Podlodowe Mistrzostwa Koła 051 TROĆ Poznań 2012

/ 2 komentarzy / 19 zdjęć


W dniu wczorajszym, 11 lutego 2012r. spotkaliśmy się na polanie nad naszym łowiskiem Karolewo Czarne, zgodnie z planem zawodów zresztą, na Podlodowych Mistrzostwach Wojskowego Koła Wędkarskiego nr 51 Troć Poznań na 2012 rok. Pogoda jak to pogoda w lutym- ostry mróz, godzina 07,30 minus 23 stopnie, co prawda od rana dużo słońca, niebo bezchmurne ale zimno niesamowite. Po zapisach na liście startowej na zbiórce o godzinie 09,00 stawiło się 16 zawodników- oczywiście w odpowiednim ekwipunku na arktyczne mrozy. Po przywitaniu przez Prezesa naszego koła kol. Leszka Czarnyszewicza , podane zostały warunki bezpieczeństwa oraz regulamin zawodów. Zawody rozgrywane metodą dowolną zgodnie z regulaminem PZW oraz zasad organizacji sportu wędkarskiego, jedna wędka, w wyznaczonym sektorze, czas zawodów godz. 09,30- 12,30. Po zbiórce rozchodzimy się na stanowiska aby po pierwszym sygnale rozpocząć wiercenie otworów. Po wyjściu na taflę lodu miłe zaskoczenie- słońce pięknie ogrzewa nasze twarze, całkiem inne warunki od tych panujących na naszej zacienionej polanie….. Jest pierwszy sygnał, zaczynamy. Techniki i miejsca wiercenia otworów poszczególnych zawodników różnią się od siebie- jedni wiercą wzdłuż lini brzegowej, inni w kierunku brzegu, jest też część zawodników którzy łączą jedną i drugą metodę- nie wiadomo co się sprawdzi. Po kolejnym sygnale zaczynamy łowienie. Brania są sporadyczne oraz bardzo delikatne co przy bardzo wysokim ciśnieniu, co prawda ustabilizowanym oraz północno- wschodniej cyrkulacji powietrza, nie jest niczym dziwnym. W sumie przez trzy godziny zmagań złowiono trzynaście drobnych płoteczek oraz krąpików na szesnastu zawodników, jak się później okazało osiem sztuk wyłowił kol. Przemysław Opala. Po sygnale oznaczającym koniec zawodów do pracy przystąpił sędzia wagowy, nasz niezastąpiony kol. Jurek Kryża. Po ważeniu zjedliśmy przepyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem i czekaliśmy na werdykt komisji sędziowskiej. A wyniki przedstawiają się następująco:
Mistrzem Koła w wędkarstwie pod lodowym został kol. Przemysław Opala z wynikiem 250 pkt.
I. V-ce Mistrzem kol. Krzysztof Nowak z wynikiem 60 pkt.
II. V-ce Mistrzem kol. Waldemar Nowak z wynikiem 30 pkt.
4 miejsce kol. Marek Dębicki z wynikiem 25 pkt.
5 miejsce kol. Ryszard Pluciński z wynikiem 20 pkt.

Po wręczeniu pucharów nastąpiło oficjalne zamknięcie zawodów o tytuł Podlodowego Mistrza Koła 51 Troć Poznań. Zwycięzcą gratulujemy!

 


4.7
Oceń
(13 głosów)

 

Podlodowe Mistrzostwa Koła 051 TROĆ Poznań 2012 - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Sportowa rywalizacja w pięknym słońcu na dziesięciostopniowym mrozie dała sporo satysfakcji, a wyniki od 3-6 miejsca różniły się o przysłowiowy rybi ogonek. Pozdrawiam i ****pozostawiam. (2012-02-12 15:05)
Rysiu UrbaniakRysiu Urbaniak
0
Rysiu gratulacje od mojej połowicy ,nie powiem ale konkurencja wspaniała . (2012-02-13 12:52)

skomentuj ten artykuł