony robaczek (dziś zrobiłbym tak chyba tylko gdybym nie miał nic innego:) i wielkie zdziwienie, że nic nie bierze. Kolega wyjmował ukleje, a u mnie cisza. Do momentu kiedy mieliśmy się zbierać. Kolega odszedł na chwilę, a że nie mieliśmy podpórek na wędki, musiałem trzymać obie. Wtedy zobaczyłem jak do mojego haczyka podpływa ryba. Nie miałem pojęcia jaki to gatunek. Dziś bez najmniejszego problemu rozpoznałbym tę rybę. Zaczęła atakować moją przynętę jak wściekła, więc uniosłem lekko wędkę i to wystarczyło, by rybka się zahaczyła. Kiedy kolega wracając zobaczył, co wyciągam na brzeg niemal padł z wrażenia. Okazało się, że na kolorowe zestawienie złota z czerwonym robaczkiem skusił się około 25cm SZCZUPACZEK. Co ciekawe od tamtej pory nie złapałem już żadnego. Może maj 2012 to zmieni. Rybka oczywiście wróciła do wody. Kolega nauczył mnie, co to C&R i dotychczas tylko jedną rybę zabrałem znad wody. Ale o tym już innym razem.

Zapraszam do czytania kolejnych wpisów.

Połamania kija! C&R.

 


4.4
Oceń
(15 głosów)

 

Początków początki... - opinie i komentarze

BlueFishermanBlueFisherman
0
5 (2013-05-10 12:53)

skomentuj ten artykuł