PODLODOWE na NIEPRUSZEWSKIM

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć


                               Dokładnie w sobotę, 18 lutego br. o godz.8.00 na głównej plaży jeziora Niepruszewskiego stawiło się 10 wędkarzy naszego koła. Mieliśmy rozegrać pierwsze w tym roku towarzyskie zawody wędkarskie. Tym razem podlodowe.. Niestety nie byliśmy pierwsi. Przed nami na plaży pojawiła się kilkunastoosobowa , "mieszana', grupa wielkopolskich " morsów", którzy to po zrzuceniu odzieży i krótkiej rozgrzewce poczęli zażywać kąpieli we wcześniej przygotowanej przerębli. Woda ciepła nie była stąd wrzawa niesamowita.
                            Obserwując to niespodziewane widowisko Prezes Koła kol. Ryszard STYPEREK otworzył zawody, omówił regulamin i warunki bezpieczeństwa podczas łowienia na lodzie. Lód czysty, bez śniegu i wody - grubości 22-25 cm. Całkiem sporo.Pogoda bez rewelacji, ale mrozu nie ma, słońca też nie,za to trochę wiaterek podwiewa. Łowimy zgodnie z RAPR .Określono granice łowiska - stanowiska można sobie wybierać w dowolnym jego miejscu. "Morsy" skończyłysię pluskać, teraz my wchodzimy na lód., Świdry, a także i siekierki idą w ruch i już po chwili otwory w lodzie gotowe, a po sygnale można łowić.
Niektórzy, jeszcze przed pierwszym zanurzeniem zestawu wznosili modły do władców jeziora o obfite połowy. Niestety nie zostały one wysłuchane. RYBY nie brały, brały rybki , głównie płoteczki i krąpiki. Największą rybą zawodów okazał się okoń - 22cm (kol. Mateusz GALAS)'. Czas zawodów szybko minął - trzeba zważyć zdobycz. Tu , tym razem miła niespodzianka - każdy coś złowił, jeden mniej drugi więcej, ale zer nie ma. Kończymy zawody, stanowiska posprzątane i rozglądamy się za obiecanym grillem. I tu kolejna niespodzianka - grilla nie będzie. Okazało się, że kol. Jacek obchodzi w tygodniu urodziny i z tej okazji zaprasza towarzystwo na poczęstunek do pobliskiej restauracji, gdzie po odśpiewaniu nieodzownego "sto lat"przystąpiliśmy do "biesiadowania". Apetyty dopisywały.
Głód zaspokojony - można ogłosić oficjalne wyniki zawodów. I tak:
       I miejsce wywalczył nasz jubilat kol.GALAS  Jacek wynikiem - 2060pkt
      II miejsce - kol. GALAS  Mateusz                                         - 1720 pkt.
     III miejsce - kol. SZAJ  Eugeniusz                                        - 1280 pkt.
Najlepsi otrzymali od Prezesa dyplomy i okolicznościowe puchary.
Na tym nie koniec. Prezes wręczył kol. Robertowi STYPERKOWI, wieloletniemu Członkowi Zarządu Koła i byłemu Wiceprezesowi Koła d/s sportu, dyplom uznania w formie grawertonu, jako wyraz podziękowania za pracę w poprzednich kadencjach. 
I tym miłym akcentem zawody zakończono.
Następne zawody - 8 kwietnia - jezioro NIEPRUSZEWO
 

 


4
Oceń
(2 głosów)

 

PODLODOWE na NIEPRUSZEWSKIM - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
+1
Gratulacje dla zwycięzców. Słowa uznania dla organizatorów. Na tym jeziorze trudno o wyniki zimą. Nie wynik jest jednak najważniejszy. Życzę również udanych wyników na następnych zawodach. Dołączam się do życzeń dla kol,.Jacka. Sto Lat. Pozdrawiam. (2017-02-25 09:16)
silstarsilstar
0
Gratulacje! Wyniki całkiem fajne jak na zawody podlodowe. (2017-02-26 10:34)
WLADWLAD
0
Gratulacje dla zwycęzców. 100 lat dla Jacka! (2017-03-15 12:43)

skomentuj ten artykuł