Zaloguj się do konta

Podaruj swój 1 procent na SART

Przekazując swój 1 procent od Twojego podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki SART wspierasz nasze działania prowadzone w ramach akcji „Wędkarstwo bez barier”.

Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji o Turystyki SART jest organizacją pozarządową. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego . Nadrzędnym celem SART jest aktywizacja i popularyzacja wędkarstwa rozumianego jako sposób na rehabilitację społeczną i fizyczną osób niepełnosprawnych ruchowo.

SART prowadzi akcję popularyzacji wędkarstwa sportowego pod hasłem „Wędkarstwo bez barier”.
Od 2004 roku organizujemy Spławikowe Mistrzostwa Niepełnosprawnych Wędkarzy, Spinningowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, zawody towarzyskie i integracyjne.
W 2007 roku Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki zorganizowało wyjazd polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych Wędkarzy w Belgii. Był to pierwszy występ polskiej drużyny w zawodach tej rangi. Dzięki prowadzonej przed SART działalności, polska drużyna rozpoczęła regularne starty w Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych Wędkarzy.

W ramach akcji „Wędkarstwo bez barier” zachęcamy właścicieli łowisk do dostosowania tych miejsc do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy. Stowarzyszenie SART organizuje cykliczne obozy szkoleniowo-sportowe, treningi wędkarskie, zajęcia rehabilitacyjne oraz imprezy okolicznościowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Kto może przekazać 1% podatku dla SART?
- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku

Jak przekazać 1 % podatku dla SART?
Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28 lub PIT-38) - 'Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)'.
W pozycji Nazwa OPP wpisz: Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki 'SART'
W pozycji Numer KRS wpisz: 0000164073
Oblicz 1% należnego podatku i wpisz wnioskowaną kwotę.
Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki 'SART' przekaże Urząd Skarbowy w terminie do 3 miesięcy.
1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie.

Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki SART
Konto: Bank Zachodni WBK S.A. 30 Oddział w Warszawie
11 1090 1841 0000 0001 0694 5669

Dziękujemy!

W imieniu Stowarzyszenia
Andrzej Dobrzyński

Opinie (2)

jurek

Popieram Cię Andrzeju. Bardzo dobra inicjatywa , lecz niestety do naszych wędkarzy to nie dociera , zresztą nie tylko wędkarzy ale do całego społeczeństwa. Pytani publicznie owszem zgadzają się z tym , ale jak dojdzie do szczegółów to się wycofują. Moje Koło Miejskie Nr1 w Płocku stara się co roku organizować zawody spławikowe dla dzieci niepełnosprawnych---i nie można wyrazić radości poprzez słowa jak te dzieci się cieszą .Ale istnieją również wędkarze którzy są niepełnosprawni i im powinniśmy pomagać --żeby czuli że należą do Stowarzyszenia -które o Nich pamięta...............Także i pamiętajmy my ( bo jeśli człowiek usłyszy coś na temat pieniędzy -to zaraz się wycofuje ). Uważam to za szczytny cel.............przecież każdego z Nas może spotkać coś podobnego --i co wtedy?????????? [2009-01-22 12:06]

hubi

Bardzo dobra forma pomocy nie zapominajmy ze ludzie niepelnosprawni to tacy ludzie jak kazdy z nas ja osobiscie mam duze uznanie dla takich ludzi i zycze im samych sukcesów na arenie krajowej jak i zagranicznej . [2009-01-22 23:05]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Co dalej z PZW?

Zmiany związane z zarządzaniem wodami postępują w coraz szybszym tempie…

Nasza kasa

Witam!Pragnę poruszyć moim zdaniem bardzo istotny problem dotyczący waż…