PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA PZW w ŁOWICZU 04.03.2018r.

/ 16 zdjęć


     W niedzielę 4 marca 2018 r. na zbiorniku wodnym w Mysłakowie odbyły się pierwsze w tym roku zawody o Mistrzostwo koła. Tym razem w wędkarstwie podlodowym. Mrozy, które utrzymywały się przez ostatnie dni, sprawiły, że grubość pokrywy lodowej wynosiła około 20 cm. Warunki pogodowe w tym dniu sprzyjały połowom. o godzinie 7.00 temperatura wynosiła -10 stopni Celsjusza i zaczęło świecić słońce. Z godziny na godzinę robiło się coraz cieplej i około południa temperatura była bliska 0 stopni Celsjusza.

   Mimo że łowickie koło jest tak liczne, to na zbiórce stawiło się tylko trzech amatorów wędkarstwa podlodowego.

   O godzinie 8.00 wędkarze udali się na lód, gdzie zaczęło się wiercenie otworów i trzy godzinne łowienie. Najczęściej łapaną ryba była drobna płotka, ale nie zabrakło też typowego drapieżnika wyławianego spod lodu, którym jest okoń.

   O godzinie 11.00 zakończono wędkowanie i sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb.

   Mistrzem koła na 2018 rok w wędkarstwie podlodowym został kol. Marek Wróbel uzyskując wynik 1860 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 1800 pkt. przypadło kol. Tomaszowi Stolarczykowi, a trzecie kol. Józefowi Kołaczyńskiemu, z wynikiem 690 pkt.

   Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz upominkami w postaci akcesoriów wędkarskich.

  Gratulujemy zawodnikom wytrwałości i dobrych efektów. Zapraszamy już na kolejne zawody, tym razem w wędkarstwie spławikowym, które są planowane na 8 kwietnia na zalewie "Za laskiem" .

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA PZW w ŁOWICZU 04.03.2018r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł