Podlodowe Mistrzostwa Koła 109

/ 7 zdjęć


Po kilku latach braku dobrych warunków lodowych ten rok przynosi świetny lód, bez zwałów śniegu. W niedzielny poranek grupa 19 wędkarzy z Koła nr 109 "METALURG" w Kutnie spotkała się nad jeziorem Kromszewickim aby rozegrać pierwsze zawody zaliczane do klasyfikacji "GRAND PRIX'2017".
Kol. Krzysio Zdziarski właściciel „GOSP-ROL” Bzówki wspólnie z Kapitanatem Sportowym rozpoczęli przygotowania do rozegrania zawodów już w miesiącu styczniu, które są pierwszą rundą „GRAND PRIX’2017” wyłaniającą najlepszych wędkarzy Koła. Kapitanat Sportowy sprawdził pokrywę lodową zbiornika wodnego Kromszewice. Wyboru zbiornika na podstawie rekomendacji organizatorów dokonał Zarząd Koła na swym posiedzeniu. Ustalono, że będą to  zawody dwuturowe dwusektorowe po 2 godz. tura. Na sędziego głównego tych ważnych zawodów powołano sędziego klasy krajowej Zbyszka Kowalskiego. Zawodników na pierwszych w 2017 roku zawodach  powitał Prezes Koła życząc owocnego wędkowania, Sędzia Główny przypomniał regulamin zawodów obowiązujący w Kole oraz przeprowadził losowanie stanowisk. Pada sygnał do startu w pierwszej turze, po krótkiej chwili są pierwsze ryby Ponieważ startuje zgrana paczka wędkarzy słychać wzajemny doping i poszanowanie dla najlepiej wędkujących.
Wyniki I tury :
Sektor A:
1.  Kol. Jarosław Koliński: 510 g 
2.  Kol. Stanisław Saczuk: 190 g 
3.  Kol. Przemysław Saczuk: 90 g 
Sektor B:
1.  Kol. Antoni Batorski: 1.170 g 
2.  Kol. Szymon Błaszczyk: 1.040 g 
3.  Kol. Mikołaj Derej: 1.030 g 
 
Organizator zaprasza na świetny placek drożdżowy.  Jest to czas na relaks i dobry humor wędkarski. Sędzia zaprasza do II tury. Powraca powaga zawodów i jeszcze bardziej zaciekła rywalizacja w przyjacielskiej atmosferze.
Wyniki II tury :
Sektor A:
1.  Kol. Wojciech Pierzchała: 180 g 
2.  Kol. Mikołaj Derej: 160 g 
3.  Kol. Szymon Błaszczyk: 100 g 
Sektor B:
1.  Kol. Przemysław Saczuk: 310 g
2.  Kol. Radosław Różycki: 290 g 
3.  Kol. Marek Grzybowski, Grzegorz Mikołajczyk i Zbigniew Gralewski: po 260 g 
 
Zawodnicy pakują sprzęt, sędzia oblicza końcowe wyniki a organizator zaprasza na gorący posiłek (karkówka w sosie i z ananasem, kiełbasa z cebulą, kasza gryczana, pieczywo i sałatka z ogórków ) . Znowu panuje koleżeńska atmosfera ale wyczuwa się napięcie w oczekiwaniu na końcowe wyniki. Sędzia wspomagany przez organizatorów sprawdza jeszcze raz ostateczne wyniki i  je ogłasza:
1. Przemysław Saczuk: 4 pkt.
2. Mikołaj Derej: 5 pkt. (1.190 g)
3. Wojciech Pierzchała: 5 pkt. (1.160 g)
4. Szymon Błaszczyk: 5 pkt. (1.140 g)
5. Radosław Różycki: 6 pkt.
6. Jarosław Koliński: 8 pkt.
Ogółem złowiono 9,16 kg ryb.
Okazałe puchary wręcza organizator zawodów w obecności członków władz Koła. Przypominamy o zbliżającym się zebraniu sprawozdawczo – wyborczym oraz najbliższych czekających nas zadaniach. Chwila odpoczynku i powoli wracamy do domów.
 

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Podlodowe Mistrzostwa Koła 109 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł